İzmir'de alternatif bir prefabrik ev modeli

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

İzmir'de alternatif bir prefabrik ev modeli

Homify TR Homify TR
Doğayla iç içe tek katlı hafif çelik bir ev - bungalov Kırsal Evler ASK MİMARLIK İNŞAAT Kırsal/Country
Loading admin actions …

Prefabrik yapılar artık hayatın her alanında karşımıza çıkıyor. Yalnızca konut olarak değil, fabrika, depo, atölye, hangar ve buna benzer ticari alanlar için de kullanılan prefabrik yapıların bu kadar yaygın hale gelmesi elbette sebepsiz değil. Çok detaylı bir tasarım ve planlama aşamasından sonra fabrika ortamında neredeyse kusursuz bir şekilde üretilen ve insana dayalı hata payını sıfıra indiren prefabrik evlerin avantajları saymakla bitmiyor. Bununla birlikte prefabrik evler zamanla gelişerek bugün oldukça farklı bir noktaya geldiler. Geçmişte düşük kaliteli ve ancak yazlık ya da geçici konut olarak kullanıma uygun görülen prefabrik evlerin kaliteleri bugün her türden betonarme evle rekabet edecek noktaya geldi. Dahası prefabrik evler kendi içlerinde de çeşitlendiler ve farklı inşa metodları ortaya çıktı. Bu yazımızda ele alacağımız prefabrik ev modeli, ASK Mimarlık tarafından İzmir'de inşa edilen, konstrüksiyonu çelik ve duvarları ahşap olan oldukça ilginç bir alternatif olarak dikkat çekiyor.

Kütük ev görünümünde ve konforunda

Prefabrik evlerin kendi içlerinde çeşitlendiğini başta da belirtmiştik. Bu çeşitler arasında sayılabilecek kütük evler son yıllarda oldukça revaçta ve bu alanda faaliyet gösteren firma sayısı da artış gösteriyor. Ancak kütük evlerin de belli başlı dezavantajları var. Bunların başında ciddi anlamda yüksek maliyetleri ve prefabrik evlere göre oldukça uzun kalan yapım ve montaj süreleri yer alıyor. ASK Mimarlık aslında tam da bu noktadan hareket ederek bu rüya gibi evi tasarlamış. Çelik evlerin avantajlarını kütük ev görünümü ve konforuyla bir araya getiren bu tasarım, maliyet ve yapım süresiyle prefabrik ev sınıfında ama aslında hiçbir prefabrik eve benzemeyen harika bir ahşap ev görüntüsüne sahip.

Çelik konstrüksiyon

Dış cephe kaplaması yapımı Kırsal Evler ASK MİMARLIK İNŞAAT Kırsal/Country Ahşap Ahşap rengi
ASK MİMARLIK İNŞAAT

Dış cephe kaplaması yapımı

ASK MİMARLIK İNŞAAT

40 metrekarelik bir alana sahip olan evde taşıyıcı sistem olarak hafif ve soğukta şekil verilmiş çelik profilden imal edilmiş bir konstrüksiyon kullanılmış. Başta deprem olmak üzere her türlü koşula son derece dayanıklı olan bu taşıyıcı sistem sayesinde montaj hızı da kayda değer biçimde kısalıyor. Uzun yıllar hizmet verebilecek böyle bir konstrüksiyon aynı zamanda herhangi bir bakım gerektirmemesi ve bu yüzden ekstra maliyet yaratmamasıyla da cazip bir seçenek.

Dayanıklı ahşap dış cephe

Dış cephe bitmiş görsel Kırsal Evler ASK MİMARLIK İNŞAAT Kırsal/Country Ahşap Ahşap rengi
ASK MİMARLIK İNŞAAT

Dış cephe bitmiş görsel

ASK MİMARLIK İNŞAAT

Bu şık ve doğal çelik konstrüksiyonlu evin çatı haricinde kalan bütün dış cephesi dayanıklı ahşap malzemeyle kaplanıyor. Ahşabın doğal yalıtım özelliği sayesinde ısı yalıtım değerleri de oldukça başarılı olan ev, hem estetik olarak öne çıkan özelliklere sahip, hem de kullanışlı ve konforlu bir yaşam deneyimi sunuyor. Herhangi bir boya gerektirmeyen bu dış cephe de yine çelik konstrüksiyonla uyumlu olarak oldukça uzun ömürlü.

Dilediğiniz yerde, dilediğiniz zamanda

Hafif çelik taşıyıcı sistem Kırsal Evler ASK MİMARLIK İNŞAAT Kırsal/Country Demir/Çelik
ASK MİMARLIK İNŞAAT

Hafif çelik taşıyıcı sistem

ASK MİMARLIK İNŞAAT

Basit bir betonarme subasman üzerine son derece kolay bir şekilde kurulabilen evin bir diğer özelliği de sıradan prefabrik evlere ve betonarme evlere kıyasla çok yüksek bir tavana sahip olması. İsterseniz yazlık, isterseniz bağ evi veya köy evi, ya da sürekli yaşamak için kullanılacak dört mevsimlik bir ev olarak düşünün, istediğiniz yerde ve çok kısa bir sürede yaptırabileceğiniz bu ev gerçekten dikkate değer bir alternatif. Doğal görünümü ve kısa zamanda imalat ve montajı ile öne çıkan bu harika evin inşa ve teslim süresi ise yaklaşık 5 hafta. 

Apartman hayatından sıkılanlara bire bir

Yapının hafif çelik taşıyıcı sistemi Kırsal Evler ASK MİMARLIK İNŞAAT Kırsal/Country Demir/Çelik
ASK MİMARLIK İNŞAAT

Yapının hafif çelik taşıyıcı sistemi

ASK MİMARLIK İNŞAAT

Şehrin gürültüsünden ve insan doğasına aykırı apartman hayatından sıkıldıysanız ve doğaya daha yakın, ayağınızın toprağa değeceği bir ev arayışındaysanız, çok uzaklara bakmanıza gerek yok. Bu şekilde düşünen ve yeni bir hayatı düşleyen pek çok kişi için müstakil bir ev sahibi olmak planlarının en zorlu ve maliyetli kısmını oluşturur. Oysa ki böyle olmak zorunda değil. Sağlam, sağlıklı, doğal ve harika görünen küçük bir ev size düşündüğünüzden çok daha azına mal olabilir ve dahası ona çok kısa bir sürede sahip olabilirsiniz.

ASK Mimarlık imzası taşıyan bir başka huzur dolu projeye konuk olmak için tıklayın: İzmir’de bir firmadan sağlıklı ve doğal bir ev projesi

Böyle bir evde yaşamak ister miydiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!