Ankara'da bir firmadan sanat ve huzur dolu millet kıraathanesi tasarımı | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Ankara'da bir firmadan sanat ve huzur dolu millet kıraathanesi tasarımı

Homify TR Homify TR
Millet Kıraathanesi Lego İç Mimarlık & İnşaat Dekorasyon Klasik
Loading admin actions …

Yakın geçmişte Türkiye’nin kültürel gelişiminde de önemli rol oynaması hedeflenerek tasarlanan millet kıraathaneleri, kahvehane alışkanlığını daha kültürel bir şekilde halkla buluşturuyor. Her şehirde ve ilçede açılması planlanan millet kıraathanelerinin tasarımlarının da elbette bu amaca uygun olması gerekiyor. 

Ankara’da iç mimarlık alanında faaliyet gösteren Lego İç Mimarlık & İnşaat, dekorasyondan tadilata, ofis ve iş yeri projelerinden kütüphane ve atölye gibi sosyal ve eğitim alanlarının tasarımına kadar pek çok alanda oldukça başarılı çalışmalara imza atıyor. Lego İç Mimarlık & İnşaat, her ilçeye açılan millet kıraathaneleri için de oldukça davetkâr ve şık tasarımlar ortaya çıkarmış. İşte bu deneyimli firma tarafından dizayn edilen millet kıraathaneleri…  

Kültürel motifler

Lego İç Mimarlık, projelerini oluştururken öncelikle mekanın işlev ve hedeflerini analiz ediyor ve bu analizler doğrultusunda mimari ve yapısal unsurlar da hesaba katılarak en ideal tasarımı ortaya çıkarıyor. Millet kıraathaneleri için ortaya çıkardıkları tasarımlarda da bu ayrıntılı ve incelikli profesyonel bakış açısı ön planda. Geleneksel motif ve el işçiliğinin genel tasarım karakterini oluştuğu dekorasyonda duvarlarda da oldukça şık ve kültürel motifler kullanılmış.

Modern ve geleneksel bir arada

Kaliteden ödün vermeyen profesyonel yaklaşımı ile Lego İç Mimarlık geleneksel tasarım stilini modern ve yenilikçi bir anlayışla bir araya getiriyor. Millet kıraathanesi tasarımlarında da firma her zaman konfor, doğal bir yalınlık, kültürel ve tarihsel dokunun iç içe geçtiği bir mekan ortaya çıkarılıyor.

El işçiliği ile öne çıkan mobilyalar

Firmanın en öne çıkan özelliklerinden biri de dekorasyon ve tasarımın bir iş kolundan ziyade bir sanat dalı olduğunu benimsemesi. Bu yüzden de her projede sanatsal ve bizden sonraki nesle aktarılacak bir kültür ve estetik stil ortaya koyuyor. Bu fotoğrafta da gördüğünüz gibi el işçiliği ve sanatsal motifler, millet kıraathanesi dekorasyonlarında çok büyük bir yer tutuyor. Sıradan ve fabrikasyon mobilya ve tasarım unsurları yerine el işçiliği ile özenle üretilmiş mobilya ve aksesuarlar kullanmayı tercih eden Lego İç Mimarlık, mekanın her noktasına bir sanatçı hassasiyeti ile yaklaşıyor.

Farklı oturma alanları

Millet kıraathanesi oluşturulurken hedeflenen işlev ve atmosferin tam olarak hayata geçmesi için oldukça ayrıntılı bir tasarım planlanmış. Kıraathanenin içerisinde mekana yayılan farklı işlevlerde oturma alanları bulunuyor. Her biri birbirinden şık, el işçiliğinin ve sanatın ön plana çıktığı mobilyalarla oluşturulan bu oturma alanları çalışma, sohbet ve dinlenme bölümleri olarak adlandırılabilir. Geniş bir toplantı masasının arkasında yer alan geniş kütüphane ise millet kıraathanelerinin asıl gayesini yansıtıyor.

Çağı yakalayan yenilikçi yaklaşımlar

Lego İç Mimarlık, geleneksel motif ve el işçiliği içeren tasarımların yanı sıra projelerinde her türlü teknoloji, bilgi ve bilimsel yaklaşımı da benimseyerek çağın ilerisinde çalışmalara imza atıyor. Yeni nesil üretim ve inşa teknolojileri duvar, tavan ve zemin gibi iç mimari unsurların çok daha farklı, göz alıcı ve şık şekillerde ve çok daha ekonomik ve hızlı bir süreç ile hayata geçirilmesini sağlıyor. Duvar kaplamaları ve zemin kaplamalarının yanı sıra tavan dekorasyonu ve aydınlatma sistemleri de millet kıraathanelerinin dikkat çeken unsurlarından.

Lego İç Mimarlık & İnşaat tarafından sayfalarımızda öne çıkan bir konut tasarımına da konuk olmak isterseniz Ankara'nın gözde iç mimarlık ofisinden çarpıcı bir daire projesi başlıklı yazımıza da tıklayabilirsiniz.

Millet kıraathanelerinin tasarımını beğendiniz mi?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!