| homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Zeminler için ilham verici kaplama seçenekleri

Homify TR Homify TR
4 Duvar İthal Duvar Kağıtları & Parke – Uygulamalar: modern tarz , Modern
Loading admin actions …

Evlerin görünümlerini belirleyen ve estetik olarak tarzlarını vurgulayan bazı temel faktörler vardır; elbette iç mimari forma uygun ve doğru bir dekorasyon bu faktörlerin başında geliyor. Ancak dekorasyonun olması gerektiği gibi görünmesi için fonunu oluşturan yüzeylerin, yani zemin ve duvarların da tasarımda çok büyük bir rol oynadığını unutmamak gerek. Nasıl ki kusursuz bir fotoğraf için doğru bir fon oluşturulması gerekiyor, kusursuz bir ev dekorasyonu için de zemin döşemelerinin atmosfere uyum sağlayan ve dekorasyonu tamamlayan bir estetik stili olması şart. 

Bugün gelişen üretim teknolojileri ve tasarım anlayışları sayesinde zemin kaplamaları söz konusu olduğunda pek çok farklı seçeneğe sahibiz. Klasik ve doğal malzemelerden yeni nesil yer döşemelerine uzanan yelpazede evlerimiz için tam olarak tarzımızı yansıtan bir zemin dekorasyonu modeli bulmak eskiye nazaran çok daha kolay. Bu yazımızda zemin döşemelerinde yenilikçi, çarpıcı ve sıra dışı modeller arayan okurlarımız için birbirinden güzel ve ilham veren örnekleri derledik. 

1- Eskitme dokusu ile romantik yaşam alanları

50GR Mimarlık – YATAK ODASI:  tarz Yatak Odası, İskandinav
50GR Mimarlık

YATAK ODASI

50GR Mimarlık

Eskitme ahşap parkeler son yılların en gözde zemin döşemesi modellerini oluşturuyor. Özellikle Shabby Chic olarak da bilinen nostaljik ve romantik dekorasyon tarzının tüm dünyada yaygınlaşmasıyla, eskitme mobilya ve dokular da yeniden gündeme gelmeye başladı. Zeminler de elbette bu trendi en çarpıcı şekilde yansıtan yüzeylerden.

2- Sanatsal ve etkileyici: Mozaik zeminler

İnci Mozaik – Arnavutkoy'de Villa Terası:  tarz Bahçe, Akdeniz
İnci Mozaik

Arnavutkoy'de Villa Terası

İnci Mozaik

Cam mozaik de son yıllarda yeniden gündeme gelen sanatsal kaplamalardan biri. Sadece zeminde değil duvarlarda ve hatta bazı mobilya ve aksesuar süslemelerinde de kullanılan mozaik yöntemi oldukça hareketli ve sofistike alanlar ortaya çıkarıyor. Renk seçimleri ve kombinasyonları konusunda da oldukça zengin alternatifler sunan mozaik zeminler özellikle balkon, bahçe, banyo ve mutfak gibi ıslak zeminlerde kullanışlı ve etkili.

3- Karo halılar

melis zemin kaplamalari – BALSAN JUNGLE KARO HALI: modern tarz , Modern Tekstil Altın Sarısı
melis zemin kaplamalari

BALSAN JUNGLE KARO HALI

melis zemin kaplamalari

Eskiden duvardan duvara halılar bir hayli yaygın olarak kullanılıyordu çünkü duvardan duvara halılar hem kullanımları kolay, hem dekorasyona renk katan, hem de evin çok daha iyi ısınmasını sağlayan seçeneklerdi. Duvardan duvara halı modelleri bugün artık yepyeni ve çok daha hijyenik, kullanışlı ve pratik bir teknoloji ile, karo halı adını verdiğimiz yöntemle üretiliyor ve kullanıma sunuluyor. Karo halılar hem desen ve renk seçenekleri açısından çok daha çağdaş modeller sunuyor, hem de geleneksel duvardan duvara halılara göre çok daha uzun ömürlü, sağlıklı ve dayanıklı.

