Büyük banyolar için dekorasyon önerileri Özel banyo dekorasyonları ve geniş banyo dekorasyonları hakkında

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Büyük banyolar için dekorasyon önerileri

umit atdağ umit atdağ
Modern Banyo homify Modern
Loading admin actions …

Genelde standart ölçülerin altında olan banyolar büyük ev modellerinde ise geniş banyolar olarak tasarlanmaktadır. Geniş banyolarda dekorasyon yaparken bir yandan şık ve göze hitap eden ferah bir dekorasyon yapmanız gerekirken bir yandan da geniş banyonun boş görünmesini önleyecek banyo mobilyaları yerleşimi yapmanız gereklidir. Geniş banyolarda ve odalarda en temel sorun olan odanın boş görünmesi sorununu yaşamamak için yerleşim planını profesyonel bir şekilde yapmalı, bu konuda tecrübeniz az ise işinin ehli olan banyo tasarımcısı ile görüşmeli ve onlardan yardım almalısınız.

Banyo dekorasyonu kadar banyo içi yerleşim de çok önemlidir. Banyonun daha kullanışlı olmasını sağlayan, daha pratik ve fonksiyonel bir banyoya sahip olmanızı sağlayan yerleşim planı dekorasyon fikrinizin temelini oluşturur. Bu nedenle hangi dekorasyon türüne göre banyonuzu dekore ederseniz edin mutlaka profesyonel bir yerleşim planı yapmanız gereklidir. Yerleşim planı dışında geniş banyoları dekore ederken banyo mobilyaları seçimi aşaması çok önemlidir. Banyo mobilyaları genel olarak standart ölçülerde üretilen mobilyalar oldukları için geniş banyo dekorasyonlarında istediğiniz mobilyayı bulmak sizi biraz zorlayacaktır. Bu nedenle dekorasyon planı yaparken mobilya seçimlerini göz önünde bulundurarak yapmanız gerekir. İstediğiniz ölçülere sahip mobilyalar için özel tasarım ve üretim yapan mobilyacılar veya bu işi profesyonel olarak yapan iç mimarlardan da yardım alabilirsiniz. Mobilya seçiminden sonra sıradaki dekorasyon işlemi banyoyu ferah gösterecek renklerin ve aydınlatmaların seçilmesidir. Banyoların kendilerine özgü dinlendirici ve ferah özelliklerini sağlayabilmek için açık tonlara sahip seramik, fayanslar tercih edilmelidir. Desenli ve göze hitap eden desenler ile aydınlatmaların oluşturacağı estetik banyonun kusursuz ve özel bir banyo olmasını sağlayacaktır. Açık renkli duvar kağıtları, duvar boyaları veya fayanslar tercih edebileceğiniz gibi canlı renkleri bu renkler ile kombinleyebilir, geniş banyoların canlı ve ferah banyolar olmasına katkı sağlayabilirsiniz.

Tüm bu işlemler sonucunda ortaya kusursuz ve inanın deşarj olarak mutlu olacağı bir banyo çıkarabilirsiniz. Banyonuzun geniş olması bir açıdan dezavantaj bir açıdan da sizin için avantajdır. Geniş bir banyoyu dolu dolu göstererek ve aynı zamanda istediğiniz sadeliği oluşturabileceğiniz bir şekilde dekore edebilir ve evinizin en özel odası olan banyonun aynı zamanda en şık dekorasyona sahip odası haline getirebilirsiniz.

Küvet ve duşakabin uyumu

Geniş bir banyo içinde küvet ve duşa kabinini birlikte kullanabilirsiniz. Odanın ölçülerine uyumlu olacak ölçülerde şık tasarımlı sabit veya hareketli bir küvet ile bir duş kabinini banyo içinde birlikte kullanabilirsiniz. Bu tercih ile hem geniş bir banyoyu ideal bir şekilde dekore etmiş olursunuz hem de küvet ve duş kabini ile fonksiyonel özellikleri çok üst düzeyde bir banyo dekorasyonu yapmış olursunuz.

Hamam dokusu

Nevşehir - Konut Projesi Kırsal Banyo Antler İç Mimarlık Kırsal/Country Bakır/Bronz/Pirinç
Antler İç Mimarlık

Nevşehir – Konut Projesi

Antler İç Mimarlık

Geniş bir banyonuz varsa Osmanlı banyosu veya hamam gibi dekore edebilirsiniz. Ahşap bir küvet, ahşap bir kurna ve ahşap banyo mobilyalarının yanı sıra orta alana mermer bir tabla yerleştirebilir banyonuzun bir hamam olmasına katkı sağlayabilirsiniz. Banyonuza gelen sıcak su tesisatını ortaya yerleştireceğiniz mermer blok altından geçirerek zemin ısıtması da sağlayabilirsiniz.

