Ev yaptırmayı düşünenlere ilham verecek 14 inşaat planı | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Ev yaptırmayı düşünenlere ilham verecek 14 inşaat planı

Homify TR Homify TR
KARMOD PREFABRİK HAZIR EV – 49 M² YILDIZ KARMOD PREFABRICATED TECHNOLOGIES Endüstriyel
Loading admin actions …

Bir ev yaptırmak, müstakil bir eve sahip olmak, evimizin mimarisinden peyzajına, zemininden çatısına her şeyini kendi zevkimize göre yapmak hepimizin ortak hayalidir. Hatta pek çok insanın hayatındaki en büyük amacın bu olduğunu, yıllar boyu emeklilikte yapacağı evinin hayaliyle yaşadığını söylemek de pek abartı sayılmaz. Ancak arazi ve maddi olanaklar gibi diğer konular çözülüp sıra evin kendisine geldiğinde bunun aslında ne hayalini kurduğumuz kadar kolay ne de sıradan birkaç çizimle gerçekleştirelebilecek basit bir iş olduğunu çok geçmeden anlarız. Bir ev yaptırmak için, kaba bir taslağın çok ötesinde, profesyonel mimarlar tarafından yapılması gereken teknik detay ve hesaplamalar gerekir. Ancak elbette evinizi yaptırmadan önce profesyoneller tarafından yapılan projeleri inceleyerek bir fikir edinebilir ve böylece bu konudaki kararları daha kolay alabilirsiniz. Bu yazımızda sizler için sayfalarımızda öne çıkan inşaat planlarından bir derleme hazırladık. Umarız hem zevkinize, hem bütçenize ve en önemlisi de hayallerinize uygun ev planını aşağıdaki fonksiyonel ve konforlu örnekler arasında bulabilirsiniz.

1- 120 metrekarelik tek katlı ev

Tek katlı bir evin sizin için doğru ve yeterli olduğunu düşünüyorsanız, çekirdek aile dışında çok fazla insanı ağırlamayı beklemiyorsanız, 120 metrekare ve dört bağımsız odadan oluşan bu tek katlı ev planımız sizin için incelemeye değer bir tasarım olabilir.

2- İki kata yayılmış 130 metrekare

House A1 - A1 Evi HANDE KOKSAL INTERIORS
HANDE KOKSAL INTERIORS

House A1 – A1 Evi

HANDE KOKSAL INTERIORS

Tek katlı bir ev size ve ailenize yetmiyorsa o halde iki katlı bir ev planını da değerlendirmeye alabilirsiniz. Yalnızca daha ferah ve geniş bir oturum planı istediğiniz için de iki kat tercih edebilirsiniz. Bunu belirleyecek olan iki şey var; tercihleriniz ve bütçeniz. Alt katta çok geniş bir salon ve üst katta yatak odalarının bulunduğu bu ev planı, iki katlı ev planlarında arasında dikkat çeken bir seçenek.

3- Apartman daireleri için kullanışlı bir plan

örnek daire plan görseli ms mimarlık Modern
ms mimarlık

örnek daire plan görseli

ms mimarlık

Hayalinizdeki ev mutlaka müstakil bir ev olmak zorunda değil elbette. Belki de kardeşlerinizle birlikte yaptıracağınız bir apartmanda bütün aile bir arada yaşamak istiyorsunuz ya da mevcut apartman dairenizin planını değiştirerek daha konforlu bir yaşam deneyimi arıyorsunuzdur. O halde son derece detaylı tasarlanmış bu daire planına bir göz atmanızda yarar var.

4- 68 metrekare, 2+1

Makul bir bütçeniz var ve fazla aşırıya kaçmadan güzel bir yazlık ev yaptırmak istiyorsunuz. Elbette sizler için de pek çok seçenek mevcut. İki yatak odası, bir salon ve küçük de olsa bir verandanın bulunduğu bu ev planı, mütevazi olmakla birlikte şıklıktan da ödün vermeyen bir ev arayanlara hitap ediyor.

5- Mimariye önem verenler için

BUKET UÇAR STUDIO – KAVACIK HOUSE PROJECT: minimalist tarz , Minimalist
BUKET UÇAR STUDIO

KAVACIK HOUSE PROJECT

BUKET UÇAR STUDIO

Evinizin kaç kişiyi ağırlama kapasitesine sahip olduğundan çok tasarımı ve mimari değeriyle ilgileniyorsanız, son derece ferah bir şekilde tasarlanmış ve her detayı üzerinde düşünülmüş bu ev planı sizin için doğru seçenek olabilir. Küçük bir iç bahçeye varana kadar pek çok inceliğin bir arada bulunduğu bu planı dikkatle incelemenizi tavsiye ediyoruz.

