15 büyüleyici villa projesi | homify

15 büyüleyici villa projesi

homify
Loading admin actions …

Sıcak bir yuva, şehrin stresinden kaçma imkanı, huzur, konfor, lüks ve estetik görkem sunan lüks villalar bugün oldukça farklı tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Ayrıca kullanılan malzeme çeşitliliği ve inşaat teknolojilerinin gelişimiyle de farklı bütçeler için oldukça şık ve göz alıcı villa tasarımları bulunuyor. Bu yazımızda sayfalarımızda öne çıkan, mimarisiyle büyülerken aynı zamanda form, malzeme ve yapısal özellikleri ile oldukça çeşitli tekniklerle inşa edilen Türkiye'nin farklı illerinden 15 villa projesini derledik.

1- Alaçatı'da modern ikiz villa tasarımı

Birbirinden güzel villa projeleri derlememize İzmir'den başlayalım… İzmir'in en gözde bölgelerinden olan Çeşme, Alaçatı'da konumlanan bu harika villa 700 metrekarelik bir parselde 360 metrekarelik bir ikiz ev olarak dizayn edilmiş. Doğal ve yalın dış cephe görünümü ve modern estetik tarzı ile dikkat çeken villa iki katlı bir plana sahip. 

- Mahremiyet sağlayan tasarım

İkiz villa projeleri söz konusu olduğunda en büyük sorunlardan biri de genellikle komşu parsel ile bitişik olan bahçe alanlarının mahremiyetinin sağlanamamasıdır. Bu tasarımda ise bitişik iki dar konut tasarımı yerine L şeklinde sırt sırta veren ve böylece mahremiyet problemini tamamen ortadan kaldıran bir plan söz konusu; sıradan villa planları arasından öne çıkan bir tasarım. Dış cephede yer alan modern giri kaplamaların doğal ahşap üniteler ile bir arada kullanılması ise oldukça yenilikçi ve dikkat çekici bir stil yaratıyor. 

2- Toroslar'ın eteğinde huzur dolu bir dubleks

Doğa dostu bir konut projesinin parçası olan bu örnek dubleks villa ise Mersin'de, Toros Dağları'nın eteklerinde konumlanıyor. Ahşap tonlarının doğal çizgilerle bir arada kullanıldığı tasarımda her odanın geniş balkon ve teraslara bakan bir plana sahip olması dikkat çekiyor. Ferah, huzurlu ve etkileyici…

- Sosyal alanlarıyla kapsamlı bir proje

Bu villa sitesinin kapsamlı projesi de oldukça ilgi çekici. Villa planları sosyal alanlarla uyumlu.

3- Benzersiz bir lüks

Yemyeşil bir çevrenin merkezinde yer alan bu geniş villa projesi ise Sapanca'dan. Temiz hatları ve modern çizgileri ile akıcı bir estetik tarza sahip olan bu harika ev, havuz alanına bakan yaşam alanları ile ev sahiplerine benzersiz bir lüks ve konfor sunuyor. 

- Ön cephe

Villanın ön cephesindeki giriş alanı da oldukça etkileyici bir tasarıma sahip.

4- Küçük alanda geniş plan

Lüks villa denilince aklımıza genellikle geniş parsellere kurulan büyük evler gelse de aslında daha küçük arazilerde de aynı lüks ve görkemi yakalamak mümkün. İstanbul, Çekmeköy'de bulunan bu üç katlı villa projesi de bunun başarılı bir örneği. Evin bahçesindeki sonsuzluk havuzu da bu lüks ve görkemli tasarımı taçlandırıyor. 

- Giriş kısmı

Villanın ön cephesi iklim koşullarına uygun detaylarla dizayn edilmiş ve hayata geçirilmiş.

