Evi gösteren girişidir: En güzel antre fikirleri

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Evi gösteren girişidir: En güzel antre fikirleri

homify.com.tr homify.com.tr
Studio Hooton :  tarz Koridor ve Hol
Loading admin actions …

Beğensek de beğenmesek de bu uçucu görüntüler çağında ilk izlenimlerin önemi büyük. Bir iş görüşmesinde, bir dükkân vitrininde ya da bu örnekte olduğu gibi ilk kez gidilen bir evde, kapı açılır açılmaz edindiğimiz ilk izlenim sonraki izlenimleri de şekillendirebiliyor. Öyle ya, evinizin girişi ya da antresi konuklarınızın ilk gördüğü şey. Girdikleri mekânın soğuk mu yoksa sıcak mı olduğuna, davetkâr olup olmadığına dair ilk izlenimlerini evin bu kısmına bakarak şekillendiriyorlar. Hattâ kimi evlerde, odaların iki tarafına saçıldığı bir ana eksen işlevi görüyor ya da salonun bir uzantısı da olabiliyor. 

Dolayısıyla evinizin girişinden memnun değilseniz ve evin geri kalanını da görme konusunda konuklara umut vaât etmediğini düşünüyorsanız, üzülecek bir şey yok. Dekorasyonla ilgili her konuda olduğu gibi, bu konuda da homify'daki uzmanlarımızın sizin için gayet parlak fikirleri var. İşte antre dekorasyonu için size ilham verebilecek birkaç güzel örnek.

Art deco'ya dönüş

Studio Hooton :  tarz Koridor ve Hol
Studio Hooton

Entrance Hall

Studio Hooton

21. yüzyılda art deco akımının hâlen yaşıyor olduğunu görmek meraklıları için güzel bir şey. Eğer siz de bunlardan biriyseniz, mimaride ve mobilya tasarımında süsleme ve sofistikasyonla eş anlamlı olan art decoyu evinizin antresine sokabilirsiniz. Örneğin bu fotoğrafta, tasarım tarihinin bu önemli akımlarından birinin yepyeni ve modern bir yorumla nasıl tekrar dolaşıma sokulduğunu görebiliyorsunuz. Şamdandan yıldız şekilli aynaya kadar tüm unsurlar göz alıcı ve davetkâr bir antre oluşturmaya yetiyor.

Sıradışı düşünün

4D Studio Architects and Interior Designers:  tarz Koridor ve Hol

Klasik tasarımlardan sıkılanlar için de enteresan antre formülleri yok değil. Örneğin bu fotoğraftaki gibi eklektik, bank görünümlü bir mobilya, daha uçuk kaçık şeyleri sevenler için hoş bir fikir olabilir. Burada önceki tatillerde toplanan ufak tefek hatıraların sergilenmesi de bu giriş koridoruna ayrı bir hava katıyor. Evinizin dekorasyonunda kendi kişiliğiniz ve deneyimlerinizin izi sürülebilsin istiyorsanız, bunun gibi sıradışı bir antre tasarımı tam aradığınız şey olabilir.

Modern mucizeler

Yüzyıl ortası modernizmini sevenler için, ideal antre böyle birşey olmalı. Ahşap kaplama duvarlardan yerdeki süslü mozaiklere kadar bu antrede her şey çok ince düşünülmüş. Tabii antrenin asıl odak noktasını evin iki seviyesini birbirine bağlayan zarif metalik merdivenler oluşturuyor. Kısacası bu giriş, konuklarınızın fotoğrafın en sonundaki kanepede oturup sizi beklerken etraflarına bakıp büyülenebilecekleri bir ortam.

Konforlu yaşam

Bu da konuklarınızın ağzını açık bırakacak türden bir giriş salonu. Eğer lüks ve gösterişe meraklıysanız, biraz abartmaktan bir şey olmaz diyorsanız, böyle bir antre içeride konukları daha nelerin beklediğine dair müthiş vaâtler veriyor. Duvar kâğıdından tutun da mermer zemine kadar, her ayrıntının ince ince düşünüldüğü lüks ve zenginlik akan bir antre örneği.

Uhrevi bir atmosfer

White Linen Interiors Ltd:  tarz Koridor ve Hol
White Linen Interiors Ltd

Classical Entrance Hall

White Linen Interiors Ltd

Dillere pelesenk oldu ama birazcık Feng-Shui'den kimseye zarar gelmez herhalde. Antre bir anlamda evin kalbine açılan giriş yerine geçtiği için, ana kapıdan giren ve çıkan enerjinin pozitif olması büyük önem taşıyor, böylece besleyici enerjiye, yani Chi'ye kavuşuyorsunuz. Yeşillik, bu örnekte ise heykel, çok iyi bir Chi kaynağı olarak bilinir. Bunun yanısıra, cansız renklerden oluşan genel renk paleti de eve belirgin bir sukûnet ve ağırlık katıyor.

Ayna ayna söyle bana

Eliska Design Associates Ltd.:  tarz Koridor ve Hol
Eliska Design Associates Ltd.

Craven Hill Gardens, Apartment

Eliska Design Associates Ltd.

Klasik, modası hiç geçmeyen ve zarif bir antre unsuru arıyorsanız, elbette ilk aklınıza gelecek şeylerden biri aynadır. Kattığı estetik değerin yanısıra, ayna hem mekânın olduğundan büyük görünmesini, hem de ışığın diğer yüzeylere de yansımasını sağlar. Zira bilirsiniz, antreler ya da giriş koridorları genellikle karanlıktırlar ve buralara koyulacak bir ayna bu anlamda kilit bir öneme sahip olabilir. Ayrıca aynanın her zaman için hesaplı bir dekoratif unsur olduğu da unutulmamalı.

Aynı şekilde salonunuz için de yeni fikirlere ihityacınız varsa, sizi ’Salonunuz için oturma grupları’ adlı yazımıza alalım.

Peki ya siz yeni bir eve girdiğinizde ilk neye bakarsınız? Yorum kısmında bizimle paylaşın.

Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!