Kapı ve dolaplar için devrim niteliğinde bir sürgü sistemi | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Kapı ve dolaplar için devrim niteliğinde bir sürgü sistemi

Homify TR Homify TR
AHIR KAPISI MODELİ KAPI VE DOLAP SÜRGÜ SİSTEMLERİ ORMAN TASARIM Rustik
Loading admin actions …

İyi bir ekonomi için güçlü bir üretime, bunun içinse özgün ve iyi tasarlanmış mamüller geliştirmeye ihtiyaç duyuyoruz. Bu hedefe giden yol da hiç şüphesiz inovasyondan geçiyor. İnovasyon kelimesi aklımıza genellikle çok üstün bir teknolojiyle üretilmiş şaşırtıcı bir teknik seviyedeki ürünleri getirir. Mesela yeni nesil bir katlanabilen telefonun inovatif bir ürün olduğunu düşünürüz. Oysa kendi alanında sıradan ve küçük geliştirmelerin üzerine çıkarak atılım niteliği taşıyan her ürün inovatiftir ve gerçek bir ekonomik gelişme tam da bu türden ürünlerle olur. Bu yazımızda sizler için son derece basit görünen ve belki de bu sebepten bir o kadar etkileyici olan inovatif bir ürünü, daha doğrusu bir fikir etrafına örülmüş bir ürün yelpazesini inceledik.

İstanbul merkezli bir firma olan Orman Tasarım imzası taşıyan bu ürünler, yeni nesil bir sürgülü kapı ve dolap sistemlerinden oluşuyor. Bu karmaşadan uzak, yalın, tarz sahibi ve yenilikçi sistemleri biraz daha yakından görelim.

Tek kapı sürgü mekanizması

Tek Kapı veya çift kapı Sürgü Mekanizması Baston Modeli ray boyu 140 cm-300 cm ORMAN TASARIM Rustik
ORMAN TASARIM

Tek Kapı veya çift kapı Sürgü Mekanizması Baston Modeli ray boyu 140 cm-300 cm

ORMAN TASARIM

Kapılar her yapının en temel iç mimari unsurlarındandır. Dönem dönem kapıların yapıldıkları malzemeler, renkleri ve dokuları değişse de, temelde kapıların kullanım mekanizmaları binlerce yıldır aynıdır ve içe ya da dışa doğru açılan bir sisteme sahiptirler. Bu sistemlerin istisnası ise sürgülü kapılardır. Ancak bugüne kadar özellikle büyük dolaplarda karşımıza çıkan sürgülü kapılar kolayca bozulan ve tamiri zor mekanizmaları ile çok iyi bir seçenek değildi. Orman Tasarım imzası taşıyan bu ürünler tam da bu noktaya el atıyor ve sürgülü kapı mekanizmasını hem çok basit hem de çok şık ürünlerle bize sunuyor.

Baston modeli sürgülü dolap mekanizması

çift kapak Sürgülü Dolap Sürgü Mekanizması Baston Modeli ORMAN TASARIM Rustik
ORMAN TASARIM

çift kapak Sürgülü Dolap Sürgü Mekanizması Baston Modeli

ORMAN TASARIM

Henüz birkaç kullanımdan sonra işlevini yitirmeye başlayan, bir süre sonra ise kullanımı adeta bir eziyet haline gelen sürgülü dolap kapılarına hepimiz aşinayızdır. İnsanı hayattan soğutan bu mekanizmayı inovatif bir bakışla yeniden ele almak gerçek bir tasarım zekasını ortaya koyuyor. Dolap kapaklarını bir tür perde gibi yukarıdan sarkıtan bir sürgü mekanizmasına sahip bu ürün, birkaç yılda değil belki birkaç on yılda bile bozulmayacak yalınlıkta bir mekanizmaya sahip. Dahası rustik görüntüleriyle son derece etkileyici bir havaları var.

