İstanbul'da modern bir villanın iç dekorasyon projesi | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

İstanbul'da modern bir villanın iç dekorasyon projesi

Meral Eser Meral Eser
Toskana Vadisi Villaları Modern Yatak Odası Decorvita mimarlık Modern
Loading admin actions …

Müstakil evler, kullanıcı ihtiyaçları esas alınarak döşendiğinde birçok avantaj sağlıyor. Villa tipi projeler ise en rağbet gören müstakil ev türüdür. Kökeni Roma İmparatorluğu dönemine dayanan yapılara verilen isim olmakla birlikte günümüzde modern stil villalar dizayn edilmektedir.

Bu yazımızda Toskana Vadisi Villaları içerisinde yer alan bir konutun iç dekorasyon projesine yer verdik. Yalın çizgilerle minimalist ve modern döşenmiş. Kullanıcı ihtiyaçlarını muntazam karşılayan planlama ve tasarım unsurları bir araya geliyor. Renk uyumu, doku ve kaplama yüzeyleri benzer stilde ahenk yakalıyor.

Decorvita Mimarlık, konut projelerinin yanı sıra; otel, mağaza, alışveriş merkezleri ve endüstriyel yapılar gibi farklı kategorilerde yapı türleri için hizmet veriyor. Projelendirme aşamalarından tasarım ve uygulama sürecinde teknik ekibiyle profesyonel hizmet sunmakla beraber kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda akılcı çözümler üretiyorlar. Deneyimli ekipler ve profesyonellerin desteği için firmanın homify sayfasını ziyaret edebilir, projelerine göz atabilir ve profesyonellerle bağlantı kurabilirsiniz.

Konfor esas alınarak estetik unsurlarla belirlenen tasarım çizgisi göze hitap ediyor. Decorvita Mimarlık imzası taşıyan projeyi daha yakından incelemek için fotoğraflarını inceleyebilirsiniz.

Konut, ofis, otel, AVM, mağaza ve endüstriyel yapılar gibi farklı yapı türlerinin tasarımı, projelendirmesi ve uygulaması alanında tecrübeli ekibi ile farklılık yaratan kalıcı, etkili çözümler üretir. Decorvita, konsept tasarımdan uygulama projesine, inşaat sürecinden proje yönetimine kadar yenilikçi, farklı algısı, vizyonu ve pozitif enerjisi ile hayalinizdeki iç mimari projeleri sizler için gerçeğe dönüştürür. Özgün ve çarpıcı tasarımlarıyla zamansız mekanlar tasarlar; işlevsel, şık ve kalıcı yaşamsal alanlar yaratır.Sürekli değişen teknolojiye ayak uydurarak kendisini yenileyen, kalite ve yüksek müşteri memnuniyetini ön planda tutan şirketimiz, taahhütlerini en kısa sürede, en düşük maliyet ve en yüksek kalite ile tamamlar.

Elegan ve şık çizgiler

Toskana Vadisi Villaları Yatak Odası Modern Yatak Odası Decorvita mimarlık Modern
Decorvita mimarlık

Toskana Vadisi Villaları Yatak Odası

Decorvita mimarlık

Yatak odası dekorasyonunda göze hitap eden renk uyumu mevcut ve dokularda ahenk göz okşuyor. Şık ışıklandırma unsurlarıyla modern aydınlatma aksesuarları kullanılmış. Duvar kaplaması ile kadife yatak başlığı renk uyumu yakalıyor ve göz yormuyor. Son derece dingin bir atmosfer sağlanmış ve kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda konfor oluşturulmuş.

Derinlik katan aynalar

Toskana Vadisi Villaları Yatak Odası Modern Yatak Odası Decorvita mimarlık Modern
Decorvita mimarlık

Toskana Vadisi Villaları Yatak Odası

Decorvita mimarlık

Yer döşemeleri parke yapıldığında iç mekanda sıcak bir atmosfer oluşuyor. Yatak odaları salonlara göre daha küçük bir alana sahiptir. Depolama ihtiyacı burada karşılanır. Dolayısıyla mekanı geniş gösteren akılcı çözümler kullanılmış. Aynalar, iç mekanda kullanıldığında derinlik katar. Şık bir avize modeli, modern abajur kullanılarak yatak odasının ihtiyacı olan aydınlatma unsurları tamamlanıyor.

Kontrast mobilyalar, modern çizgiler

Toskana Vadisi Villaları Yatak Odası Modern Yatak Odası Decorvita mimarlık Modern
Decorvita mimarlık

Toskana Vadisi Villaları Yatak Odası

Decorvita mimarlık

Duvar ve karyola döşemesi ile kontrast oluşturan bir renk ile modern bir mobilya ürünü kullanılmış. Geometrik formunu öne çıkaran tasarımıyla turuncu renk tonuyla sandalye modeli kontrast uyum yakalıyor. Kontrast renkler dinamik bir atmosfer oluşturur. İç mekan dekorasyonunda kontrast tonları kullanarak mobilya formunu ön plana çıkarabilirsiniz.

Göz alıcı yemek odası

Toskana Vadisi Villaları Yemek Odası Modern Yemek Odası Decorvita mimarlık Modern
Decorvita mimarlık

Toskana Vadisi Villaları Yemek Odası

Decorvita mimarlık

Zemin kaplamalarından tavan dekorlarına tüm dekorların özenle tasarlandığı şık bir yemek odası. Modern asimetrik askıt lambalar, yemek masasını odak alıyor. Dairesel aydınlatma aksesuarları kullanılmış. Nötr renklerle mermer dokusuyla göz okşayan döşeme kaplaması muntazam uyum sağlıyor. Duvar kaplamaları ile mobilyalarda renk uyumu ve ahenk hakim.


Beyaz giyinme odası

Toskana Vadisi Villaları Giyinme Odası Modern Giyinme Odası Decorvita mimarlık Modern
Decorvita mimarlık

Toskana Vadisi Villaları Giyinme Odası

Decorvita mimarlık

Sadelik ve şıklık bir arada. Giyinme odası dekorasyonunda ferah atmosfer oluşturan beyaz tonlar, temiz ve şık bir görünüm sağlıyor. Kıyafetlerin kolaylıkla seçilmesini sağlayan spot aydınlatmalar dizayn edilmiş. Depolama sistemleri boydan boya raf ve dolap tasarımıyla bütünlük oluşturacak şekilde düzenlenmiş. Geniş depolama alanlarıyla konfor sunan bir giyinme odası tasarımı.


Giriş holü

Toskana Vadisi Villaları Holü Modern Koridor, Hol & Merdivenler Decorvita mimarlık Modern
Decorvita mimarlık

Toskana Vadisi Villaları Holü

Decorvita mimarlık

Nötr gri tonlarıyla kontrast renklerin kullanıldığı modern bir giriş holü dizayn edilmiş. Koridor ve holler, doğal ışığı en az alan mekanlar olması dolayısıyla aydınlık ve ferah gösterecek döşeme ve tavan boyası ile kaplanmış. Şık aydınlatma unsurları ile ferah ve şık bir geçiş alanı dizayn edilmiş. Klasik tarz çizgiler taşıyan avize modelleri, elegan bir hava katıyor.

İç mekan tasarımıyla ilgili homify'da mevcut yazılarımıza göz atabilirsiniz. İç mimari tasarım nedir, nasıl yapılır? yazımızı inceleyebilir, ilham veren fikirler bulabilirsiniz.

Bu villayı nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!