Minimalist tasarımlar

İç mekan tasarım ve Görselleştirme Modern Banyo fatih beserek Modern
fatih beserek

İç mekan tasarım ve Görselleştirme

fatih beserek

Minimalist bir yaşam tarzına sahipseniz geniş bir banyoyu minimalist bir şekilde dekore edebilir, hem sade hem de dolu dolu gösterebilirsiniz. Tüm duvarlar boyunca banyo mobilyaları yerleştirerek orta alanı geniş ve pratik hareket alanı olarak bırakabilir kusursuz ve hayranlık uyandıracak bir banyo dekorasyonuna imza atabilirsiniz. Minimalist banyo dekorasyonunda kullanacağınız mobilyaların resimdeki gibi duvara asılabilen modeller olması banyoyu daha sade gösterecek ve banyonuzun daha şık görünmesine katkı sağlayacaktır.

Modern banyo dekorasyonu

İLKO SİTESİ- ÖRNEK VİLLA Modern Banyo ESA PARK İÇ MİMARLIK Modern
ESA PARK İÇ MİMARLIK

İLKO SİTESİ- ÖRNEK VİLLA

ESA PARK İÇ MİMARLIK

Geniş bir banyoyu modern bir banyo olarak dekore edebilir, resimdeki görsel özellikleri üst düzey olan işlevsel ve şık bir banyoya sahip olabilirsiniz. Küvet veya jakuzinin etrafına basamaklar döşeyerek estetik bir şekilde kamufle edebilir, ahşap özellikli malzemeler kullanarak aynı zamanda doğal bir bir banyo oluşmasını sağlayabilirsiniz. Banyo mobilyalarını seçerken basamak malzemesi olarak kullandığınız malzemelerden tercih ettiğinizde oda içinde renk ve malzeme bütünlüğü sağlamış olursunuz. Tavan için gergi tavan veya asma tavan tercih edebilir, gergi tavan içine gömülü led aydınlatmalar ile günümüz dekorasyon akımları ile uyuşan modern bir dekorasyon yapmış olursunuz.

Ara bölmeler

DEVA Modern Banyo VERA DUŞ Modern

Geniş bir banyoyu sadece banyo olarak dekore edebileceğiniz gibi ara bölmeler kullanarak da dekore edebilir ve banyoyu iki bölüme ayırabilirsiniz. Ön bölüme resimdeki gibi duş kabini veya küvet ve ıslak hacim tesisatlarını yerleştirebilir arka bölümü klozet alanı olarak veya giyinme için özel bir giyim odası olarak kullanabilirsiniz. Mat renkler tercih edecekseniz zemin ve tavanın açık renkli olmasına özen göstermelisiniz. Zıt renkler hem banyonuzu daha canlı gösterecek hem de ferah bir banyo oluşmasını sağlayacaktır.

Mat renkleri kullanın

Banyo Tasarımı / Bathroom Modern Banyo homify Modern Seramik
homify

Banyo Tasarımı / Bathroom

homify

Banyo içinde mat renkleri ve tonlarını kullanarak da ferah dekorasyonlar yapabilirsiniz. Duvarlarda ve mobilyalarda kullanacağınız mat renkleri canlı renkler ile desteklediğinizde ortaya resimdeki gibi şık bir renk kombinasyonu çıkacaktır. Sade bir banyo dekorasyonu bu renk kombinasyonunu sentezlediğinizde mükemmel ve göze hitap eden ferah bir banyo dekorasyonuna imza atmış olursunuz.

Dikdörtgen banyo dekroasyonları

Evinizde geniş ve aynı zamanda dikdörtgen forma sahip bir banyo varsa resimdeki gibi siyah beyaz çizgilere sahip olacak şekilde dekore edebilir ve dikdörtgen formun sizi rahatsız etmesinin önüne geçmiş olursunuz. Odanın sonuna duş kabini veya küvet yerleştirerek odayı daha fonksiyonel kullanılacak bir banyo haline getirebilirsiniz. Kullanacağınız vintage özellikli banyo mobilyaları dikdörtgen formun oluşturacağı dezavantajı ortadan kaldıracaktır.

Banyo dekorasyonu yapacaksanız öncelikle banyo içinde yer alan tüm detaylara hakim olmanız gereklidir. Geniş bir banyoyu şık ve fonksiyonel bir şekilde tasarlamak istiyorsanız '' Banyo dekorasyonu nasıl olmalı ? '' başlıklı yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

Özel mobilyalar kullanın

Geniş banyo dekorasyonları içinde özel tasarım mobilyalar kullanarak geniş ölçülerin neden olacağı dezavantajları ortadan kaldırmış olursunuz. Vintage mobilyalar veya özel olarak tasarımını yapacağınız mobilyalar ile şık aydınlatma araçları geniş banyonun kusursuz ve özel bir banyo olmasına katkı sağlayacaktır.

Bu banyoları beğendiniz mi ?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!