6- Kare şeklinde bir 80 metrekare

80 m² Süper Kampanyalı 3+1 Prefabrik Ev İdeal Ev (Prefabrik Evim) Modern Yönlendirilmiş Yonga Levha
İdeal Ev (Prefabrik Evim)

80 m² Süper Kampanyalı 3+1 Prefabrik Ev

İdeal Ev (Prefabrik Evim)

80 metrekare son yirmi yıldır ülkemizde yaygın olarak kullanılan ve standart haline gelmiş bir ev ölçüsü. Hem 4 veya 5 kişilik ailelerin ihtiyaçlarına yanıt verecek kadar geniş, hem de zorlanmadan hayata geçirilebilecek kadar mütevazi. Kare formunda tasarlanmış bu 3+1 ev planı aileniz için iyi bir seçenek olabilir.

7- 86 metrekare, 3 oda 1 salon

Görece küçük bir alanda iyi bir yerleşim sayesinde bolca oda ve yeterli kapasite arayışındaysanız 86 metrekarelik ve 3 yatak odasına sahip bu ev planı ilginizi çekebilir. Geniş bir salon ve verandanın yanı sıra odaların sağlıklı dağılımı için 11 metrekarelik bir holü de bulunan bu plan pek çok farklı tarza hitap edecek potansiyel taşıyor.

8- Dubleks ev, zemin kat planı

Burada giriş kat ve ikinci kat planlarına ayrı ayrı yer verdiğimiz bu iki katlı ev planı ise her türlü imkânın bir arada bulunduğu oldukça sofistike bir tarzı yansıtıyor. Kapalı garaj, iki cephede teras, pek çok evin salonundan daha geniş bir mutfak ve pek çok evin toplamına yakın boyutta bir salonun bulunduğu bu plan, hiçbir konuda taviz vermek istemeyenler için harika bir seçenek.

Birinci kat planı

Yatak odalarının konumlandığı birinci katın planı da oldukça ferah.

9- İki katlı prefabrik ev planı

132 m2 İki Katlı Prefabrik Ev (4+1) Planı Kolay Prefabrik Evler İskandinav Orta Yoğunlukta Lifli Levha
Kolay Prefabrik Evler

132 m2 İki Katlı Prefabrik Ev (4+1) Planı

Kolay Prefabrik Evler

Bir arada vakit geçirmeyi seven bunun için de olabildiğince geniş bir salon isteyen aileler için alt katı neredeyse tamamen salondan oluşan bu iki katlı prefabrik ev planı da geniş ailenize veya hiç eksik olmayan misafirlerinize harika bir ortam sağlamaya aday. 132 metrekare ve 4 oda 1 salondan oluşuyor.

10- Kutu gibi bir ev

Zamana ve paraya olduğu kadar hacme de kıymet veren ve onu da mümkün olan en ekonomik şekilde değerlendirmek isteyenlere hitap eden bu 40 metrekarelik ev planı, bir veya iki kişinin yaşaması için gereken her şeyi son derece kompakt bir şekilde sunmayı başarıyor.

11- Verandalı, 50 metrekare, 2+1

İki oda ve bir salondan oluşan, aynı zamanda yeterli büyüklükte bir verandası da bulunan bu ev planı daha ziyade yazlık veya mevsimlik amaçlı kullanıma hitap ediyor olsa da, kapasite sorunu olmadığı takdirde sürekli yaşamak için de gereken bütün altyapıyı sunuyor.

12- Dört oda bir salon

Bütçe kısıtı ve alan sorunu olmayan, aynı zamanda geniş odalardan müteşekkil bir aile evi arayanlar için ideal olabilecek bu ev planı tam 166 metrakereye yayılıyor ve 4+1 şeklinde tasarlanmış.

13- Çekirdek aile için kompakt tasarım

Erhan 3D Works – Daire Planı: modern tarz , Modern
Erhan 3D Works

Daire Planı

Erhan 3D Works

Yine iki oda ve bir salondan oluşan bu planda ise detaycı bir tasarımın izlerini görmek mümkün. Banyo ve tuvaletin ayrı olarak tasarlandığı, çocuk odasıyla salon arasında bulunan mutfağın aynı zamanda bir ses blokajı görevi üstlendiği bu kompakt tasarım çekirdek aileler için oldukça cazip olabilecek bir alternatif.

14- 53 metrekarelik ferah bir plan

Küçük bir alan üzerinde de pekâlâ 2+1 bir ev planı yapılabileceğini kanıtlayan bu mütavezi tasarımın en önemli özelliği odaların boyutlarından azar azar kısarak toplamda ferahlıktan ödün vermeyen bir yerleşim oluşturmayı başarmış olması diyebiliriz. Öyle ki alanın küçüklüğüne rağmen planda 6 metrekarelik bir hole yer verilmiş ve bu da ferahlık hissini destekler nitelikte.

Ev yaptırmayı planlıyorsanız ayrıca Mimari proje nedir? Nasıl çizilir? başlıklı yazımıza da göz gezdirmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu ev planlarından hangileri size hitap ediyor?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!