İstanbul'da devrim niteliğinde bir yerden ısıtma sistemi

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

İstanbul'da devrim niteliğinde bir yerden ısıtma sistemi

Homify TR Homify TR
Parke Altı Isıtma Uygulaması Şah Zemin & Isıtma Sistemleri Klasik
Loading admin actions …

Teknoloji baş döndürücü bir hızla gelişiyor. Son kullanıcıya yönelik ürünler dışında esas olarak üretim tekniklerini geliştiren ve dönüştüren yeni uygulamalar sayesinde pek çok sektörde her yeni gün sayısız yeni ürün piyasaya çıkıyor. Bu ürünlerin gündelik hayattaki uygulamalarını görmek için de artık eskisi kadar beklememiz gerekmiyor. Teknolojiye erişimin irili ufaklı her türden firma ve hatta tekil kişiler için bile olanaklı hale geldiği, küresel lojistik imkanlarının gelişmesiyle gerekli ürün veya hammaddeye artık günler içinde rahatlıkla ulaşılabildiği bu dönemde girişimci firmaların önü sonuna kadar açılmış durumda. Kuşkusuz bu durumun yansımalarını dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de çokça görüyoruz. İnşaat sektörü ve onu çevreleyen çok çeşitli yan sektörler de yeni nesil inovatif ürünlerden nasibini fazlasıyla alıyor. Bu yazımızda yerden ısıtma teknolojisini son derece kolay uygulanabilir ve verimi yüksek bir hale getiren yeni bir sistemden ve uygulandığı örneklerden söz edeceğiz. İstanbul merkezli Şah Zemin ve Isıtma Sistemleri tarafından yapılan bu ilginç uygulamaya gelin biraz daha yakından bakalım.

Dilediğiniz yerde, dilediğiniz şekilde

Parke Altı Isıtma Uygulaması - Günyüzü Konakları Şah Zemin & Isıtma Sistemleri Klasik
Şah Zemin & Isıtma Sistemleri

Parke Altı Isıtma Uygulaması – Günyüzü Konakları

Şah Zemin & Isıtma Sistemleri

Zemin altına döşenen karbon filmler yardımıyla uygulanan bu sistem, sayısız farklı şekilde ve dilediğiniz hemen her yerde kullanılabiliyor. Ev ve ofis ısıtmasında, kış bahçesi ve kapalı balkonların ısıtılmasında, ana okulu, cami ve benzeri kamusal alanlarda ve hatta yatlarda bile yararlanabileceğiniz bu yeni nesil yerden ısıtma sistemi hem yatay hem de düşey eksende homojen bir ısı dağılımı sağladığı için çok konforlu bir ortam temin ediyor.

Bir günde uygulama

Parke Altı Isıtma Uygulaması- Günyüzü Konakları Beykoz Şah Zemin & Isıtma Sistemleri Klasik
Şah Zemin & Isıtma Sistemleri

Parke Altı Isıtma Uygulaması- Günyüzü Konakları Beykoz

Şah Zemin & Isıtma Sistemleri

Yerden ısıtma sistemleri aslında oldukça eskidir. Ancak pek çok insan için aşırı zenginliğin şaka konusu edilmesine vesile olan bu eski sistemler çok maliyetli, uygulanması çok zahmetli ve bunun sonucunda çok nadir kullanılan ürünlerdi. Teknolojinin gelişimi sayesinde bu yeni nesil karbon film yerden ısıtma metodunda ise 30 metrekare gibi bir alan yalnızca bir gün içinde yerden ısıtmalı hale getirilebiliyor. Üstelik geçmişte olduğu gibi dudak uçuklatıcı maliyetlerle değil, bu konfor için son derece makul bir maliyetle.

İster tüm evde, ister tek odada

Parke Altı Isıtma - Kış bahçesi - Günyüzü Konakları Şah Zemin & Isıtma Sistemleri Klasik
Şah Zemin & Isıtma Sistemleri

Parke Altı Isıtma – Kış bahçesi – Günyüzü Konakları

Şah Zemin & Isıtma Sistemleri

Kombi ve doğalgaz sistemlerinde olduğu gibi pek çok detayın incelenmesini gerektiren zahmetli bir altyapıya gereksinmeyen bu son derece basit ama bir o kadar da etkili sistemi isterseniz evinizin ya da iş yerinizin tamamında, isterseniz yalnızca bir bölümünde kullanabilirsiniz. Söz gelimi yeni emeklemeye başlayan bebeğinizin odası için yerden ısıtma son derece sağlıklı ve etkili bir çözüm olacaktır.

