Hayalleri süsleyecek kadar güzel 10 müstakil ev örneği | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Hayalleri süsleyecek kadar güzel 10 müstakil ev örneği

Homify TR Homify TR
Villa Dekorasyonu A'dan Z'ye Minimalist Evler GN İÇ MİMARLIK OFİSİ Minimalist
Loading admin actions …

Herkesin estetik olarak kendine özgü bir tarzı vardır ve söz konusu içinde yaşadığımız evler olduğu zaman da, mimari tasarımlar her ailenin farklı ihtiyaç ve isteklerine göre şekillenir. Tabii ihtiyaçlarımız ve estetik tarzlarımızın yanı sıra, hepimiz çocukluğumuzdan beri hayallerimizde belirli özelliklere sahip evleri resmederiz. Hayallerimizi süsleyen evlerin hepimiz için farklı özellikleri olabilir ama genellikle bu tarz evler dikkat çekici bir tasarıma, konforlu ve huzur dolu bir atmosfere sahiptir. 

Bugün mimari tasarım anlayışının ve üretim ve inşaat teknolojilerinin gelişmesi ile hayallerimizi süsleyen evlere kavuşmak artık çok daha kolay. Bu yazımızda da hayallerinin evine kavuşmak isteyen okurlarımıza ilham verecek birbirinden güzel, huzur dolu ve görkemli evleri derledik. İşte homify sayfalarında öne çıkan muhteşem evler…

1- Geniş, ferah ve etkileyici

Ş. Öner villa Modern Evler ANTE MİMARLIK Modern
ANTE MİMARLIK

Ş. Öner villa

ANTE MİMARLIK

İzmir, Urla’da yer alan bu muhteşem ev, huzur dolu açık alanları ve geniş ve kullanışlı iç mekanlarıyla sayfalarımızda hayalleri süsleyen evlerden biri olarak öne çıkıyor. Çatı katı ile birlikte üç buçuk katlı bir mimari tasarıma sahip olan villanın dış cephe özellikleri de oldukça dikkat çekici ve görkemli. Zemin katın dış cephe kaplamasında doğal taş kullanılarak bahçe katının natürel bir görünüme kavuşması sağlanmış. Yumuşak renk geçişleri, boydan boya uzanan balkonlar ve geniş camlarla ferah ve şık bir estetikle konforlu bir minimalizm bir arada. 

2- Mermer dokulu ayrıntıları ile görkemli bir dış cephe

Aksaray’da konumlanan bu göz alıcı villanın ise ilk dikkat çeken özelliği mermer dokulu dış cephe ve sütunlarla oluşturulan klasik estetiğin modern bir çizgi ile sunulması oluyor. Yemyeşil ağaçlarla çevrili olan bu iki katlı gösterişli ev, modern ve lüks bir hayat tarzı sunan bir tasarım ile inşa edilmiş. 

3- Geleneksel taş işçiliğinin sıcaklığı

gümüşlük taş evler Kırsal Evler Gülercan Mimarlık Kırsal/Country
Gülercan Mimarlık

gümüşlük taş evler

Gülercan Mimarlık

Taş evler, özellikle Anadolu coğrafyasında pek çok farklı tarz ve yapıda inşa edilen ve tarihin ve Türkiye kültürünün içinden gelen mimari eserlerdir. Bu örnek taş ev modeli özellikle Ege ve Kuzey Ege'de yer alan ve bugün hâlâ oldukça popüler olan taş ev modellerini temsil ediyor. Hem huzurlu ve şık, hem de doğal ve etkileyici bir görünüme sahip olan bu iki katlı ev de Bodrum, Gümüşlük'te yer alıyor ve modern ve geleneksel yaşam tarzının yan yana izlerini taşıyarak kendine hayran bırakıyor.

4- Kesme taş mimarinin pürüzsüz güzelliği

Geleneksel taş evler Türkiye’nin farklı bölgelerinde farklı tür taşlar ve farklı yöntemlerle inşa ediliyor.  Kesme taş evler de Doğu ve Güneydoğu bölgelerinin en önemli mimari mirasını oluşturuyor. Adana’daki bir firma tarafından tasarlanan ve tasarımdaki el işçiliği ayrıntılar ile öne çıkan bu harika villa da, doğal Urfa taşı ile inşa edilmiş. 

