Antalya’da bir firmadan Güney Afrika’da görkemli bir villa projesi

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Antalya’da bir firmadan Güney Afrika’da görkemli bir villa projesi

Homify TR Homify TR
KALYA İÇ MİMARLIK \ KALYA INTERIOR DESIGN – Güney Afrika'da Bir Villa Projesi:  tarz Yemek Odası, Modern
Loading admin actions …

Dekorasyon ve tasarım, tüm dünyada her geçen gün daha da önem verilen ve hızla gelişen alanlar. Yaşadığımız ve gün içinde vakit geçirdiğimiz mekanların doğru bir tasarıma sahip olması gündelik konfor ve moralimizden yaşam kalitemize kadar pek çok şeyi olumlu olarak etkiliyor. Bu da kalabalıklar içinde ve iş hayatının stresi ile devam eden çağdaş yaşam koşullarında dekorasyon ve tasarımın önemini bir kat daha arttırıyor elbette. 

Dünyada hızla gelişen dekorasyon ve tasarım alanında Türkiye’de yer alan firmaların da öne çıktığını görebiliyoruz. Bugün ülkemizdeki bazı deneyimli firmalar dünyanın dört bir yanında ilham verici projelere imza atıyorlar. Kalya İç Mimarlık da hem Türkiye’de hem de dünyanın farklı noktalarında başarılı tasarımları ile öne çıkan firmalardan biri. Müşterilerinin ihtiyaç ve isteklerini doğru analiz ederek estetik ve fonksiyonel çözümler üreten Kalya İç Mimarlık konut dizaynından ofis tasarımına, mağaza dekorasyonundan otel tasarım uygulamalarına kadar pek çok farklı alanda projelere imza atıyor. 

Merkezi Muratpaşa, Antalya’da bulunan firmanın tasarımını üstlendiği ve bizim de bu sayfada konuk olacağımız göz kamaştırıcı villa ise Güney Afrika’nın Durban şehrinde yer alıyor. 

Çarpıcı bir mutfak

Üç katlı modern villanın en görkemli yaşam alanlarından biri petrol mavisi ve kemik renginin hakim olduğu ankastre mutfak. Işıklandırmadan yerleşime her detayı ile şık bir stil sunan mutfak tasarımında L şeklinde bir yerleşimin yanı sıra geniş bir de ada mutfak tercih edilmiş. Ada mutfağın oturma bölümünde kullanılan kavisli hat ve asimetrik formları ile dikkat çeken metal tabureler akıcı ve çarpıcı bir enerjiye sahip olan mutfağa hareketlilik katıyor.

Yemek alanı

Açık planlı tasarımda mutfak ile oturma odası arasında konumlanan yemek alanında ise hardal rengi deri sandalyeler ve çağdaş tasarımlı yemek masası mutfaktaki petrol mavisi çekicilikle harika bir kontrast oluşturuyor. Yemek masasını vurgulayan bronz metal ışıklandırma ünitesi de bu alanın odak noktasını oluşturan oldukça önemli bir ayrıntı.

Konforlu oturma odası

Oturma alanında bizi köşesiz hatları ile davetkar ve konforlu bir kanepe ve ona eşlik eden şık tasarımlı açık yeşil tekli koltuklar karşılıyor. Asimetrik orta sehpa da evin geneline yayılan yenilikçi ve dinamik tarzı sürdürüyor.

Metal iplerle ayrılan TV alanı

Evin en sıra dışı özelliklerinden biri de oturma alanından ayrılan bir TV alanının da olması. Antrasit duvarların devamındaki metal iplerden yapılmış seperatörlerle ayrılan televizyon bölümü oturma odasından hem bağımsız, hem de onun devamı şeklinde dizayn edilmiş.

Konfor ön planda

Televizyon alanında etkili bir minimal estetik ve konforun ön planda tutulduğu bir tasarım stili tercih edilmiş.

Şık ve modern yatak odası

Modern yatak odasında beton görünümlü geniş seramik duvar kaplamaları odanın ana karakterini oluşturan tasarım tercihlerinin başında geliyor. Pirinç aydınlatmalar ve saten yatak örtüsü ile yaratılan kontrast da oldukça dikkat çekici.

Ferah bir plan

Yatağın karşısında yer alan geniş camlar odanın gün ışığından maksimum düzeyde faydalanmasını sağlarken yan taraftaki TV ünitesi de, arkasında kalan banyo ve giyinme odası için bir seperatör olarak kullanılmış.

Göz kamaştırıcı banyo

Ebeveyn banyosu hem modern çizgileri hem ışıltılı dokunuşları ve minimal yerleşimi ile adeta göz kamaştırıyor. Pencerenin önünde konumlanan koyu renk ahşap kaplama küvet ikili lavabo alanı ile muhteşem bir uyum içinde.

Banyodan giyinme odasına geçiş

Banyonun diğer tarafında ise kullanışlı bir giyinme odası yer alıyor. Çağdaş lüks anlayışının vazgeçilmezlerinden olan giyinme odasının banyo ile bir arada tasarlanması oldukça ergonomik bir kullanım sunuyor.

Işıl ışıl giyinme alanı

Beyaz renk mobilya ve kulpsuz çekmecelerin kullanıldığı giyinme odasında fonksiyonellik ve minimal bir tasarım anlayışı ön planda tutulmuş.

Kalya İç Mimarlık’ın diğer başarılı projelerine de göz gezdirmek isterseniz bkz: Ege ve Akdeniz'de hizmet sunan deneyimli firmadan örnek otel tasarımları

Bu görkemli villanın tasarımını nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler, Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!