İzmir Güzelbahçe’de modern şıklığı ile göz kamaştıran bir villa

Homify TR Homify TR
Orkut E. Syphony Villa ANTE MİMARLIK Modern Oturma Odası
Loading admin actions …

İzmir’de faaliyet gösteren Ante Mimarlık, imza attığı birbirinden güzel projelerle homify sayfalarımızda öne çıkan firmalardan biri. Mimari proje, iç mekan tasarımı ve uygulama alanlarında hem İzmir’de hem de Türkiye’nin diğer illerinde ve hatta yurtdışında oldukça dikkat çeken çalışmaları bulunan Ante Mimarlık, çağdaş bir tasarım anlayışını her projede ev sahiplerinin istek ve ihtiyaçlarına adapte ederek yeniden yorumluyor. 

Bu yazımızda sizlerle firmanın birbirinden şık ve göz alıcı villa tasarım projelerinden birine konuk olmak için İzmir, Güzelbahçe’ye gidiyoruz. Modern bir estetik ve konforlu bir plan ile tasarlanan bu göz alıcı villa projesinde ilham alınacak çok sayıda dekorasyon ve tasarım fikri ile karşılaşacaksınız. 

Detaylı ve ferah bir tasarım

Oturma odası aydınlatma ANTE MİMARLIK Modern Oturma Odası
ANTE MİMARLIK

Oturma odası aydınlatma

ANTE MİMARLIK
Oturma odasından başlayalım. Evin en sosyal ve trafiği bol yaşam alanlarından olan salon kısmında oldukça ferah ve aydınlık bir atmosferin hakim olduğunu görebiliyoruz. Bu ferah havayı oluşturan en önemli faktör ise elbette ki tasarımdaki ışıklandırma yönetimi. Zeminden başlayan geniş camlar ile salonun gün ışığından maksimum düzeyde yararlanması sağlanırken, yapay ışıklandırma sistemi de bu ferahlığı akşam ve gece saatlerinde de devam ettiriyor. Tavana yerleştirilen spot kanalları ile ana ışıklandırmanın tüm tavana yayılması ve kör nokta bırakmayacak şekilde her yeri aydınlatması sağlanıyor; oturma alanının merkez noktasına konumlandırılan şık avize ise zengin bir estetik yaratarak salona dekoratif açıdan da katkıda bulunuyor.

Çağdaş dokular, modern mobilya ve aksesuarlar

Aksesuar seçimi ANTE MİMARLIK Modern Oturma Odası
ANTE MİMARLIK

Aksesuar seçimi

ANTE MİMARLIK
Salonun ana karakteri, elbette ki mobilya ve aksesuar seçimleri ile ortaya çıkarılmış. Modern doku ve renklerin klasik şıklığın görkemli ışıltıları ile süslendiği dekorasyonda çağdaş tasarımı en şık şekilde vurgulayan ve odada tam anlamıyla kusursuz bir akıcılık yaratan gri tonları baş rolde. Gri yüzeyleri tamamlayan diğer renkler ise bu akıcılığa katkıda bulunurken daha dikkat çekici bir estetik ortaya koyacak şekilde özenle seçilmiş. Çoğunlukla parlak beyaz ve gümüş ışıltısının eşlik ettiği gri tonlarına, televizyonun altında yer alan kırmızı aksesuar gibi enerji veren dokunuşlar eklenerek sıra dışı ve çarpıcı bir görünüm oluşturuluyor.

Sıcak ve modern

Şömine köşesi ANTE MİMARLIK Modern Oturma Odası
ANTE MİMARLIK

Şömine köşesi

ANTE MİMARLIK
Lüks, çarpıcı ve sıcak ev tasarımlarının vazgeçilmezi olan şömine, TV ünitesinin konumlandığı duvarın yanında, modern bir tasarımla bu villada da kendini gösteriyor.

