Ebeveyn banyosu ve giyinme odasıyla dört dörtlük bir yatak odası

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Ebeveyn banyosu ve giyinme odasıyla dört dörtlük bir yatak odası

Homify TR Homify TR
ArchSia – EV PROJESİ: modern tarz , Modern
Loading admin actions …

Yatak odaları ev dekorasyonunda çoğu zaman ihmal edilen veya diğer odalar kadar üzerine düşülmeyen bir alandır. Bunun da sebebi yatak odasının yalnızca bize özel olması ve dışarıdan görülmemesidir. Ayrıca uyku için kullanılan bir odanın dekorasyonunun önemli olmadığı da düşünülür. Aslında bunlar hiç de doğru fikirler değil. Bugünlerde şehir hayatının koşturmacası içinde 8 saat uykuya pek azımız fırsat buluyor olsak da, ideal olarak hayatımızın üçte birini yatak odalarımızda geçiririz. Bu bile tek başına yatak odası dekorasyonunu çok önemli kılmak için yeterlidir. Kaldı ki iyi düzenlenmemiş bir yatak odası kalitesiz bir uyku ortamı yaratabilir ki bu da sağlığımız için oldukça kötü bir sonuç olacaktır. Bu yazımızda yalnızca iyi bir uyku ortamı temin etmesiyle değil, tarzı, dekorasyonu ve çizgisi ile de oldukça ilgi çekici olan bir yatak odasını inceledik. Giyinme odası ve ebeveyn banyosu ile bir bütün olarak tasarlanan bu yatak odasını gelin biraz daha yakından inceleyelim.

İddialı bir aydınlatma

ArchSia – yatak odası tasarımı: modern tarz , Modern Ahşap Ahşap rengi
ArchSia

yatak odası tasarımı

ArchSia

Gebze merkezli mimarlık ofisi Archsia tarafından üstlenilen proje belli başlı özellikleriyle dikkat çekiyor. Bunlardan biri oldukça iddialı bir aydınlatma kurgusu yapılmış olması. Yatağın her iki tarafındaki oldukça ilginç tasarımlı komodinleri noktasal olarak hedefleyen sarkıt aydınlatmalar ve yatak başının olduğu duvara gizlenmiş led ışıklar bu kurgunun ana parçaları. Doğru bir aydınlatmanın da özellikle uykuya rahat bir geçiş için önemli olduğunu düşünürsek, bu uygulamaların gayet yerinde olduğu daha iyi anlaşılabilir.

Güne keyifli başlamak için

ArchSia – yatak odası: modern tarz , Modern
ArchSia

yatak odası

ArchSia

Yatak odaları yalnızca uyuğumuz değil, aynı zamanda güne başladığımız ve günü bitirdiğimiz yerlerdir. Günümüzün bu iki kısa bölümü kapladıkları vakitten çok daha fazla önem taşırlar. Güne iyi bir başlangıç pozitif enerji verirken, günü hoşça bitirmek güzel bir uykuya kapı aralar. Yatak odasında yer verilen iki berjer ve ortalarındaki şık sehpa, güne iyi bir başlangıç için harika bir detay.

Aydınlık sabahlar için

ArchSia – yatak odası : modern tarz , Modern
ArchSia

yatak odası

ArchSia

Pencere tarafında konumlandırılan koltuk grubu hem yatakla pencere arasına girerek rahatsız edici sabah güneşini keserken hem de gün ışığının tadını çıkarmak için elverişli bir ortam sunuyor.

Karizmatik bir tasarım çizgisi

ArchSia – giyinme odası: modern tarz , Modern Ahşap Ahşap rengi
ArchSia

giyinme odası

ArchSia

Yatak odasının tüm bölümlerinde koyu renklerin ağırlıkta olduğu bir tasarım çizgisi hakim. Bu durum giyinme odasında bütünüyle koyu bir renk paletine dönüşüyor. Doğrusu bu tercih ortaya oldukça karizmatik bir görüntü çıkarmış. İki tarafı dolaplarla çevrili bir koridor şeklindeki giyinme odası oldukça modern ve iddialı.

Yeterince kapalı, yeterince açık

ArchSia – EV PROJESİ: modern tarz , Modern
ArchSia

EV PROJESİ

ArchSia

Giyinme odasının iki cephesindeki dolaplardan sağ tarafta olanı aynı zamanda yatak odasıyla bu bölümü ayırma işlevi üstleniyor. Özel olarak bir kapı kullanılmayan bu alan yatak odasından yalnızca gerektiği kadar ayrılmış. Mekândaki akıcılığı ve hacim duygusunu pozitif etkileyen bu tercih oldukça yerinde bir karar olarak göze çarpıyor.

Siyah ve beyazı buluşturan banyo

ArchSia – banyo: modern tarz , Modern
ArchSia

banyo

ArchSia

Ebeveyn banyosunda yatak odasının kalan kısımlarından farklı olarak beyazın yoğun olarak kullanıldığını görüyoruz. Banyo gibi bir alanda hijyen simgesi olarak beyazın bulunması iyi bir tercih. Dahası duvarların alt kısmında, kalorifer peteğinde ve banyo dolaplarında kullanılan siyahla güzel bir kontrast oluşturulmuş ve etkileyici bir tarz yakalanmış.

Sıradışı armatürler

ArchSia – ebeveyn banyosu: modern tarz , Modern
ArchSia

ebeveyn banyosu

ArchSia

Gerek banyo musluğunda gerekse de duş başlığı ve bataryasında bakır ile pirinç renklerini andıran oldukça hoş bir kaplama tercih edilmiş. Siyah ve beyaz kontrastını güçlendiren bu tercih aynı zamanda banyoya lüks bir hava katıyor.

Son dönemde birbiri ardına etkileyici projelerle karşımıza çıkan Archsia Mimarlık bu kez küçük ama yine de bir hayli iddialı bir yatak odası projesiyle okurlarımızla buluştu. Alanında uzman bu ekibin bir diğer projesini incelediğimiz Yaşayan bir kafe projesi yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

Bu yatak odasında en çok dikkatinizi çeken tasarım unsuru hangisi oldu?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!