5- Doğal taş villa

Yerel ve doğal malzemeler kullanılan mimariler hem kültürel bir doku hem de klasik bir estetik sunarlar. Doğal taş işçiliği ile inşa edilen evler de özellikle Türkiye'de hâlâ en gözde villa modellerini oluşturuyor. Pencere ve merdiven korkuluklarındaki el işçiliği ile öne çıkan bu harika taş villa da Mersin'in Tarsus ilçesinde konumlanıyor. 

6- Avrupai bir stil

İngiltere, Fransa gibi köklü bir mimari tarihe sahip olan Avrupa kentlerinde sıklıkla kullanılan kırmızı ateş tuğlası, Türkiye'de çok sık rastladığımız bir dış cephe modeli malzemesi değil. Ancak Kocaeli'de bulunan bu villa projesinin zemin katında kullanılan kırmızı tuğla, ikinci kattaki ahşap kaplama ile bir araya gelerek oldukça sıradışı bir görünüm ortaya koyuyor. 

7- Şehirli tarz

Şık villalar şehirden uzak kırsal bölgelerde olabileceği gibi şehrin mimari yapısına uyum sağlayacak tasarımlarla kent merkezlerinde de karşımıza çıkabiliyor. Beyaz yalınlığı ve kentsel dokusu ile öne çıkan bu modern villa da başkent Ankara'da yer alıyor. 

- Arka bahçe

Kuğu gibi beyazlığı ile büyüleyen villanın arka bahçesi…

8- Eski konakları andıran tasarım

Kapadokya'dan klasik bir örnek: Kahverenginin bej tonları ile uyumu ve klasik şıklığın vazgeçilmez çekiciliği…  

9- Kayseri'den hayran bırakan bir proje

Fütüristik tarzı ve geometrik formu ile ezber bozan bu sıradışı modern villa ise Kayseri'de bulunuyor. Farklı dokusunun yanı sıra modern hayata uyum sağlayan geleceğe dönük bir tasarım. 

10- Tam bir aile evi

Eskişehir'den klasik ile modernin buluştuğu, temiz hatları ve görkemli çatısıyla gerçek bir yuva hissi veren göz kamaştırıcı bir villa projesi.

11- Konteyner villa tasarımı

Düşük bütçelerle görkemli villa tasarımları imkansız diye düşünüyorsanız konteyner ev modellerine mutlaka göz gezdirmelisiniz. 

- Havuzlu ve lüks

Taşıma konteynerlarının bir araya getirilip yeniden tasarlanarak harika villalara dönüşebildiği projeler hem dünyada hem de Türkiye'de giderek yaygınlaşıyor.

12- Alaçatı'nın zarafetinin yansıdığı bir mimari

Ege sahillerinin o huzur veren ferahlığını tam anlamıyla mimari plan ve tasarımına da yansıtmış olan bu villa projesi herkesin hayallerini süsleyecek kadar büyüleyici bir enerjiye sahip. Peyzaj tasarımı da göz dolduruyor.

13- Ezber bozan tasarım

Taş evleri ve yenilikçi mimari yapıları ile meşhur olan Bodrum'dan geleneksel taş inşa yöntemini ezber bozan bir tasarımla bir araya getiren bir örnek…

14- Prefabrik villa örneği

Ekonomik lüks villa modellerine bir başka örnek: 260.000 TL gibi bir maliyete sahip olan bu yapı 208 metrekarelik bir yaşam alanına sahip bir prefabrik çelik ev.

15- Yenilikçi ve modern

Ve son olarak Çanakkale'den faklı malzemelerin bir arada kullanıldığı ve hareketli modern bir tarza sahip harika bir ikiz villa projesi. 

Bu proje hakkında daha detaylı bilgi almak için bkz: Çanakkale'de mimarisi ve planları ile hayran bırakan ikiz villa projesi

Ayrıca Ev yaptırmayı düşünenlere ilham verecek 14 inşaat planı başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Siz bu villalardan hangisinde yaşamak isterdiniz?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Öne çıkan makaleler