Eviniz için 8 büyüleyici duvar kâğıdı

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Eviniz için 8 büyüleyici duvar kâğıdı

homify.com.tr homify.com.tr
Bhavin Taylor Design:  tarz Çalışma Odası
Loading admin actions …

Türkiye'de nedense duvar kâğıdı deyince çoğumuzun aklına gri ya da krem rengi, sıkıcı, eski moda, kimi zaman 70'lerin Türk filmlerinden kalma desenler geler ve dudak bükeriz. Oysa duvar kâğıdı iyi seçilirse, sıradan bir evi bile bir saray yavrusuna çevirebilir. Ayrıca duvar kâğıdı bir anlamda kişiliğimizi, tarzımızı ele veren, ne kadar maceracı olup olmadığımızı gösteren bir işarettir de. 

Dekoratif bir unsur olarak duvar kâğıdını evin çok farklı köşelerinde ve çok farklı şekillerde kullanmanız da mümkün. İsterseniz herhangi bir koridorun sadece bir parçasını kaplayarak taze bir hava estirir, isterseniz bütün salonunuzu kaplayarak evinize yeni bir çehre verebilirsiniz. Ama burada asıl kritik olan konu evinizin genel havasına, renk paletine ve üslûbuna uygun düşecek olan duvar kâğıdını bulabilmek. 

Bu anlamda size fikir ve ilham vermesi için, homify'daki uzmanlarımızın önerdiği ilginç ve sıradışı duvar kâğıtlarından bir derleme yaptık. Bunları beğenmeseniz bile, belki dekorasyon unsuru olarak duvar kâğıdına olan bakışınızı biraz değişebilir.

Dionysus

Matteo Bianchi Studio:  tarz Koridor ve Hol
Matteo Bianchi Studio

Kensington & Chelsea

Matteo Bianchi Studio

Bu muhteşem ve gösterişli duvar kâğıdına bakınca birçok insanın aklına ilk gelen şey, Yunan tanrısında şarap ve haz tanrısı olarak bilinen Dionysus oluyor elbette. Dionysus ya da Roma mitolojisindeki adıyla Bacchus, işi gereği(!) genellikle etrafında üzüm salkımlarıyla tasvir edilir. Aslında bu örnekte gördüğünüze benzer dar bir mekânda, bu kadar kalabalık ve koyu tonlu bir duvar kâğıdı seçmek iyi bir fikir olmayabilir. Ama yukarıdan gelen direk ışık odaya öyle uhrevi bir hava katıyor ki, böyle bir ortamda istediğiniz duvar kâğıdını seçebilirsiniz. Ayrıca, masanın üzerindeki meyve tabağının sanat eserini andıran bütün bu manzarayı son bir fırça darbesiyle nasıl tamamladığına da dikkat.

Benekli duvarlar

Bhavin Taylor Design:  tarz Çalışma Odası
Bhavin Taylor Design

Hells Kitchen Penthouse

Bhavin Taylor Design

Eğer dar bir eviniz varsa ve hem duvar kâğıdından vazgeçemiyor, hem de duvar kâğıdının evin iyice küçük görünmesine neden olacağından endişe ediyorsanız, açık renkli ve aşırı desenli olmayan bir duvar kâğıdı size göre olabilir. Örneğin burada uzaktan bakınca neredeyse turuncuymuş gibi görünse de aslında açık zemin üzerine turuncu beneklerden oluşan bu duvar kâğıdı, tüm basitliğine rağmen mekâna çok farklı bir hava katmayı başarıyor.

Bak yeşil yeşil

Böyle bir banyoya girip de bu aynaya bakınca herhalde ilk beklentiniz prensesin aynada belirip 'benden güzeli var mı?' sorusunu sorması olur. Modernle neredeyse ortaçağ havasını birleştiren bu mekânda, yeşil duvar kâğıdı olabilecek maksimum etkiyi sağlıyor. Duvar kâğıdı hem rengi, hem deseniyle fayanslarla, ısıtıcıyla ve tabii ki aynanın desenleriyle kusursuz bir uyum sağlıyor. Mekânın fotoğrafına bakarken bile sanki zaman makinasıyla başka bir çağa ışınlanmış gibi hissediyorsunuz ki, kimbilir oraya girdiğinizdeki hissiyatınız ne olur. Ayrıca bu duvar kâğıdı siyah-beyaz ağırlıklı fayanslarla da gayet ilginç bir kombinasyon oluşturabilir.