Döküm makara modeli

Tek Kapı Sürgü Sistemi Döküm Makara Modeli ORMAN TASARIM Rustik
ORMAN TASARIM

Tek Kapı Sürgü Sistemi Döküm Makara Modeli

ORMAN TASARIM

Ahşap, cam, demir, alüminyum, PVC gibi her türlü malzemeden mamül kapılarda kullanılabilen, yemek konsolu, aynalı dolap, gardrop, kütüphane, tv ünitesi ve portmanto gibi her türlü mobilyaya uygulanabilen sürgülü kapı mekanizmalarının her türlü ihtiyaca yönelik farklı modelleri bulunuyor. Burada gördüğümüz döküm makara modeli dağ evlerinde, ahır kapılarında ve özellikle masif ahşabın kullanıldığı her türlü kapı için çok cazip bir seçenek.

Masif sürgülü ahır kapısı

masif sürgülü ahır kapısı iç ve Dış Mekanlar için ORMAN TASARIM Rustik
ORMAN TASARIM

masif sürgülü ahır kapısı iç ve Dış Mekanlar için

ORMAN TASARIM

Hem iç hem de dış mekân kullanımına uygun olarak tasarlanan bu sürgülü ve çift kanatlı ahır kapısı modeli, makul bir maliyetle benzersiz bir tarz yakalamak isteyenler için gerçekten dikkate alınması gereken bir ürün. Büyük bir ihtimalle torunlarınıza miras bırakabileceğiniz kadar sağlam olan bu ürün herhangi bir bakım da gerektirmiyor.

Alüminyum sürgülü cam kapı

Alüminyum Sürgülü Cam Kapı ORMAN TASARIM Rustik
ORMAN TASARIM

Alüminyum Sürgülü Cam Kapı

ORMAN TASARIM

Birinci sınıf çelikten üretilen bu sürgülü kapı modelleri yalnızca ahşap kapılarda kullanılmıyor. Burada alüminyum malzemeden üretilmiş özel tasarım bir kapıyla da son derece güzel bir uyum içinde olduğunu görebiliyoruz.

Tambur modeli dolap sürgü mekanizması

Tambur Modeli Dolap Sürgü Mekanizması ORMAN TASARIM Rustik
ORMAN TASARIM

Tambur Modeli Dolap Sürgü Mekanizması

ORMAN TASARIM

Orman Tasarım'ın kapı ve dolap sürgü mekanizmaları yalnızca yeni ürünlere sıfırdan uygulanabilen ürünler değil. Dilerseniz eski dolap veya kapınızda birkaç basit değişiklik yaparak bu mekanizmaları uygulayabilir ve düşük maliyetle adeta yeni bir ürün sahibi olabilirsiniz.

Mobilya ve dekorasyon dünyasında ses getirecek bir ürün

AHIR KAPISI DÖKÜM MAKARA MODELİ KAPISI SÜRGÜ MEKANİZMASI ORMAN TASARIM Rustik
ORMAN TASARIM

AHIR KAPISI DÖKÜM MAKARA MODELİ KAPISI SÜRGÜ MEKANİZMASI

ORMAN TASARIM

En iyi ve en kalıcı ürünler neredeyse daima en yalın tasarımlardan çıkar. Çünkü bir şeyi en yalın haline getirebilmek için o konuyu en üst seviyede çözmüş olmak gerekir. İşte bu sürgülü kapı ve dolap mekanizmaları böyle bi tasarım aklının ürünü ve üzerine konuşulmayı hak ediyor. Dünyada da örneği bulunmayan ve patenti de Orman Tasarım'a ait bu inovatif ürün yelpazesinin mobilya ve dekorasyon dünyasında çok ses getireceğine hiç şüphe yok. Ekonomimizi asıl geliştirecek olan işte bu tür yenilikçi ve benzersiz ürünlerdir. Bu tip girişimci firmaların ve bu tarz inovatif ürünlerin giderek artması dileğiyle…

(Yer tasarrufu sağlayan 14 farklı sürgülü kapı modeli başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.)

Bu rustik kapı modellerini ve sürgü sistemini nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!