En güzel genç odası mobilyalarına 12 örnek | homify

En güzel genç odası mobilyalarına 12 örnek

Homify TR Homify TR
Avcılar Vizyon Konut ANTE MİMARLIK Modern
Loading admin actions …

Genç odaları ev dekorasyonu içinde diğer odalara göre önemli farklar taşıyan özel bir çalışma alanıdır. Alışılagelmiş tarzların ve trendlerin işlevsiz olduğu, yaratıcı fikirlerin ve geleceğe dönük bir anlayışın belirleyici hale geldiği bu odalar için tasarım yapmak en deneyimli profesyoneller için bile bir mücadele alanıdır. Bir anlamda genç odalarında başarı kazanabilen dekoratörlerin ancak yaratıcı yönü en güçlü olanlardan çıktığını söylemek yanlış olmaz. Bu yazımızda genç odası mobilyalarını ele aldık ve sizler için ilham veren örneklerden oluşan bir derleme hazırladık.

1- Entegre çalışma alanı

ELA MİMARLIK – GENÇ ODALARI : modern tarz , Modern Ahşap Ahşap rengi
ELA MİMARLIK

GENÇ ODALARI

ELA MİMARLIK

Günümüz dünyasında gençler zamanlarının önemli bir bölümünü geleceğe hazırlanmak, bunun için de ders çalışmak için kullanıyorlar. Sağlıklı bir ders çalışma ortamı, yüksek konsantrasyon ve başarıya giden yolda büyük bir önem taşır. Gün ışığından maksimum şekilde yararlanan iki taraflı bir masa ve çeşitli dolap, çekmece ve raflardan oluşan bu entegre mobilya sistemi gerçekten iddialı bir çalışma ortamı sunuyor.

2- Tarz sahibi bir genç odası

Yalın ve tarz sahibi mobilyalarla döşenmiş bu genç odasında ağırlıklı olarak gri renge yer verilmiş. Hasır sepet ve ahşap yemek sehpası gibi detaylar da odanın tasarımını güçlendiriyor.

3- Ağırbaşlı bir tasarım

Yetişkinler olarak gençleri genellikle birbirinin aynı bireyler gibi düşünme eğiliminde olsak da, aslında onlar bizden çok daha sınırsız bir genişlikte hareket ediyorlar. Tam da bu yüzden her genç odası enerjik ve dinamik olacak diye bir kaide yok. Ağırbaşlı ve iddialı mobilyalarıyla güçlü bir tarzı yansıtan bu genç odası bu konuda iyi bir örnek sayılabilir.

4- Benzersiz bir kitaplık

RENKLİ ÇOKGENLER / vol-COC0807 Dijivol Duvar Kağıtları Modern
Dijivol Duvar Kağıtları

RENKLİ ÇOKGENLER / vol-COC0807

Dijivol Duvar Kağıtları

Kitaplıklar da genç odalarının vazgeçilmez parçaları arasında yer alırlar. Duvar içine gömülmüş ve benzersiz bir tasarıma sahip bu kitaplık, gençliğin yaratıcılığını sonuna kadar yansıtıyor.

5- Ezber bozan bir gardrop

Candy Mobilyam – Kuş Resimli Baskılı Gardırop: modern tarz , Modern Yönlendirilmiş Yonga Levha
Candy Mobilyam

Kuş Resimli Baskılı Gardırop

Candy Mobilyam

Mobilyalarda genellikle belli başlı renklere ve ahşap desenlerine yer verilir. Zaman zaman bu renk ve desenlerin kombine olarak kullanımlarına rastlasak da, bu örnekte olduğu gibi güçlü bir çizim barındıran mobilyalarla nadiren karşılaşırız. Bu ender rastlanan modelin bir genç odasında olması ise oldukça isabetli bir tercih.

6- Her zaman hazır

Genç odaları gençlerin doğası gereği hızla dağılmaya ve dağınık kalmaya yatkınlık gösterirler. Bu yüzden kalabalıktan uzak ve yalın dekorasyonlar genç odaları için isabetli seçeneklerdir. Her an yerinden kalkmaya ve gerektiğinde hızla toplanmaya hazır bu ilginç mobilya seti genç odaları için oldukça şık bir örnek oluşturuyor.

7- Akdeniz esintileri

Ankara Park Vadi Ev Projesi homify Modern
homify

Ankara Park Vadi Ev Projesi

homify

Beyaz ve açık mavinin buluştuğu, ilginç detaylarla zengileşen bu genç odasında güçlü bir Akdeniz esintisi bütün tasarıma hakim durumda.

8- Genç tasarımcılar için

Symphony Villa - Güzelbahçe İzmir Modern Çocuk Odası VERO CONCEPT MİMARLIK Modern
VERO CONCEPT MİMARLIK

Symphony Villa – Güzelbahçe İzmir

VERO CONCEPT MİMARLIK

Odadaki konumu itibariyle dikkat dağınıklığını önleyecek bir yerleşime sahip olan şık çalışma masası, hemen yanında bulunan bütünüyle ayna kaplamalı geniş gardropla birlikte genç tasarımcı adayları için harika bir ortam sunuyor.

9- Parlak fikirler yükleniyor

Basit ve iddiasız bir mobilya grubunu çarpıcı renkler, kara tahtalı dolap yüzeyi, sıradışı aydınlatmalar ve eğlenceli aksesuarlarla buluşturan bu genç odası parlak fikirlerin türemesi için özel olarak tasarlanmış gibi görünüyor.

10- Pijama partisine hazır mısınız?

Üsküdar Tadilat Modern Çocuk Odası Tadilat Firması Modern
Tadilat Firması

Üsküdar Tadilat

Tadilat Firması

Arkadaş evlerine yatılı ziyaret gençliğin olmazsa olmazlarındandır. Turuncu ve beyazın dengeli bir kullanımıyla sevimli bir atmosfere sahip bu genç odası, bir tür sedir ya da divan gibi tasarlanmış yatağıyla eğlenceli pijama partileri için tek kelimeyle mükemmel bir alan.

11- Eşyası çok olan gençler için

Genç odalarının kolayca dağılabilen ve bu dağınıklığın da pek nadiren toplandığı mekânlar olduğundan bahsetmiştik. Bu odada olduğu gibi devasa büyüklükte bir gardrop kullanmak bu dağınıklığı hızlıca toparlamak için verimli bir yöntem olabilir.

12- Sakin ve özgüvenli

Duvarlara asılan resimler, posterler ve afişler genç odalarının önemli bir parçasıdır. Kendini ve kendi tarzını aramak, bunu yaparken de kendi ismiyle haşır neşir olmak da gençliğin cilvelerinden sayılabilir. Bu ikisini bir araya getirerek özgüvenli bir hava yaratan bu genç odası aynı zamanda oldukça sakin bir tarzı yansıtıyor.

Daha küçük yaş grubu için dekorasyon fikirleri arıyorsanız bkz: Çocuk odası için mobilya mı arıyorsunuz? Türkiye'den 12 şahane örnek!

Bu örnek genç odalarından en çok hangisini beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!