Yoga ve spor salonları için elektrikli yerden ısıtma sistemleri

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Yoga ve spor salonları için elektrikli yerden ısıtma sistemleri

Homify TR Homify TR
Spor salonu- parke altı ısıtma sistemi Şah Zemin & Isıtma Sistemleri Klasik
Loading admin actions …

Yaşam alanlarının dört mevsim kullanılmasını sağlayan iklimlendirme sistemleri, iç mekanlarda sağlanan modern konforun en önemli unsurlarından birini oluşturuyorlar. Bugün binalarımız için teknolojinin gelişimi ile şekillenen pek çok farklı ısıtma sistemi seçeneği bulunuyor. Ancak elbette her yaşam alanı için, fonksiyonel özelliklerine ve ihtiyaçlarına uygun bir ısıtma modeli tercih edilmeli. Bu yazımızda sizlerle spor salonu ya da yoga salonu gibi geniş ve trafiği yüksek iç mekanlarda sıklıkla tercih edilen yeni nesil bir ısıtma sistemini inceleyeceğiz: Karbon film ile parke altı ısıtma uygulamaları…  

Özel olarak üretilmiş karbon film ısıtıcıların zemin döşemesi altına yerleştirilmesi ile uygulanan bu sistem hem konutlarda, hem de hastane, otel, spor salonu gibi çok daha yoğun alanlarda sıklıkla tercih edilen oldukça dayanıklı, sağlıklı ve kullanışlı bir iklimlendirme seçeneği. İstanbul’da yer alan Şah Zemin & Isıtma Sistemleri isimli firma da bu konuda en öne çıkan ve projeleriyle güven veren bir profesyonel. Aşağıda, hem Şah Zemin ve Isıtma Sistemleri’nin elektrikli yerden ısıtma uygulamasını gerçekleştirdiği yoga ve spor salonu örneklerini görecek, hem de bu sistemin avantajlarını inceleyeceğiz.

Homojen ısı dağılımı

Parke altı ısıtma uygulaması Yoga Salonu Şah Zemin & Isıtma Sistemleri Klasik
Şah Zemin & Isıtma Sistemleri

Parke altı ısıtma uygulaması Yoga Salonu

Şah Zemin & Isıtma Sistemleri
Yerden ısıtma sistemlerinin pek çok avantajı bulunuyor, bu avantajların en önemlisi ise ısının tüm zemine homojen olarak yayılıyor olması. Döşeme altına yayılan karbon film ısıtıcılar sayesinde bu uygulamaya sahip yaşam alanlarında ısı değişiklikleri ve dengesizlikleri olması mümkün değil. Bu yüzden de yerden ısıtmalar, özellikle spor salonları gibi ticari işletmeler için en ideal seçenek olarak öne çıkıyor.

Sağlıklı ve konforlu

Spor salonu parke altı ısıtma Şah Zemin & Isıtma Sistemleri Klasik
Şah Zemin & Isıtma Sistemleri

Spor salonu parke altı ısıtma

Şah Zemin & Isıtma Sistemleri
Yer kaloriferi olarak da adlandırılan bu sistemin oldukça sağlıklı olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Uzmanlara göre insanın beden yapısı gereği en az üşüdüğü ortamlar ısının yerden yükselerek odaya yayıldığı ortamlar. Aynı sıcaklıktaki iki odada sıradan bir ısıtma sistemine sahip olan odada özellikle ayaklarınızın üşümesiyle yeterince ısındığınızı hissedemeyebilirsiniz, yerden ısıtma sistemine sahip olan odada ise çok daha rahat ve sıcak hissedersiniz. Zaten bu yüzden, evlerimizi ısıtmak için en önemli ögenin halılar olduğunu ve zemini soğuk olan yaşam alanlarının çok daha zor ısındığını biliyoruz.

Ekonomik olarak da avantajlı

Parke altı ısıtma - Fitness Center Şah Zemin & Isıtma Sistemleri Klasik
Şah Zemin & Isıtma Sistemleri

Parke altı ısıtma – Fitness Center

Şah Zemin & Isıtma Sistemleri
Yerden ısıtma sistemleri standart sıcaklıklarda çok daha fazla konfor sağladıkları ve ayrıca ısıyı tüm alana homojen şekilde yayarak ısı kaybına olanak vermedikleri için enerji tasarrufu açısından da avantajlı bir seçenek. Bu örnekte gördüğümüz spor salonu gibi geniş alanlı mekanları ısıtmak da her zaman masraflıdır; karbon filmli yerden ısıtma seçeneği bu masrafın azalmasını da sağlar.

Örnek proje: Yoga salonu

Elektrikli zeminden ısıtma sistemi Şah Zemin & Isıtma Sistemleri Klasik
Şah Zemin & Isıtma Sistemleri

Elektrikli zeminden ısıtma sistemi

Şah Zemin & Isıtma Sistemleri

Özellikle zeminin doğrudan temas kurulan bir yüzey olduğu yoga salonlarında da zeminin mutlaka sıcak olması gerekir. Bu yüzden Beşiktaş’ta yer alan ve dört tarafı camdan oluşan ferah ve açık yoga salonunda da parke altı yer kaloriferi uygulaması tercih edilmiş.

Uygulama nasıl yapılıyor?

Parke altı ısıtma uygulaması Yoga Salonu Şah Zemin & Isıtma Sistemleri Klasik
Şah Zemin & Isıtma Sistemleri

Parke altı ısıtma uygulaması Yoga Salonu

Şah Zemin & Isıtma Sistemleri

Gelelim uygulamaya: Karbon filmli elektrikli yerde ısıtma sistemleri oldukça güvenli ve pratik bir montajla hazırlanıyor. Uygulama yapılacak bölgenin en alt katmanına dayanıklı ve dirençli bir malzeme olan polietilen kullanılarak yalıtım yapılıyor. Daha sonra yüksek teknoloji ürünü olan karbon–metal karışımından üretilen ısı kaynakları zemine yerleştiriliyor ve filmlerin üzerine ise uygun kalite ve özelliklerdeki parkelerin montajı yapılıyor.

Kontrol anahtarları

CUBEE yerden ısıtma termostatları Şah Zemin & Isıtma Sistemleri Klasik
Şah Zemin & Isıtma Sistemleri

CUBEE yerden ısıtma termostatları

Şah Zemin & Isıtma Sistemleri

Kızıl ötesi ışınlarla çalışan karbon filmlerin derece ve açıp kapama kontrolleri ise duvara monte edilen anahtarlarla kolaylıkla yapılabiliyor. Isıyı termostat ayarı ile istediğiniz düzeyde tutmak da mümkün.

Bu pratik ve konforlu uygulamalar kapalı balkonlar için de ideal, bkz: İstanbul’da bir firmadan kapalı balkonlar için yerden ısıtma sistemleri

Karbon filmli yerden ısıtma sistemlerini nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!