Stüdyo daireniz için 5 dekorasyon fikri

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Stüdyo daireniz için 5 dekorasyon fikri

homify.com.tr homify.com.tr
 Design:  tarz Mutfak
Loading admin actions …

Artık Türkiye'de de yaygınlaşan ve özellikle bekarlarla öğrenciler arasında bir hali popüler olan stüdyo dairelerin dekorasyonu, mekânın darlığından ötürü işler biraz zorlaşsa da, zevkli bir meydan okuma olarak da görülebilir. Eğer tek bir odada yaşayacaksınız, hayatınıza dair tüm temel unsurların hepsi buraya sığmalı. Zira stüdyo daireniz hem yatakodanız olacak, hem mutfağınız, hem de oturma odanız. Dolayısıyla böyle bir daireyi düzenlerken hem boyutları, hem de bu unsurları dikkate almak ve mekânı olabilecek en verimli şekilde kullanmak zorundasınız. İşte bu doğrultuda, hem kullanışlı, hem de şık bir stüdyo daire isteyen okurlarımız için beş faydalı ipucu derledik.

Hepsi bir arada

 Design:  tarz Mutfak

Bu daracık stüdyo dairede, farklı alanların çok makûl ve göze batmayacak şekilde birbirine entegre edildiğini ve mekânın maksimum verim alınacak şekilde kullanıldığın görüyoruz. Tekli yüksek yatak, yatak odası alanıyla mutfak alanını birbirinden ayırırken, minimal yemek masası da yaşam alanıyla mutfak arasında pürüzsüz, göze batmayan bir geçiş oluşturuyor. Deri koltuk da asaletiyle bu manzarayı tamamlayan faktör.

Katla kullan

Mekândan yana sıkıntınız varsa, böyle esnek, katlanabilir bir çalışma masası tam size göre olabilir. Dorğudan duvara monte edilebilen bu ilginç ve şık mobilya pratik biçimde açılıp kapanabiliyor. Masayı bir stüdyo daire için değerli kılan özelliği ise kapalıykenki derinliğinin sadece 12 santimetre olması ve toplamda 0.09 metrekare alan işgâl ediyor olması. Sadece stüdyo daireler değil, alan sıkıntısı olan tüm evler için ideal bir parça.

Yüksek yatak

İşte yine dar mekânlar için bulabileceğiniz en klasik ve kullanışlı çözümlerden biri; yüksek yatak. Böylece hem sıcak yatağınızdan feragat etmiyor, hem de mekândan tasarruf ediyorsunuz. Yatağın altındaki alanı da gerekirse dolap koymak, gerekirse de ekstra bir çalışma alanı yaratmak için kullanabilirsiniz. Ya da bu örnekte olduğu gibi normalde ölü bir alan olan kapı önünü kazanmak için yatağı bu şekilde yerleştirip, yatağın üstünde durduğu sütunları da küçük birer kitaplık haline getirebilirsiniz. Kesinlikle dahiyane bir fikir.

Paravanlar

Stüdyo daireler için parlak fikirlerden biri de evde bir çeşit paravan sistemi oluşturmak olabilir. Böylece mekândan feragat etmeksizin, evdeki yaşam alanlarınız arasında bir ayrıma gitmiş olacaksınız. Bu anlamda, daha rahat bir uyku için yatakodasını evin geri kalan kısmından bir paravanla ayırmak ilk akla gelen çözüm olacaktır. Bu örnekte paravan olarak kaydırmalı  bir kapı parçası kullanılmış ve bunun da genel olarak odanın genel havasını ya da harmonisini bozduğu söylenemez.

Açılabilir mobilyalar

Yine alandan kazanmak için enteresan bir mobilya çözümü: Katlanabilir bir yemek masası. Katlıyken üzerine çay fincanınızı ya da çerez tabağınızı koyabileceğiniz bu şık masa, açıldığında ise dört başı mamur bir yemek masası halini alıyor. Kim demiş yemek masası mutfakta en çok yer kaplayan şeydir diye! 

Bu fikirlerden hoşlandıysanız, ’Küçük yatakodaları için 6 ipucu’ yazımıza da göz atabilirsiniz.

Siz de mekân darlığından şikayet ediyorsanız, bulduğunuz çözümleri yorum bölümünde bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Stüdyo daire sahipleri için alanı maksimum kullanabilecekleri 5 dekorasyon önerisi.
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!