5- Masal gibi bir havuz alanı

Hayallerimizi süsleyen evlerden bahsederken elbette ki havuzlu evleri es geçmek mümkün değil. Özel bir havuz alanına sahip olan lüks villalar her zaman konfor ve şıklığın görkemli bir kombinasyonunu oluşturuyor. Işıklandırma sistemlerinden modern mimarisine kadar her ayrıntısı ile göz kamaştıran bu hayal evi de Bodrum'dan…

6- Modern country stilde ahşap ev

VİLLA PROJESİ homify Modern
homify

VİLLA PROJESİ

homify

Mimarinin oluşmaya başladığı ilk yıllardan itibaren kullanılan ahşap bugün hâlâ popüler olan ve özellikle de arazisine ev yaptırmak isteyenler için giderek daha da yaygınlaşan bir inşaat malzemesi. Bunun elbette birçok nedeni var; birincisi imar izni açısından ahşap evlerin olanaklarının betonarme ya da taş yapılara göre daha çok olması. İkincisi ise ahşap evlerin hem doğallık, hem maliyet, hem de inşaat hızı açısından kolaylık sağlaması.

Ahşap malzeme, özellikle bu örnekteki gibi country tarzında modern kırsal tasarımlar yaratmak konusunda benzersiz bir estetik avantaj sağlıyor. Bu yüzden de ahşap evler huzur, samimiyet, duru ve doğal bir güzellik arayanların hayallerini süslemeye devam ediyor.

7- Temiz çizgiler, modern tasarım

Bugünün müstakil ev modelleri söz konusu olduğunda prefabrik teknolojisinin büyük bir fark yarattığını söyleyebiliriz. Modern villalar artık prefabrike sistemlerle çok daha hızlı, ekonomik ve pratik bir şekilde inşa edilebiliyor. Prefabrik ev denilince çoğu insanın aklına her ne kadar ucuz ve küçük ev tasarımları gelse de aslında hayalleri süsleyen bir mimari tasarım da prefabrik sistemlerle inşa edilebiliyor. Örneğin bu modern ve şık ev, 208 metrekarelik bir alana sahip olan ve prefabrike üretim ile inşa edilen bir çelik ev.

8- Sıra dışı ve ezber bozan bir form

Mimari tasarım anlayışı geliştikçe, usta mimarlar tarafından oldukça farklı formlar da şekillendiriliyor. Siyah ve ahşap tonlarının çarpıcı bir form ve akıcılık ile tasarlandığı bu çağdaş tasarım yenilikçi ve görkemli estetik anlayışı ile öne çıkıyor.

9- Yenilikçi ve ferah mimari yapı

Bahsettiğimiz gibi farklı mimari formlar oldukça kendine özgü mimari tasarımlar ortaya çıkarıyor. Eğimli çatısı ve çatı eğimi sayesinde değişen tavan yüksekliği ile asimetrik ve etkileyici bir tarz sunan bu evin mimarisi de hayran bırakacak şekilde yenilikçi ve ezber bozan bir görünüme sahip.

10- Kırmızı tuğla estetiği

GÜRSOY COTTAGE Kırsal Evler yücel partners Kırsal/Country Ahşap-Plastik Kompozit
yücel partners

GÜRSOY COTTAGE

yücel partners

Avrupa'da oldukça yaygın olarak kullanılan ancak ülkemizde genellikle nadir olarak rastladığımız kırmızı tuğla dış cepheler, mimari tasarıma oldukça sofistike bir atmosfer kazandırıyor. Pürüzsüz beyaz duvarların geniş bir teras alanı ve kırmızı tuğlalı yüzeylerle bir araya geldiği bu huzur dolu mimari de, hayal evi olarak tanımlanacak kadar güzel ve göz alıcı.

Bu evi beğendiyseniz homify 360°: Tuğla güzelliği başlıklı yazımıza da tıklamanızı tavsiye ediyoruz.

Sizce hangisi daha huzurlu ve konforlu bir yaşam sunuyor? 
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!