Ege ve Akdeniz'de hizmet sunan deneyimli firmadan örnek otel tasarımları

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Ege ve Akdeniz'de hizmet sunan deneyimli firmadan örnek otel tasarımları

Homify TR Homify TR
KALYA İÇ MİMARLIK – Premier Palace Otel - Beldibi/Antalya: tarz Oteller,
Loading admin actions …

Tıpkı restoranlar, cafeler ve diğer ticari işletmeler gibi, otellerin de hedefi her zaman yeni müşteriler kazanmaktır elbette. Otel odalarının dekorasyon ve iç mimari tasarımları ise müşteri kazanmanın en önemli unsurlarından biridir diyebiliriz. İster büyük ve kapsamlı, ister butik bir otelden söz ediyor olalım, tatile ya da iş gezisine giden müşteriler için otel odasının konforu, estetiği ve işlevselliği çok büyük fark yaratır. 

Elbette müşteriler için tek tercih sebebi otel odasının görünümü değil, otel restoranının, lobinin ve hatta koridorların görünümü bile otellerin kalitesini ve prestijini belirleyen çok önemli alanlardır ve bu yüzden bu tarz işletmelerin mutlaka alanında uzman olan tasarımcılar tarafından dizayn edilmeleri gerekir. İşte biz de bu yazımızda, bu konuda sayfalarımızda öne çıkan uzmanlardan biri olan Kalya İç Mimarlık imzası taşıyan örnek otel projelerinden göz alıcı fotoğraflar derledik.

Kalya İç Mimarlık, merkezi Antalya’da bulunan ama tüm Akdeniz ve Ege bölgesinde hizmet sunan oldukça deneyimli ve özellikle ticari işletmeler konusunda da uzman olan profesyonel bir ekipten oluşuyor. Aşağıda, Kalya İç Mimarlık tarafından tasarlanıp hayata geçirilen iki farklı otel projesinden çarpıcı detayları inceleyebilirsiniz…  

Butik otelin fonksiyonel oda tasarımı

KALYA İÇ MİMARLIK – Standart Otel Odası - TV Ünitesi: tarz Oteller,
KALYA İÇ MİMARLIK

Standart Otel Odası – TV Ünitesi

KALYA İÇ MİMARLIK

Antalya Beldibi'nde bulunan 33 odalı bu butik otel modern bir bakış açısıyla dizayn edilmiş. 22 metrekarelik genişliğe sahip olan odalarda dinamik, akıcı, ferah ve konforlu bir tasarım oluşturulmuş ve dinlenme alanı, televizyon alanı, çalışma alanı ve yatak odası gibi farklı fonksiyonel kullanım alanları oluşturulmuş.

Rahat, fonksiyonel ve enerjik

KALYA İÇ MİMARLIK – Suit Otel Odası - Yatak Başı: tarz Oteller,
KALYA İÇ MİMARLIK

Suit Otel Odası – Yatak Başı

KALYA İÇ MİMARLIK
Yatak başında uygulanan dinamik ve enerjik duvar kağıtlarının renkleri farklı odalarda değişiyor ama her zaman canlı ve etkileyici. Odanın geri kalanında ise sadelik ve açık renkler hakim. Modern mobilya modelleri konforlu yapıları ile dikkat çekerken katmanlı aydınlatma elemanları da ışık ayarının misafirlerin isteğine göre yapılabilmesini sağlıyor.

Banyoda ışıl ışıl bir görünüm

KALYA İÇ MİMARLIK – Otel Odası - Banyo: tarz Oteller,
KALYA İÇ MİMARLIK

Otel Odası – Banyo

KALYA İÇ MİMARLIK
Otel odalarında en önemli noktalardan biri de banyo alanının her zaman temiz, ışıl ışıl ve aydınlık görünmesidir. Tamamen beyaz renkte tasarlanan bu banyoda da ışıltılı ve ferah tasarım krom aksesuarlarla tamamlanıyor.