Çaprazlama

Bhavin Taylor Design:  tarz Yatak Odası
Bhavin Taylor Design

Hells Kitchen Penthouse

Bhavin Taylor Design

Geometrik şekiller ve onların kendine has düzeni hoşunuza gidiyorsa, işte aradığınız duvar kâğıdı burada. Tabii bu örnekte duvar kâğıdı bir dekoratik unsur ya da hoşluk olmanın ötesine geçip mekânın tamamına hakim olan bir tuval halini almış durumda. Tabii siyah-beyaz olması mobilya ve diğer renklerin seçiminde belirli bir esneklik veriyor. Örneğin burada genel gri tonlarının yanına eklenen ekstra sarı renk odayı derleyip toparlıyor ve genel olarak tatmin edici ve duvardaki desenin monotonluğunu bozucu bir etki yaratıyor. Hem uyumlu, hem de dengeli bir dekorasyon örneği diyebiliriz.

Asalet

Inara Interiors:  tarz Banyo
Inara Interiors

Hoxton Victorian Bathroom

Inara Interiors

Adeta bir şatonun iç mekânlarını andıran bu duvar kâğıdı, fotoğraftaki banyoya asil ve zarif bir hava katıyor. Eski moda küvet, vintage çekmeceler ve tavandaki kartonpiyer de buna eklenince, karşınıza hem uyumlu, hem de göz yormayan bir kompozisyon çıkıyor. Bu banyodaki modern görünen tek unsur ise zengin ve sıcak bir sarı ışık saçan endüstriyel görünümlü lambalar.

Küçük prensesler

Başta söylediğimiz gibi duvar kâğıdı evinizin her köşesi, her odası için ilginç bir alternatif olabilr. Bunlardan biri de elbette çocuk odası. hangi çocuk istemez ki odasının duvarlarında seveceği bir desen olmasını. Örneğin bu fotoğrafta görülen türden bir duvar kâğıdı tüm kız çocuklarına kendilerini birer prenses gibi hissettirmeye yetecektir. Ayrıca yeni duvar kâğıtlarını çıkarıp takmak çok kolay bir iş olduğu için, çocuğunuz sıkıldığı ya da büyüdüğü zaman odayı çok para harcamadan baştan aşağıya yenilemek gibi bir avantajınız da olacak.

Kır evi cazibesi

Daha önce de gördüğümüz gibi, basit bir duvar kâğıdı ilavesiyle bir kır evi cazibesini banyonuza taşımanız mümkün. Beyaza boyanmış tahta zemini, beyaz tahta kaplı duvarları ve pastel yeşili tonuyla Fransız taşra evlerini andıran mekânın bütünlüğünü sağlayan unsur ise, duvardaki soluk renkli ve desenli duvar kâğıdı olmuş. Bu fotoğraflardan da görebileceğiniz gibi, duvar kâğıdıyla mekânınza katabileceğiniz ekstra renk ve hoşluklar sınırsız; tek ihtiyacınız olan biraz cesaret, biraz da kişisel bir dokunuş.

İkonik

İşte yine ilk bakışta ben buradayım diye bağırmadığı halde odayı derleyip toparlayan, heyecan verici bir duvar kâğıdı örneği daha. Tüm duvara değil, sadece yatağın üzerindeki belli bir kesite uygulanmış olması etkisini azaltmak yerine artırırken, evsahibine de bu desenden sıkıldığı anda kolaylıkla bir değişiklik yapma serbestliğini de sunuyor. Ayrıca duvar kâğıdındaki desenin geometrik olarak nevresim ve perdelerdeki desenle uyum içinde olması da bu örneğe değer katan bir başka unsur olarak dikkat çekiyor. Müthiş bir denge ve uyum örneği.

Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!