Antalya'da deneyimli firmadan iç açıcı ve modern bir daire tasarımı

Homify TR Homify TR
AYB KONUT, PRATIKIZ MIMARLIK/ ARCHITECTURE PRATIKIZ MIMARLIK/ ARCHITECTURE Oturma OdasıKanepe & Koltuklar
Loading admin actions …

Hem ferah ve iç açıcı bir pozitif enerjiye sahip olan, hem alanların kullanımı ile oldukça fonksiyonel bir dizayn ortaya koyan, hem de mobilya seçimleriyle sofistike ve konforlu bir yaşam deneyimi sunan ev dekorasyon örnekleri ile ilgileniyorsanız, bu yazımızda kapılarını çalacağımız eve de bayılacağınıza eminiz.  

Merkezi Antalya'da bulunan ancak dünyanın her noktasına tasarım ve hareketli mobilyaların satışı ile, Antalya ve yakın çevresine ise inşaat, tadilat ve uygulama ile hizmet veren Pratikiz Mimarlık imzası taşıyan bu proje, Avusturya'da zemin katta bahçe manzaralı bir daire için oluşturulmuş. Salon, mutfak ve iki yatak odasından oluşan daire, ev sahiplerinin istekleri doğrultusunda modern çizgilerin klasik detaylarla harmanlanması ile hem minimalist ve konforlu hem de şık ve etkileyici bir tasarıma kavuşuyor. 

İsterseniz girizgahı daha fazla uzatmadan kişiye özel tasarımı ve küçük alanların ferah kullanımıyla öne çıkan bu daire projesinin yaşam alanlarına göz atmaya başlayalım…  

Salon

Bir koridor ile ayrılan iki karşılıklı parçadan oluşan salonun büyük kısmında modern ve konforlu mobilyalarla şık bir oturma alanı oluşturulmuş. Koridorun ayırdığı giriş duvarında elektrikli şömine ve geniş dolap ve raflarla tasarlanmış televizyon ünitesi bulunuyor.

Oturma alanı

Salonun oturma bölümünde alan oldukça fonksiyonel ve akıcı bir yerleşimle tasarlanmış ve böylece kalabalık konukları ağırlayabilecek kapasitede rahat bir oturma odası ortaya çıkarılmış. Zeminden tavana uzanan geniş pencereler de, bahçenin ferahlığının salonun dekorasyonuna aydınlık ve iç açıcı bir katkıda bulunmasını sağlıyor.

Mobilya tasarımları ve renk tercihleri

Modern ve sıra dışı tasarımı ile dikkat çeken puflu orta sehpa oturma grubunu tamamlayan son dokunuş niteliğinde. Kırmızı kanepelerle denge sağlayan bir kontrast oluşturan nötr renkli tekli koltukların arkasında kalan alanda yemek alanı ve yemek alanının yanında da açık mutfak bulunuyor.

Yemek alanı

Oturma alanının karşısında, açık mutfağın ise devamında yer alan yemek alanı ezber bozan bir anlayışla dizayn edilmiş. Yemek masası olarak ahşap banklarla piknik masası tarzı bir tasarımın tercih edildiği alanda duvara dayalı büfe ünitesi de bulunuyor. Geniş pencere sayesinde oldukça aydınlık bir tasarım söz konusu.

Işıklandırma detayları

Mutfağın açık tezgahı ile ayrılan yemek alanında ışıklandırma detayları da oldukça ilgi çekici.

Ebeveyn yatak odası

Ağırlıklı olarak mavi ve kahverengi tonlarının kullanıldığı ebeveyn yatak odasında en dikkat çeken tasarım özelliği yatak başında yer alan duvar nişleri. Duvardaki kolon çıkıntısı nişlere dönüştürülüp led aydınlatmalar ile odanın ana karakterini belirleyen etkileyici bir tasarım unsuru haline getirilmiş.

Özel tasarım giysi dolabı

Girişte yer alan duvar boyunca uzanan gardrop tasarımı ise doğal ahşap tonları ve odayı geniş gösteren iki aynalı kapak ile oldukça şık ve akıcı bir tasarım yaratıyor. Yatağın karşısına yerleştirilen dar raf ve üzerindeki televizyon da küçük bir alanda oldukça fonksiyonel kullanım sağlayan akılcı bir dekorasyon hamlesi olarak öne çıkıyor.

Pencere önünde dinlenme alanı

Yatağın diğer yanında ise konforlu bir uzanma koltuğunun yanı sıra bir de TV rafının bir uzantısı olarak duvara monte çalışma masası yerleştirilmiş.

Dinamik ve pozitif bir genç odası

Evin genç kızı için dizayn edilen genç odası da diğer yaşam alanları gibi küçük bir alanda etkili ve şık bir tasarım yaratabilen projelerin oldukça başarılı bir örneğini sergiliyor. Aynı zamanda divan tarzında da kullanılabilen yatağın üst kısmında yer alan raflar odaya hem dinamik bir hava katıyor hem de kullanışlı depolama alanları oluşturuyor.

Çalışma alanı

Odanın diğer tarafında ise şık bir makyaj masası ve pencere önünde konumlanan oldukça kapsamlı ve kullanışlı bir çalışma masası bulunuyor.

Küçük alanları verimli ve şık şekilde tasarlama konusunda işinin ehli olan Pratikiz Mimarlık’ın bir başka öne çıkan projesi için bkz: Antalya’dan 60 metrekarelik alanda harikalar yaratan bir ev projesi

Sizce bu şık ve modern dairenin hangi odası daha güzel?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!