İstanbul'da deneyimli firmadan şık ve modern bir merdiven tasarımı | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

İstanbul'da deneyimli firmadan şık ve modern bir merdiven tasarımı

Homify TR Homify TR
SHOWROOM MERDİVEN Pİ METAL TASARIM MERDİVEN Modern
Loading admin actions …

Birden çok katlı evlerde, mağazalarda ya da ofislerde en önemli iç mimari tasarım elemanlarından biri de pek tabii ki merdivenlerdir. Merdivenler hem işlevsel olarak yaşam alanlarının merkezi noktasında yer alırlar hem de estetik olarak diğer yaşam alanlarının görünümlerini de değiştirecek kadar etkilidirler. Eğer bir mağazadaki merdiven tasarımı sıkıcı ve sıradansa bu sıradanlık mağazanın dekorasyonuna ve diğer iç mimari unsurlarına da yansır. Oysa mekanın tam kalbinde yer alan şık bir merdiven tasarımı sıradan dekorasyon özelliklerinin bile daha güzel görünmesini sağlar. 

Tabii estetik özelliklerinin yanı sıra merdivenlerin işlevsel olarak da çok önemli olduğunu unutmamak gerek. Her gün ve sıklıkla kullanılan merdivenler hem konforlu bir geçiş sağlamalı, hem de sağlam ve güvenli olmalı. Bunun için de merdivenler söz konusu olduğu zaman alanında uzman merdiven tasarımcıları ile çalışmak şart. 

Pi Metal Tasarım, birbirinden şık ve sağlam merdiven ve korkuluk tasarımları ile homify sayfalarımızda öne çıkan profesyonel firmalardan. Firma, deneyimli ekibiyle her mekan için farklı özellik ve formlarda üretilen merdiven ve korkuluk tasarım ve uygulamalarına imza atıyor. Bu yazımızda ise Pi Metal Tasarım'ın bir showroom için hayata geçirdiği merdiven tasarım ve uygulama projesine konuk oluyoruz. 

Tasarım ve uygulama süreci

Önce firmanın çalışma sürecinden bahsedelim. Pi Metal Tasarım'ın uzman ekibi, bu projede olduğu gibi her merdiven tasarım projesinde öncelikle mekanı ziyaret ederek ölçüm ve analizlerini gerçekleştiriyor. Bu aşamadan sonra müşterinin tarz ve isteklerini konuşarak modelin detayları belirleniyor. Proje detayları üzerinde konuşurken firma elbette maliyet çalışması da yapıyor ve buna göre müşteri ile anlaşıldığında tasarım ve uygulama sürecine geçiliyor.

Bu aşamaların adım adım ve özenle geçildiği bu özel projede de 12 metrekare bir alanda 45 gün süren bir tasarım ve uygulama süreci gerçekleşmiş.

Kaliteli ve şık malzeme kullanımı

Basamak eni 120 cm olan merdivenin omurgasının tasarımında büküm ve imalatı yine firma bünyesinde gerçekleştirilen st37 çelik kullanılmış ve bu sayede hem merdivenlerin görünümü oldukça modern ve şık, hem de sağlamlık ve güvenlik açısından dört dörtlük bir merdiven modeli ortaya çıkarılmış.

Küpeşte imalat ve uygulaması

Modern tasarımlarda çelikle bir araya geldiğinde hem elegan hem de yumuşak bir şıklık ortaya çıkaran ahşap malzeme, bu projede basamak üretiminde kullanılmış. Kavisli çelik merdiven U şeklinde uzanan ahşap basamaklarla bütünleşiyor. Ayrıca dar büküm paslanmaz helis küpeşte imalat ve montajı da Pi Metal Tasarım'a ait.

Spiral merdiven modellerinin modern şıklığı

Spiral merdivenler hem kısıtlı bir alanda daha ferah ve şık bir merdiven alanı ortaya çıkarabilmek için uygun bir seçim, hem de köşesiz akışları sayesinde çağı yakalayan modern bir davetkarlık oluşturuyorlar. Ahşap basamakların doğallığı ve akıcılığı, çeliğin karizmatik şıklığı ile bir araya geldiğinde özellikle dikkat çekici bir tasarım ortaya çıktığını görebiliyoruz. 

Basamak ışıklandırması

Merdiven tasarımında görünümü değiştiren bir diğer nokta da basamak aydınlatması. Basamakların her birini ayrı ayrı aydınlatan merdiven ışıklandırma sistemleri, böylesi şık bir tasarımın olmazsa olmaz özelliklerinden biri elbette. 

Yılların deneyimi ve uzman ekibi ile ağırlıklı olarak butik projelerde hizmet veren Pi Metal Tasarım'ın başkaca merdiven ve korkuluk uygulamalarına da göz gezdirmek ister misiniz? O halde bkz: İstanbul'da bir firmadan modern merdiven tasarımları

Bu özel tasarımı nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!