Siyah-beyaz asaletiyle göz kamaştıran bir daire | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Siyah-beyaz asaletiyle göz kamaştıran bir daire

Homify TR Homify TR
Pure White Living MENTAL ARC DESIGN Endüstriyel
Loading admin actions …

İnşaat sektörünün son 15 yıla yayılan yükselişi bugünlerde kısmen durgunlaşmış olsa da devam ediyor. Bu sürecin ilk yıllarında daha ziyade nicelik olarak büyüme gösteren, yani üretilen konut sayısındaki artışla kendini gösteren sektör, son yıllarda bu tempoyu niteliğe de taşımaya başladı. Görece yakın bir geçmişte prestijli dekorasyon dergilerinde veya yurtdışındaki kimi ünlülerin evlerinde görebildiğimiz türden en üst seviyede dekorasyon projelerine bugünlerde ülkemizde de sıkça rastlıyoruz. Bu da sektörün yalnızca teknik becerisi ve üretim kapasitesi ile değil nitelikli ve ayırt edici tasarımlarıyla da dünya standartlarına geldiğinin bir göstergesi. Bu yazımızda sizler için incelediğimiz dekorasyon projesi ne demek istediğimizi çok daha iyi anlatıyor aslında. Siyah ve beyazın bu asil buluşmasına biraz daha yakından bakmaya ne dersiniz?

Yaratıcı ekip iş başında

Pure White Living / Genel Bakış MENTAL ARC DESIGN Endüstriyel Ahşap-Plastik Kompozit
MENTAL ARC DESIGN

Pure White Living / Genel Bakış

MENTAL ARC DESIGN

İstanbul'un Levent bölgesinde bulunan bu oldukça lüks dairenin dekorasyonunda Mental Arc Design imzası bulunuyor. Birbirinden ilginç ve yaratıcı projeleriyle son dönemde adından sıkça söz ettiren bu mimarlık ofisi bu daire dekorasyonunda gerçek anlamda dünya standartlarında bir çalışma ortaya koymayı başarmış. Ezber bozan pek çok uygulamanın ve etkileyici çözümlerin dikkat çektiği dairenin salon ve mutfağını ayıran duvar yerine cam bir bölme kullanılmış. Salonda bulunan TV ünitesine sırtını dönmüş özel tasarım sandalyeler ise evsahibinin misafirperverliğine vurgu yapıyor. Dairenin tamamında bunun gibi pek çok ilginç dokunuşa rastlamak mümkün.

İddialı renk tercihleri

Pure White Living / Oturma Birimi MENTAL ARC DESIGN Endüstriyel Ahşap Ahşap rengi
MENTAL ARC DESIGN

Pure White Living / Oturma Birimi

MENTAL ARC DESIGN

Siyah ve beyaza farklı alanlarda bulunan ahşap ve metal dokuların eşlik ettiği dairede neredeyse başka hiçbir renk kullanılmamış. Oldukça iddialı bir görüntü yaratan bu renk tercihi, daireye aynı zamanda karizmatik bir hava veriyor. Salon ve mutfak arasında da gördüğümüz ve başka odalarda da karşımıza çıkan grid ağırlıklı dokular, ev içindeki hacmi olduğundan geniş gösterme amacı taşıyan bir ilüzyon yaratıyor.

Detaylarda belirginleşen tasarım becerisi

Pure White Living / Arka Plan MENTAL ARC DESIGN Endüstriyel Demir/Çelik
MENTAL ARC DESIGN

Pure White Living / Arka Plan

MENTAL ARC DESIGN

Mental Arc Design bu projeyi gerçekleştirirken her adımda ev sahibiyle koordineli bir çalışma yürütmüş. Kendinde bir estetik aramak yerine evin sahibinin karakterini yansıtacak ve onun ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt verecek bir tasarım çizgisi hedeflenmiş. Dairede bulunan hemen her unsurda bu anlayışın etkilerini görmek mümkün. Oturma grubunun yerleşiminden aydınlatmaların konumuna, renk tercihlerinden aksesuarlara kadar pek çok detayda rafineleşen tasarım becerisi bu yönde kullanılmış.

Etkileyici bir banyo

Pure White Living / WC MENTAL ARC DESIGN Endüstriyel
MENTAL ARC DESIGN

Pure White Living / WC

MENTAL ARC DESIGN

Böyle bir evden sıradan bir banyo görmeyi elbette beklemiyorduk. Ama doğrusunu isterseniz bu banyo bizi bile şaşırttı. Genişliğiyle, kullanılan malzemelerle, alışılmadık tasarımıyla gerçekten etkileyici bir banyo.

Yine cam bölme tercih edilmiş

Pure White Living / WC MENTAL ARC DESIGN Endüstriyel
MENTAL ARC DESIGN

Pure White Living / WC

MENTAL ARC DESIGN

Tıpkı salon ve mutfağı ayıran cam bölme gibi banyoda da lavaboları duş ve tuvaletten ayıran kısım için de cam bölme kullanılmış. Oldukça sıradışı bir tercih olmasına rağmen sonucun bir o kadar başarılı olduğunu belirtmek gerekiyor.

Doğal malzemeler

Pure White Living / WC MENTAL ARC DESIGN Endüstriyel
MENTAL ARC DESIGN

Pure White Living / WC

MENTAL ARC DESIGN

Siyah ve beyaz kullanımı banyoya kadar uzanmış durumda ve üstelik burada doğal malzemelerle de buluşuyor. Muhteşem bir siyah mermer bloğuna oyulmuş çiftli lavabo, hemen altındaki geniş masif ahşap panelle şaşırtıcı bir uyum içinde. Zeminde ise siyah damarlı beyaz mermer dokusunda geniş karolar kullanılmış.

Kim demiş banyoda ahşap kullanılmaz diye?

Pure White Living / WC MENTAL ARC DESIGN Endüstriyel
MENTAL ARC DESIGN

Pure White Living / WC

MENTAL ARC DESIGN

Ahşabın aslında çok dayanıklı ve uzun ömürlü bir malzeme olduğuna yazılarımızda zaman zaman değiniyoruz. Nitekim banyo ve mutfak gibi yoğun nemin bulunduğu alanlarda bile ahşap kullanımı giderek yaygınlaşıyor. Bu banyoda da ciddi miktarda bir ahşap kullanımı var ve bunun oldukça kaliteli bir görüntü yarattığını söylemek yanlış olmaz.

Kaliteyi görünür kılan uzmanlık

Pure White Living / WC MENTAL ARC DESIGN Endüstriyel
MENTAL ARC DESIGN

Pure White Living / WC

MENTAL ARC DESIGN

Kaliteli malzemeler, iyi bir bütçe, geniş çalışma zamanı veya rahat çalışmaya imkan veren bir daire; bunların hiçbiri iyi bir dekorasyon için yeterli değil. Tüm bunları bir potada ve en dengeli şekilde eritecek bir uzmanlık gerekiyor. Mental Arc Design işte tam olarak bunu başarmış ve dünya standartlarında bir dekorasyon da zaten ancak böyle elde edilebilir.

Bu uzman ekibin bir başka dikkat çekici projesini incelediğimiz Türkiye'den Endonezya'ya harika bir kahve evi tasarımı yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu dairenin en dikkatinizi çeken özelliği ne oldu?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!