Antalya'dan 450 m² modern bir villa tasarımı

Meral Eser Meral Eser
Villa Cesur PRATIKIZ MIMARLIK/ ARCHITECTURE MutfakMasa & Oturma Grupları
Loading admin actions …

Villa tipi projeler, toplu konut projelerine nazaran birçok avantaj sunuyor ve tercih ediliyor. Bu yazımızda Antalya'dan modern bir villa tasarımı projesine yer verdik. Firma tarafından mimari ve iç mimari projelendirme hizmetleri sunuluyor. Fonksiyonel unsurlarla son derece şık ve göze hitap eden bir villa projesi tasarlanmış.

450 m² alana yerleşen modern bir villa tasarımı projesi. Antalya'da villa tipi yapıların ağırlıklı olduğu bir mahalde tasarlanan modern ve spor bir konut olarak tanımlanmış. 6 metrelik bir cephesi mevcut. Komşu yapıların yakın olmasından ötürü, yan cephelerde pencere boşluklarına yer verilmezken doğu cephesinde küçük bir iç bahçe tasarlanmış. İç bahçe tasarımı kendi içinde mahremiyet alanı oluşturmuş. Geniş pencere açıklıkları dizayn edilerek ön ve arka cephelerden doğal ışık ihtiyacı muntazam karşılanıyor.

Pratikiz Mimarlık imzası taşıyan projenin plan düzlemine göz atalım. Zemin kat planında; mutfak, salon, banyo ve küçük bir iç bahçe bulunuyor. Birinci katta ise; ebeveyn yatak odası ve çocuk odası tasarlanmış. Çatı katında ayrıca çocuk odası ve yüzme havuzlu teras modeli dizayn edilmiş. Bir ailenin tüm ihtiyaçlarını muntazam karşılayacak projelendirme unsurları ile iç mimari ve mimari unsurlar profesyonellerin desteğiyle bir araya getiriliyor.

 Modern çizgisiyle öne çıkan 450 m²'lik modern villa tasarımını yakından tanıyalım. Yaşam alanlarından plan düzlemine işte proje detayları!

Göz alıcı bir salon

Salon, modern ve spor havasıyla dikkat çekiyor. Tekdüzelikten ve monoton olmaktan çıkarılmış ve tüm ailenin keyif alabileceği bir mekân olarak dizayn edilmiş. Nötr renklerin uyum ve ahengi göz okşuyor. Zebra desenli hayvan figürleriyle dekoratif örtü ve aksesuarlar doğadan ilhamla evin havasını değiştiriyor. Sportif mobilyalarla son derece rahat ve konfor sunan oturma grupları kullanılmış.

Modern ve şık mutfak

Modern mutfak dizaynı kontrast renklerle dinamik bir atmosfer oluşturuyor. Yemek alanı ile mutfak ilişkisi burada görülebilir. Son derece pratik ve kullanışlı mekânlar dizayn edilmiş. Modern sandalye ve masa takımı ile şık bir yemek alanı dizayn edilmiş. Sarkıt lamba modelleri yemek alanı ve mutfak tezgâhı alanını odak alıyor.

Mimarlar tarafından profesyonel destek almak için firmanın homify sayfasında iletişim bilgilerini bulabilirsiniz.

Koyu renklerle şık bir mutfak

Ahşap mutfak dolapları mutfak dekorasyonuna sıcaklık katıyor. Koyu renklerle dekore edilen mutfak dizaynında duvar dekorları, dolap sistemleri, zemin kaplaması ve mutfak tezgâhı renk tonu ve dokular bakımından uyum ve ahenk yakalamış. Renk uyumu bakımından göze hitap eden ve bütünleşen dekorların yanı sıra duvarlar dekoratif amaçlı estetik unsurlarla dizayn edilmiş.

Ebeveyn yatak odası

Yatak başlığının arkasından geçen antrasit çizginin makyaj masası üstünde devam ederek görsel süreklilik sağlaması amaçlanmış. Salon dekorasyonunda kullanılan koltuk modeli ile uyumlu sportif çizgiler yatak karyolası modelinde de kullanılarak benzer tasarım dili ile tasarlanmış. Sıcak renk tonları ile nötr renkler denge unsuru yakalıyor ve göze hitap ediyor.

Giyinme odası

Villanın depolama ihtiyaçlarını muntazam karşılayan bir giyinme odası mevcut. Açık raf sistemleri ile nötr renk tonlarının kullanıldığı bir alan tasarlanmış. Zeminden tavana uzanan depolama sistemleri ile boşluklar depolama amaçlı akılcı çözümlerle değerlendiriliyor.

Çocuk odası 1

Bölme duvar görevi gören açık raf sistemleri alanları görevlerine göre duvarsız ayırıyor. Daha ferah ve aydınlık bir görünüm için açık raf sistemlerini çok amaçlı değerlendirebilirsiniz. Tuğla duvar dekoru natürel dokularıyla sıcaklık katıyor. Tavan eğiminden ötürü oluşabilecek karanlık atmosferin önüne geçiliyor. Açık renk tonlarının ağırlıklı kullanımıyla ferah bir çocuk odası dizayn edilmiş.

Çocuk odası 2

Modern ve şık bir çocuk odası daha. Duvar dekorlarında sanata yer açmak isteyenlere ilham verebilir. Farklı formlarda tasarlanan asimetrik sarı sarkıt lamba modelleri ise mekana sıcaklık katıyor.

Çocuklar için banyo

Son derece modern ve şık dizayn edilen banyo modelinde evin diğer alanları ile uyum ve ahenk içeren doku ve renk tonları kullanılmış. Çocuk odası dekorasyonunda kullanılan asimetrik sarkıt lambalar burada da kullanılarak benzer tasarım dili sürdürülüyor.

Ön cephe tasarımı

Evin ön cephesinden bir görünüm. Dış cephe tasarımı ile iç mekân tasarımları benzer mimari dil kullanılarak uyum yakalıyor. Bahçeli villa modelleri tasarlamak isteyenlere iç mimari ve mimari proje hizmetleri sunan firma ile bağlantıya geçebilirsiniz.


Zemin kat planı

Zemin katta bahçe evin içine doğru alınarak iç bahçe olarak tasarlanmış. Plan düzleminde bahçe alanlarını gözlemleyebilirsiniz. Yaz sıcaklarında cam kapılar açılıyor. Salon ve mutfak bahçe alanıyla bütünleşiyor. Modern çizgilerle son derece işlevsel dizayn edilen şık bir villa projesi!

Pratikiz Mimarlık imzası taşıyan bir diğer proje yazısı için, ayrıca Antalya'daki bir firmadan modern mutfak tasarımları başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.


Modern villa tasarımını siz nasıl buldunuz?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!