Avrupa standartlarında lüks bir dizayn

KALYA İÇ MİMARLIK – Deluxe Otel Odası : tarz Oteller,
KALYA İÇ MİMARLIK

Deluxe Otel Odası

KALYA İÇ MİMARLIK
Diğer otel projesi ise 412 odalı, Avrupa standartlarında lüks bir tasarım anlayışı ile oluşturulan beş yıldızlı bir proje. Oldukça geniş ve ferah odalara sahip olan otel, kaliteli malzemeler ve titiz bir tasarım çalışması ile misafirlere lüks ve konforu bir arada sunmayı hedefliyor.

Konfor ön planda

KALYA İÇ MİMARLIK – Deluxe Otel Odası - Yatak Başı: tarz Oteller,
KALYA İÇ MİMARLIK

Deluxe Otel Odası – Yatak Başı

KALYA İÇ MİMARLIK
Bu otel odasında yatak başı, deniz manzarasını görecek şekilde konumlandırılmış. Kendi etrafında dönebilen bir mekanizmaya sahip ceviz kaplama oval TV ünitesi ise tüm odaya hakim bir noktaya yerleştirilerek konfor ve kullanım kolaylığı sağlanmış.

Ana restoran

KALYA İÇ MİMARLIK – Otel Ana Restoranı: tarz Yeme & İçme,
KALYA İÇ MİMARLIK

Otel Ana Restoranı

KALYA İÇ MİMARLIK
Dediğimiz gibi, özellikle büyük otellerde restoran gibi sosyal alanların tasarımları da çok büyük önem taşır. Toplam alanı 3000 metrekareye yayılan bu ana restoranda, mekanın büyüklüğünü avantaja çevirmek için kolon aralarında pencere şeklinde boşluklar bırakılmış. Derinlik hissinin her alanda algılanabildiği bu şık ve lüks restoran, yüksek gizli ışıklı asma tavanlar ve şık aydınlatmalarla misafirlere zarif bir hizmet deneyimi sunuyor.

Localar

KALYA İÇ MİMARLIK – Otel Ana Restoranı - Localar: tarz Yeme & İçme,
KALYA İÇ MİMARLIK

Otel Ana Restoranı – Localar

KALYA İÇ MİMARLIK
Restorandaki oturma alanları ise misafirlerin konforunun en üst düzeyde olmasını sağlamak için localar şeklinde tasarlanmış.

Show mutfağı

KALYA İÇ MİMARLIK – Otel Ana Restoranı - Show Mutfağı: tarz Yeme & İçme,
KALYA İÇ MİMARLIK

Otel Ana Restoranı – Show Mutfağı

KALYA İÇ MİMARLIK
Bu tarz büyük ve iddialı otellerin en favori alanlarından birini elbette ki show mutfak oluşturur. Bu otelin show mutfağı ise gerçekten görülmeye değer. Ahşap kaplama detayların endüstriyel mutfak tasarımı ile lüks ve göz alıcı birlikteliği…

Farklı lezzetler arayanlar için farklı bir tasarım

KALYA İÇ MİMARLIK – Otel Uzakdoğu Restoranı: tarz Yeme & İçme,
KALYA İÇ MİMARLIK

Otel Uzakdoğu Restoranı

KALYA İÇ MİMARLIK

Uzakdoğu mutfağına meraklı olanlar için otelde bir de Uzakdoğu konseptli restoran bulunuyor. 60 kişiye hizmet veren bu alanda da yine localardan oluşan oturma düzeni ve tabii ki Uzakdoğu şiirselliği ile görkemli bir tasarım öne çıkıyor.

(Bunun gibi şık ve farklı restoran tasarımları ile ilgileniyorsanız Cafe ve restoran dekorasyonu nasıl yapılır? başlıklı yazımıza da göz gezdirebilirsiniz.)

Bu otel projelerini nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: tarz Evler,

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!