Giriş holünden yumuşak ve şık bir geçiş

Galeri boşluğu ANTE MİMARLIK Modern Oturma Odası
ANTE MİMARLIK

Galeri boşluğu

ANTE MİMARLIK

Villa planlarında evin konforlu ve kullanışlı olmasını sağlayan mimari unsurlardan biri de galeri boşluklarıdır. Doğru yerde ve doğru boyutta bırakılan boşluklar odalar arasındaki geçişi yumuşatır ve çok daha ferah alanlar yaratır. Bu villanın mimari tasarımında da girişte katlar arasında bırakılan galeri boşluğu ile hem daha ferah bir görünüm, hem de gün ışığından daha fazla yararlanma şansı elde edilmiş. Giriş alanındaki bu boşluk bizi doğrudan yemek alanı ve oturma odasına yönlendiriyor.

Yemek alanı tasarımı

Evin girişinde bulunan iki kolonun arasındaki alan, tasarım projesinde olabilecek en şık ve verimli şekilde değerlendirilmiş ve bu alanda göz alıcı bir yemek alanı oluşturulmuş. Giriş holünde bulunan dresuarın yemek alanına bakan tarafında ise cam kaplama tercih edilmiş ve böylece alanın derinliği çoğaltılmış. Yemek alanında kullanılan mobilya, aydınlatma ve aksesuarların da oturma alanındaki tasarımının akıcılığını sürdüren tercihlerden oluştuğunu görebiliyoruz.

Ağırbaşlı ve fonksiyonel çalışma odası

Çalışma odası ANTE MİMARLIK Modern Çalışma Odası
ANTE MİMARLIK

Çalışma odası

ANTE MİMARLIK
Pencere önünde konumlanan ve gün ışığından yeterince faydalanılmasını sağlayan geniş çalışma masası ve bir duvar boyunca uzanan raf ve dolaplar ile hem sade ve fonksiyonel, hem de oldukça şık bir çalışma odası…

Dinlendirici minimalizm

Evdeki yatak odalarında dinlendirici fonksiyonlar ön planda tutularak sadeliğin öne çıktığı, gereksiz eşya ve mobilya kalabalığından kaçınılan bir tasarım benimsenmiş.

Dinamik genç odası tasarımı

Aynalı dolap kapakları ile geniş ve ferah, tavana yayılan ışıklandırmalar ile aydınlık bir görünümün sağlandığı genç odası ise hem dinamik enerjisi hem de alan kullanımı ile dikkat geçen bir tasarıma sahip.

Mutfakta akıcı bir modernlik

Mutfak tasarım ANTE MİMARLIK Mutfak üniteleri Bej
ANTE MİMARLIK

Mutfak tasarım

ANTE MİMARLIK
Mutfak tasarımında fonksiyonellik ön planda tutulurken şık ve modern dokunuşlar da ferah ve aydınlık bir alanın ortaya çıkmasını sağlıyor. Bej ve antrasit renkleri kombinlenerek modern bir atmosfer ortaya çıkarılırken, yemek masasından tezgah ve depolama alanlarına her ayrıntısı ergonomik olarak tasarlanmış bir mutfak ile karşı karşıyayız.

Şık ve kullanışlı banyo

Banyo tasarım ANTE MİMARLIK Modern Banyo
ANTE MİMARLIK

Banyo tasarım

ANTE MİMARLIK

Banyo tasarımında ise zeminde ve duvarda kullanılan antrasit ve beyaz renkli seramikler oldukça akıcı ve şık bir görünüm ortaya koyuyor. Ayrıca banyonun yerleşiminde alan kullanımı da öne çıkıyor. Alandan tasarruf etmek için teknesiz duşakabinin tercih edildiği banyoda lavabo ve duş alanı arasındaki şık duvar da dikkat çeken detaylardan.

Bu göz kamaştırıcı villa projesini beğendiyseniz firmanın bir diğer projesine de göz gezdirmek isteyebilirsiniz: Çanakkale’de mimarisi ve planları ile hayran bırakan ikiz villa projesi

Bu evin en çok hangi odasını beğendiniz? 

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!