Akıllı çözümleriyle fonksiyonellik dersi veren bir stüdyo daire

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Akıllı çözümleriyle fonksiyonellik dersi veren bir stüdyo daire

Homify TR Homify TR
Metropol SK House Modern Oturma Odası NõodDesignContract Modern
Loading admin actions …

Evlerimiz bizim bu dünyadaki yegane sığınaklarımız ve kendimize ait özel alanlarımızdır. Bu yüzden de, özellikle yoğun ve telaşlı bir tempo içinde yaşadığımız bu modern teknoloji çağında yaşam kalitemizi belirleyen en önemli unsurlardan biri de evlerimizdeki iç tasarımdır. Ve iyi bir iç tasarım yalnızca şık mobilya seçimleri ve uyumlu renk kombinasyonlarından çok daha fazlasıdır. Profesyonel bir bakış açısı ile kusursuz bir iç tasarımın amacı, müdahale edilen ortamda mevcut alanı daha iyi yöneterek kullanıcı deneyimini geliştirmektir. 

Merkezi İstanbul’da yer alan ama Dubai, Kazakistan ve Fas gibi dünyanın pek çok farklı yerinde önemli projelere imza atan Nõod Design, sayfalarımızda öne çıkan profesyonellerden. Nõod Design’ın deneyimli mimarları tasarımı “insanların bulundukları ortamdan daha çok keyif ve daha çok fonksiyonel kazanım elde etmelerini sağlayan minör yada majör dokunuşlar bütünü” olarak tanımlıyor. Her imza attıkları projede müşterilerinin yaşam tarzı, talep ve ihtiyaçlarını analiz eden firma, tasarımı oluştururken bu analizleri kendi deneyim ve profesyonel bakış açılarının süzgecinden geçiriyor. 

Bu yazımızda Nõod Design’ın İstanbul, Ataşehir’de yer alan bir stüdyo daire tasarımına konuk oluyoruz. 50 metrekare alana ve 1+0 plana sahip olan bu daire, küçük bir alanda maksimum fonksiyon ve konfor yaratan örnek bir proje.

Akıcı ve ferah tasarım

Metropol SK House Modern Oturma Odası NõodDesignContract Modern
NõodDesignContract

Metropol SK House

NõodDesignContract
Bu stüdyo daire projesinin en önemli özelliği fonksiyonel ve akılcı çözümlerle bu sınırlı alanda altı kişinin konaklayabilmesine olanak veren tasarımı. Bu tarz stüdyo daireler genellikle bir ya da iki kişiye göre dizayn edilir, daha fazla konaklama alanı sağlamak içinse tasarımdaki ferah ve akıcı görünümden feragat edilmesi gerekir. Ancak daire sahiplerinin nadir de olsa misafirler için altı kişilik bir konaklama alanı talep etmesiyle Nõod Design 50 metrekarelik alanda sıkış tıkış olmayan, son derece ferah ve etkileyici bir tasarım oluşturmuş.

Duvardan açılan misafir yatağı

Metropol SK House NõodDesignContract Modern
NõodDesignContract

Metropol SK House

NõodDesignContract
1+0 planda nasıl olur da hem altı kişilik konaklama alanı hem de ferah ve şık bir tasarım yaratılabilir diye düşünüyorsunuz değil mi? İşte bu noktada profesyonel bakış açıcı ve çözüm üretme deneyimi devreye giriyor. Minimum alanda maksimum verim sağlamak için duvarlarda gizli elektrikli mekanizmalar kullanılmış. Normal zamanda pürüzsüz bir beyaz duvar olarak tasarımın ferahlığına katkıda bulunan bu bölüm aslında iki kişilik konforlu bir yatak. Duvardan açılan yatak sistemi gibi gizli mekanizmalar, küçük alanlarda gerekli olduğu an daha fazla fonksiyon sağlamak için oldukça şık bir fikir.

Kapsamlı giyinme alanı

Metropol SK House NõodDesignContract Modern
NõodDesignContract

Metropol SK House

NõodDesignContract

Duvarın diğer tarafında ise yine iki kişilik bir yatak ve oldukça kapsamlı bir giyinme alanı bulunuyor. Farklı büyüklükteki raf ve dolap sistemleri ile giyinme alanında kullanım kolaylığı ve düzeni sağlayan bir tasarım görülüyor. Karşı duvardaki niş raflar, modern ışıklandırma unsurları ve köşeye konumlanan çalışma masası da öne çıkan detaylardan bazıları.

Modern oturma alanı

Metropol SK House Modern Oturma Odası NõodDesignContract Modern
NõodDesignContract

Metropol SK House

NõodDesignContract
Elbette bu ferah tasarımda kanepe seçimi yapılırken de ek fonksiyon sağlamasına özen gösterilmiş. Oldukça konforlu ve modern bir tasarıma sahip olan kanepe, aynı zamanda yeni nesil, konforlu ve kullanışlı bir yatağa dönüşüyor. Mobilyaların fonksiyonellikleri bir yana, ne kadar estetik bir akıcılık ve göz alıcı bir şıklık ortaya koyduklarını da görebiliyoruz. Gri oturma grubuna eşlik eden duvar rafları hem dekoratif olarak mükemmel bir görünüm sunuyor, hem de kullanışlı bir depolama alanı oluşturuyor.

Gizli yemek masası ve geniş mutfak dolapları

Metropol SK House NõodDesignContract Modern
NõodDesignContract

Metropol SK House

NõodDesignContract

Mutfak ve yemek alanında da fonksiyonel çözümler şık sunumlarıyla dikkat çekiyor. Mutfak tezgahının bir bölümüne gizlenmiş olan dört kişilik yemek masası küçük mutfaklar için muhteşem bir örnek. Bunun yanı sıra depolama alanını geniş tutmak için mutfak dolapları tavana kadar uzanıyor. Sürmeli merdiven ise bu dolapların kolaylıkla kullanılabilmesini sağlıyor, üstelik çok da sıra dışı ve şık bir estetik ortaya koyuyor.

Bu mutfaktaki gibi küçük alanlar için kullanışlı çözümler arıyorsanız bkz: Küçük mutfaklar için 10 dolap modeli

Bu fonksiyonel tasarımda en çok ilginizi çeken ne oldu?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!