Lüks, konfor ve huzurun bir araya geldiği modern bir villa projesi

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Lüks, konfor ve huzurun bir araya geldiği modern bir villa projesi

Homify TR Homify TR
Villa 206 - Mimari Tasarım, Bursa CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu Modern
Loading admin actions …

Yemyeşil ve düzenli bir bahçe, keyifli bir havuz, konforlu ve huzurlu dış mekanlar ve çağdaş mimarisi ile büyüleyen bir ev… Bu yazımızda sizlerle herkesin hayallerini süsleyecek bir projeye konuk olmak için Bursa'dayız. 

Yeşil Bursa'nın doğal güzellikleri içinde ve çevresine uyumlu bir tasarıma sahip olan bu muhteşem villa projesinin yaşam alanları 1600 metrekare büyüklüğünde bir arazide 420 metrekarelik bir zemin alanına sahip. ’Villa 206’ ismini taşıyan bu iki katlı projenin en öne çıkan özelliği ise modern mimari çizgileri. Şık ve keskin geçişler, net çizgiler ve sıradışı bir mimari plana sahip olan Villa 206'nın mimari, iç mimari ve peyzaj tasarımı bir bütün olarak ele alınmış ve bu da toplamda muhteşem geçişler ve göz kamaştırıcı bir uyumun ortaya çıkmasına neden olmuş. 

Bu başarılı ve öne çıkan projenin mimarı ise CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu. İmza attıkları projelerde rasyonel, özgün ve çağı yakalayan çözümler sunan ve mimari olarak coğrafyaya, kültüre ve kişiye özgü tasarımlar yapan CM² Mimarlık Bursa merkezli bir firma ancak Türkiye'nin her yerinde hizmet verebilecek donanıma sahip. Gelin bu deneyimli firmanın imzasını taşıyan ’Villa 206’ projesine daha yakından bakalım…

Çağdaş mimari

İki katlı villanın modern mimarisi oldukça dikkat çekici ve sıradışı bir estetik stilde tasarlanmış. Zemin kat, L şeklinde bir forma sahipken üst kat dikdörtgen bir kutuyu andırıyor. Üst katın havuza bakan cephesinde geniş balkonlara açılan geniş cam kapılar olduğunu görebiliyoruz. Bu da dışarıdaki harika manzara ve temiz havanın içerideki yaşam alanları ile de paylaşılmasını sağlıyor.

Kullanışlı planlar

Villanın iç mimari planları da oldukça etkileyici. Zemin katta 100 metrekarelik yaşam alanı ve 45 metrekarelik mutfağın yer aldığı planda, üst katta da çalışma odası, yatak odaları ve kişisel banyolar gibi özel odalar bulunuyor. Böylece havuza açılan giriş katta ortak yaşam alanı oluşturulurken birinci kat özel odalara ayrılmış. Oldukça kullanışlı ve akıcı bir plan. 

Açık alanlar

Bu göz kamaştırıcı evin en önemli özelliklerinden biri de pek tabii ki açık alanları. 75 metrekare büyüklüğündeki açık yüzme havuzu ve havuza bakan 120 metrekare genişliğindeki teras alanı huzur dolu ve keyifli bir atmosfer oluşturuyor.

Geniş, ferah ve konforlu

Konforlu, modern mobilyalar ve şık bir ışıklandırma tasarımı ile taçlandırılan bu açık alanlar, evin genel olarak sakinlerine sunduğu modern estetik ve konforun en önemli göstergesi. 

Güneşlenme alanı

L şeklinde uzanan mimari formun kesiştiği yerden uzanan güneşlenme alanı da terasın yanı sıra bahçenin ve yaz mevsiminin tadının çıkarılabileceği dış mekanlardan biri. Havuz kenarındaki ahşap zemin üzerindeki şezlonglarla yeşilin ve mavinin kesiştiği huzur dolu bir yer…  

Ön cephe

Villanın ön cephesi de oldukça etkileyici bir görünüme sahip. Mimari form bu açıdan da muhteşem görünüyor. Girişte iki arabanın rahatlıkla korunabilceği geniş ve yarı açık bir garaj alanı da bulunuyor. 

CM² Mimarlık tarafından tasarlanan Villa 206 homify sayfalarında öne çıkan harika evlerden biri. Bu göz kamaştırıcı proje gibi öne çıkan başka projelere de göz gezdirmek isterseniz bkz: 15 büyüleyici villa projesi

Bu kapsamlı villa projesini nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!