Sektöründe parmakla gösterilecek bir showroom projesi

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Sektöründe parmakla gösterilecek bir showroom projesi

Homify TR Homify TR
CRK İÇ MİMARLIK – Victorious Showroom Design : modern tarz , Modern
Loading admin actions …

Showroom dizaynı ticari mekân tasarımları arasında oldukça spesifik gerekleri olan özel bir alandır. Sergilenen ürün çeşitlerine ve ilgili sektöre göre tasarımın gerektirdiği parametreler daha da fazla değişkenlik gösterebilir. Sıradan bir mağaza ya da dükkandan farklı olarak çok daha ürün odaklı ve esas olarak tanıtıcı özellik gösteren showroomlarda dekorasyon yapılırken estetik bir şeyler ortaya çıkarmakla yetinmek mümkün değildir. Pekâlâ çok estetik, çok albenili ve insanların dönüp bir kez daha bakmak istediği bir showroom tasarımı ilgili ürünü gölgede bırakıyor ve aslında amacını hizmet edemiyor olabilir. Bu denli özel bir tasarım alanında işinizi yetkin bir firmaya emanet etmek olmazsa olmazdır. Aksi takdirde doğru sonuçlara ulaşamadığınız gibi gereksiz ve yüklü bir masrafa girmiş olursunuz. Bu yazımızda hakkı verilerek tasarlanmış bir showroom projesini sizler için inceledik. Tekstil sektörünün İstanbul'daki önemli duraklarından olan Bayrampaşa'da bulunan bir firma için İstanbul merkezli mimarlık ofisi Crack Architects tarafından tasarlanan bu showrooma gelin biraz daha yakından bakalım.

Amaca uygun tasarım

CRK İÇ MİMARLIK – Toplantı Alanı: modern tarz , Modern
CRK İÇ MİMARLIK

Toplantı Alanı

CRK İÇ MİMARLIK

Showroom dizaynındaki genel ilkelere sadık kalınarak ürünleri ön plana çıkarma hedefiyle başlanan bu projede tüm detaylar buna göre düzenlenmiş. Örneğin renk paletinde ağırlıklı olarak nötr renklere yer verilmiş. Doğal malzemelerin tercih edildiği mekânda brüt betona doğal mermer kaplamaları ve firmanın klasik ürünlerini temsil eden koyu ahşap tonları eşlik ediyor. Aydınlatmalar sıcaklığında ise günışığı rengi tercih edilerek gözü yormayacak ve samimi bir atmosfer yakalanması hedeflenmiş. Özel kreasyonların sergilendiği showroomun lineer yerleşimine uygun olarak uzun duvar yüzeylerinin tamamı ürünlerin sergilenmesi için kullanılmış.

İddialı bir bekleme alanı

CRK İÇ MİMARLIK – bekleme alanı: modern tarz , Modern
CRK İÇ MİMARLIK

bekleme alanı

CRK İÇ MİMARLIK

Giriş bölümünün hemen yanında bulunan bekleme alanı, misafirlerin ilk gördüğü kısım olarak bir hayli iddialı bir tarzda dekore edilmiş. Firmanın kurumsal kimliğini ve ürün gamını yansıtırken aynı zamanda sektördeki iddiasını da temsil eden bu bölüm, üzerine çok çalışıldığı belli olan pek çok detay içeriyor. Ticari mekânlarda görmeye alışkın olmadığımız ilginç koltuk seçimleri ve sıradışı aydınlatma elemanları buna örnek gösterilebilir.

Büyük kararlar için büyük bir toplantı alanı

CRK İÇ MİMARLIK – Toplantı Alanı: modern tarz , Modern
CRK İÇ MİMARLIK

Toplantı Alanı

CRK İÇ MİMARLIK

Showroomlar sıradan mağazalardan farklı olarak perakende müşteriler kadar, hatta onlardan daha fazla sektör içi partnerlere ve toptan alıcılara yöneliktir. Sıradan bir perakende müşterisiyle toptan alıcıların ihtiyaçları da görmek isteyecekleri de çok farklı olduğu için showroom tasarımı da mağazalardan farklı olmalıdır. Showroomun kurulu olduğu toplam 120 metrekarelik alanın önemli bir bölümünü kaplayan toplantı alanı, sektörel gereklere ve firmanın ihtiyaçlarına yönelik olarak özel tasarlanmış. 12 kişi kapasiteli bu alan oldukça ihtişamlı bir görünüme sahip.

Marka kimliği ön planda

Showroomun giriş bölümünde sizi firmanın logosunun bulunduğu bir duvar karşılıyor. Beyaza boyanmış rüstik görünümlü ateş tuğlalarıyla kaplı ve özel olarak aydınlatılmış bu duvarda logo için de ayrıca gizli zemin aydınlatması kullanılmış. Bu güçlü vurgu sayesinde dikkatler doğrudan markaya odaklanıyor. Bu da bir showroom için oldukça istenen bir özellik.

Güçlü bir derinlik hissi

CRK İÇ MİMARLIK – Bekleme Alanı: modern tarz , Modern
CRK İÇ MİMARLIK

Bekleme Alanı

CRK İÇ MİMARLIK

Ticari bir mekân için çok büyük sayılamayacak bir hacim üzerine kurulu olan bu showroomda mevcut alandan en efektif şekilde yararlanmak da öncelikli hedefler arasına koyulmuş. Çok fazla kesilmemiş ve bölümlenmemiş akıcı bir tasarımın yapılmış olması mekânda güçlü bir derinlik hissi yaratıyor. Daha önce gerek daire ve villa projeleri, gerekse de farklı sektörlerdeki ticari mekân projeleri ile kendini kanıtlamış bir firma olan Crack Architects bu showroom projesiyle çalışmalarına oldukça iddialı bir tane daha ekliyor. Ticari mekân dekorasyonunun bu oldukça özel alanında gerçekleştirdikleri başarılı projenin benzerlerine de örnek olmasını diliyoruz.

Yine Crack Architects imzası taşıyan bir başka ilginç proje için Çarpıcı bir dönüşüm hikayesi: Eski bir ahırdan modern bir kır evine… yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bu detaylı tasarımı nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!