4- Doğal ahşap

Bugünün dekorasyon trendleri ne yönde gelişirse gelişsin eminiz ki ahşap zeminler her zaman bir klasik olarak kalacak ve modası hiçbir zaman geçmeyecektir. Bunun sebebi sadece ahşap malzemenin zemin kullanımında son derece dayanıklı ve doğal olması değil, aynı zamanda da estetik olarak büyüleyici yaşam alanları yaratmasıdır pek tabii ki. Bu yüzden de eğer doğal, samimi, sıcak ve abartılı olmayan yalın bir şıklık arıyorsanız klasik masif parkeler tam da aradığınız seçenek olabilir.

5- Eskimeyen zarafet: Terrazzo

Camdal – Terrazo basamak :  tarz Koridor ve Hol, Akdeniz Beton
Camdal

Terrazo basamak

Camdal

Mermer tozu, çimento, cam ve çeşitli doğal taşların karıştırılarak oldukça benzersiz ve klasik bir dokunun oluşturulduğu terrazzo, geçmişten bugüne uzanan oldukça tarihi ancak bir o kadar da zamana meydan okuyan zemin modellerinden biri. Terrazzo zeminler özellikle geçtiğimiz birkaç yılda öne çıkan tasarım trendlerinden biri.

6- Farklı ve çarpıcı özellikler

homify:  tarz Duvarlar, Rustik İşlenmiş Ahşap Şeffaf
homify

CLASSEN Patchwork EurPİT H1088 Laminat Parke

homify

Bağımsız ve güçlü karakterli dekorasyonlar oluşturmak isteyenler için asimetrik ve farklı renk tonlarının bir araya gelmesiyle oluşturulan çağdaş parke modelleri de oldukça cazip gelecektir.

7- Hareketli ve akıcı balıksırtı

ŞERİFOĞLU PARKE – Amerikan Ceviz & Meşe Macar Parke  : modern tarz , Modern
ŞERİFOĞLU PARKE

Amerikan Ceviz & Meşe Macar Parke

ŞERİFOĞLU PARKE

Balıksırtı parke döşemeleri, iyi bir döşeme ustası ve işçilik açısından ustalık gerektiren ancak içinde bulundukları mekanlara her zaman hareket ve akıcılık kazandıran klasik modelleri oluşturuyor. Özellikle bu örnekteki gibi aralara farklı renk tonları katılmış modern balıksırtı modelleri evinizin her odasına stil sahibi bir estetik görünüm kazandıracaktır.

8- Seramik karolar

Hem şık ve doğal görünsün, hem de uygulaması pratik ve temizliği ve bakımı kolay olsun diyorsanız ahşap görünümlü porselen seramik karolara göz gezdirmenizi tavsiye ediyoruz.

9- Üç boyutlu grafikler

Farklı kimyasal reçinelerle oluşturulan grafik zeminler ise özellikle banyo ve mutfaklarda yaygınlaşmaya başlayan hareketli, enerjik ve ezber bozan seçeneklerden biri. Üç boyutlu görünümleriyle bu grafik zeminler her evde kendine has ve benzersiz bir tarz oluşturuyor.

10- Zeminde desen tercihleri

Tekrar eden desenler her zaman alanı genişleten ve mekanın sıkıcı ve tekdüze bir görünümden kaçınmasını sağlayan kurtarıcılardır. Zeminlerde de özellikle fayans seçilirken bu yüzden sık sık desenli modeller tercih edilir.

Evinizin fayans kaplı zeminleri ekonomik olarak yenilemek istiyorsanız da yine bu tür, kendinizin oluşturabileceğiniz tekrar eden desenleri kullanabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey biraz cesaret, fayans boyama bilgisi ve istediğiniz deseni verecek olan yapıştırma kalıplar. Bu konuda ayrıntılı bilgiyi Kırmadan dökmeden değişim: Fayans nasıl boyanır? başlıklı yazımızda vermiştik.

En çok hangi zemin kaplaması dikkatinizi çekti?
Casas inHAUS:  tarz Evler, Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!