45 dereceye kadar sıcaklık

Bu özel sistemde Rexva markalı termostatlar kullanılıyor ve bu sayede mekânın sıcaklığını dilediğiniz seviyede tutabiliyorsunuz. Her ne kadar oda ısısı için çok yüksek olsa da özel durumlarda ve gereksinimlerde kullanılmak üzere 45 derece gibi yüksek bir ısıya kadar çıkabilen bu termostatlar sayesinde oldukça zahmetsiz bir kullanım söz konusu.

Endüstriyel alanlar için de elverişli

Yerden ısıtma sistemi sera gibi yüksek verimli tarım alanları ve örneğin meyve kurutma ve benzeri endüstriyel işlemler için de benzersiz bir kolaylık sunuyor.

Beykoz'da bir villanın kış bahçesi

Parke Altı Isıtma sistemi - Kış Bahçesi Isıtma Şah Zemin & Isıtma Sistemleri Klasik
Şah Zemin & Isıtma Sistemleri

Parke Altı Isıtma sistemi – Kış Bahçesi Isıtma

Şah Zemin & Isıtma Sistemleri

Bu görseller İstanbul'un incisi Beykoz'da bulunan bir villanın kış bahçesinde yapılan uygulamadan. Parke altı ısıtma sisteminin uygulanmasında gereken tek altyapı parkelerin 32. sınıf ısıya dayanıklı parke olması. Isıtıcı film altına PE yalıtım da uygulanan bu sistemde başka herhangi bir gereklilik bulunmuyor.

İster iç mekan ister dış mekân

Parke altı ısıtma uygulaması- Toskana villaları Büyükçekmece Şah Zemin & Isıtma Sistemleri Klasik
Şah Zemin & Isıtma Sistemleri

Parke altı ısıtma uygulaması- Toskana villaları Büyükçekmece

Şah Zemin & Isıtma Sistemleri

Evinizin içinde kullanabileceğiniz gibi teras, veranda ve kış bahçesi gibi yarı kapalı alanlarda da rahatlıkla kullanılabilen yerden ısıtma sistemi farklı ihtiyaçlara cevap verecek şekilde konfigüre edilebiliyor. Örneğin yalnızca ılık bir zemin yaratmak için aralıklı döşeme sayesinde bu hedefe daha düşük maliyetle ulaşabilirsiniz.

Bakım gerektirmeyen teknoloji

Parke Altı Isıtma Uygulaması Şah Zemin & Isıtma Sistemleri Klasik
Şah Zemin & Isıtma Sistemleri

Parke Altı Isıtma Uygulaması

Şah Zemin & Isıtma Sistemleri

Bir kez uygulandıktan sonra bakım gerektirmeyen ve çeşitli dış etkilere karşı yüksek bir dayanıklılık sunan bu sistem, bu yönüyle petekli ısıtma sistemlerine göre de ciddi bir avantaj sağlıyor.

Uygun maliyet, benzersiz konfor

Parke altı ısıtma - kış bahçesi ısıtma Şah Zemin & Isıtma Sistemleri Klasik
Şah Zemin & Isıtma Sistemleri

Parke altı ısıtma – kış bahçesi ısıtma

Şah Zemin & Isıtma Sistemleri

Teknolojinin bize sunduğu ve bizim de çoğu kez satın alma arzusu duyduğumuz yeni ürünler her zaman gündelik hayatımızı geliştirme potansiyeli taşımaz. Örneğin daha yeni bir cep telefonu yaşam kalitemizde bir artış yaratmaz. Ancak bu yeni nesil yerden ısıtma teknolojisi bunun tam tersi bir örnek. Teknolojinin yaşam kalitesine doğrudan etkisi üzerine örnek gösterilecek nitelikte bir uygulama olan bu sistemleri sunan Şah Zemin ve Isıtma Sistemleri önümüzdeki dönemde iklimlendirme sektöründe adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor.

Firmanın uygulamaları hakkında daha fazla fikir edinmek için İstanbul’da bir firmadan kapalı balkonlar için yerden ısıtma sistemleri başlıklı yazımıza da göz gezdirebilirsiniz.

Siz de evinizde bu ısıtma sistemlerinden kullanmak ister misiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!