Ankara’da modern zarafetiyle büyüleyen bir banyo yenileme projesi | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Ankara’da modern zarafetiyle büyüleyen bir banyo yenileme projesi

Homify TR Homify TR
Mekgrup İç Mimari ve Dekorasyon – Banyo Tasarımı ve Uygulaması: modern tarz , Modern
Loading admin actions …

Tasarımın fonksiyonellik ve yaşam kalitesine etkisi açısından bakıldığında, banyolar evlerimizin en önemli yaşam alanlarından biridir. Yeni bir eve taşınırken öncelikle baktığımız iki oda mutfak ve banyodur çünkü bu iki oda, her gün aktif olarak kullanılan, trafiği yüksek, sağlıklı bir yaşam için hijyenik bir tasarım gerektiren ve su tesisatı ile birlikte dizayn edildiği için nem ve havadarlık konusunda özellikle özen gösterilmesi gereken alanlardır. 

Tüm bu sebeplerden ötürü banyolar ve mutfaklar aynı zamanda en çok tadilat yaptırılan odaların da başında geliyor. Tasarım ve tadilat projelerinde hem yeni nesil, şık ve karakteristik bir estetik yaratabilmek, hem de alanı doğru kullanarak en fonksiyonel ve sağlıklı tasarımı oluşturabilmek çok önemli. İşte bu yazımızda, tüm bu açılardan örnek teşkil eden kusursuz bir banyo renovasyon projesine konuk oluyoruz. 

15 metrekare alana sahip olan ve uygulama projesi yaklaşık üç hafta süren bu banyo MEK Grup imzası taşıyor. Her projesinde müşterilerin zevk ve ihtiyaçlarını ön planda tutan tasarımlar ve hızlı uygulamalar yapan MEK Grup, Ankara’da yer alan bir iç mimarlık firması. Modern tarzda tasarlanmış ve son derece iç açıcı bir estetik zarafete sahip olan bu sıradışı banyo renovasyon projesinin ayrıntılarına gelin yakından bakalım…  

Kulllanışlı, ferah ve şık bir görünüm

Banyo tasarım projelerinde önemli olan birkaç unsur vardır; bunlardan biri kısıtlı alanın en verimli şekilde kullanılmasını sağlayacak bir tasarım oluşturmak. Hem ferah ve kalabalık hissettirmeyen bir tasarım, hem de şık ve ergonomik bir kullanım ortaya koyabilen bu banyoda, yerleşimin yanı sıra seçilen renk, doku ve özel tasarım mobilyalar da bu iç açıcı ve ferah görünümün elde edilmesinde oldukça etkili olmuş.

Tasarım elemanları

Açık tonlardaki nötr renklerin tercih edildiği tasarımda duvarlardaki ince dokulu uygulamalar banyodaki derinlik hissini arttırıyor. Geniş oval duş ünitesi, alanda tasarruf sağlarken konfor düzeyinden feragat edilmemesini sağlamış. Gömme rezervuarlı modern klozet seçimi de tasarımda akıcılığı sağlayan önemli detaylardan biri.

Çamaşır makinesini gizleyen tasarımlar

Banyolarda estetik görünüm ve akıcılığın önüne geçen faktörlerden biri çamaşır makinesidir. Şık tasarım unsurlarının bulunduğu bir banyoda çamaşır makinesi her zaman gözü yoran bir kalabalık yaratır. Bunun önüne geçmek için çamaşır makinesini gizleyen dolap tasarımı gerçekleştirilmiş ve böylece oldukça elegan bir bütünlük elde edilmiş.

Işıklandırmanın iç açıcı etkisi

Banyolarda genellikle küçük bir pencere olması, havalandırma ve ışıklandırmayı çok önemli kılıyor. Kusursuz bir banyo tasarımında mutlaka hava akışının da hesaba katılması ve katmanlı bir aydınlatma sistemi kullanılması gerekir. MEK Grup imzası taşıyan bu banyo renovasyon projesinde de yerleşim ve tasarım havadar ve sağlıklı bir atmosfer yaratacak şekilde organize edilmiş. Tabii ayrıntılı ışıklandırma sistemi de bu atmosferi aydınlık ve ferah bir görünümle buluşturuyor. Bu aydınlık atmosferin daha çarpıcı ve modern bir tarzda sunulması için çerçevesiz ayna modeli kullanılmış. Tavandaki banyonun genel tasarımına uygun çalışma da projenin dikkat çekici detaylarından biri olarak öne çıkıyor.

MEK Grup İç Mimarlık, banyo kadar önemli olan mutfak tasarım uygulaması konusunda da oldukça etkileyici projelere imza atıyor. Firmanın birbirinden şık ve kullanışlı mutfak tasarımları için bkz: Ankaralı bir firmadan klasik ve modern mutfak projeleri

Siz bu zarif banyoyu beğendiniz mi?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!