Yeni nesil 3D modelleme teknolojisi: Sanal gerçeklik | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Yeni nesil 3D modelleme teknolojisi: Sanal gerçeklik

Homify TR Homify TR
Letsup Teknoloji – Letsup İç Mekan 3D Modelleme VR Tur: modern tarz , Modern
Loading admin actions …

Teknoloji baş döndürücü bir hızla gelişiyor. Öyle ki, birkaç sene önce bile aklımızın pek almayacağı şeyler giderek sıradan hale gelmeye başladı. Gündelik hayatımıza da büyük bir hızla entegre olan teknolojik gelişmelerin çok çeşitli sektörlerin üretim biçimlerine yansımaması da düşünülemez. İnşaat sektörü pek çok bakımdan bu ilerlemelerden nasibini aldı. Yapı malzemeleri ve yapı üretim teknikleri devrim niteliğinde gelişmeler sayesinde ciddi bir dönüşüme uğradı. Ancak sektörün teknolojiyle yakınlaşması bununla sınırlı da kalmadı. Bu yazımızda sizler için bir ev ya da villayı değil, sektörde büyük bir çığır açacak bir teknolojiyi tanıtmak istedik. Üç boyutlu modellemeler bir süredir çeşitli firmalar tarafından oldukça efektif şekilde kullanılıyor. Ancak bu modellemelerin VR, yani sanal gerçeklik uyarlamaları oldukça yeni bir uygulama. Gelin şimdi bu teknolojiye ve sektörde ne gibi farklılıklar yaratacağına biraz daha yakından bakalım.

Gerçeğinden daha gerçek görünen modeller

Letsup Teknoloji – Letsup İç Mekan 3D Modelleme: modern tarz , Modern
Letsup Teknoloji

Letsup İç Mekan 3D Modelleme

Letsup Teknoloji

Üç boyutlu modellemeler yıllar içinde ciddi gelişme kaydetti. İlk dönemlerinde hem yapılması oldukça güç olan, hem de üretilen sonuçlar itibariyle ortaya çıkacak nihai ürünle ilgili ancak sınırlı bir perspektif sunan modellemeler, bugün neredeyse gerçeğinden daha gerçek görüntüler sunuyor. Müşteriler ne satın aldıklarını önceden tam olarak görüyor ve bunun rahatlığıyla çok daha güvenli bir alışveriş yapıyorlar. Bunu sanal gerçeklikle buluşturarak gerçek anlamda üç boyutlu bir deneyime çeviren İstanbul merkezli Letsup Teknoloji ise işi bir adım daha ileriye götürüyor.

Kusursuz bir deneyim

Letsup Teknoloji – Letsup İç Mekan 3D Modelleme: modern tarz , Modern
Letsup Teknoloji

Letsup İç Mekan 3D Modelleme

Letsup Teknoloji

VR Tur olarak da tarif edilen uygulama sayesinde satın almak istediğiniz evin yalnızca üç boyutlu görsellerine bakmakla kalmıyorsunuz. Özel gözlükler kullanarak evin içinde gezebiliyor, bir odadan diğerine geçebiliyor, hatta balkondan manzaranıza bakabiliyorsunuz. Üç boyutlu modelleme deneyimini kusursuzlaştıran ve özellikle müşteri cephesinden işleri mükemmel hale getiren bu yeni teknoloji konut pazarlamasında yeni bir dönem açma kapasitesi taşıyor.

Hayatın her alanında

Letsup Teknoloji – Letsup İç Mekan 3D Modelleme: modern tarz , Modern
Letsup Teknoloji

Letsup İç Mekan 3D Modelleme

Letsup Teknoloji

Sanal gerçeklik aslında yavaş yavaş hayatın her alanında kendini göstermeye başlıyor. Dünya çapında pek çok yayıncı kuruluş spor müsabakaları için sanal gerçeklik hizmeti sunma hazırlığında. Bu sayede evinizin konforunda stadyum keyfi ve sıradışı bir gerçeklik deneyimi yaşayabileceksiniz. Bu uygulamanın farklı alanlarda da kullanılması gelişmesini de hızlandıran bir etken olarak öne çıkıyor. Bu örnek oturma odası imajı da Letsup Teknoloji tarafından sanal gerçeklik teknolojisi kullanılarak oluşturulan tasarımlardan biri. Harika değil mi?

Ufuk açıcı projeler

Letsup Teknoloji – Letsup İç Mekan 3D Modelleme: modern tarz , Modern
Letsup Teknoloji

Letsup İç Mekan 3D Modelleme

Letsup Teknoloji

Letsup Teknoloji alanında öncü firmalardan biri ve oldukça ilginç bir hizmet yelpazesi sunuyor. Üç boyutlu modellemelerin sanal gerçeklik uyarlamaları sayesinde sunulan ürünlerin tanıtımında alışılmışın dışında bir deneyim sunuyorlar. Ayrıca VR aracılığıyla iş güvenliği eğitimi, yangın eğitimi, forklift eğitimi gibi çeşitli simülasyonlar da ürünleri arasında bulunuyor. Aslına bakarsanız VR ile yapılabileceklerin bir sınırı yok ve bu dinamik firma bu sınırsız dünyada size rehberlik hizmeti veriyor.

Ne değişecek?

Letsup Teknoloji – Letsup Ofis Tasarımları VR Tur: modern tarz , Modern
Letsup Teknoloji

Letsup Ofis Tasarımları VR Tur

Letsup Teknoloji

Sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik gibi yeni nesil teknolojiler büyük bir ihtimalle önümüzdeki 10 yıl içinde bildiğimiz pek çok şeyi tamamen değiştirecek. Özellikle görsel faaliyetlerimiz bu değişimden en büyük payı alacak. İnşaat sektöründe ise VR deneyimi özellikle tüketici tarafında yeni bir güven çıtası oluşturacak. Üç boyutlu modellemelerle ne alacağını baştan gören tüketici, artık bu deneyimi çok daha gerçekçi olarak yaşayacak. Bu tarz bir güven zemini üreticiler için rekabeti ve bunun sonucunda kaliteyi arttırmaya zorlayıcı olurken, tüketiciler için seçenekler çoğalacak. Nihayetinde sektörde genel bir kalite artışı ve pek çok sorunun doğallığında ortadan kalkmasını bekleyebiliriz.

Teknolojiyle buluşanlar kazanıyor

Letsup Teknoloji – Letsup İç Mekan 3D Modelleme: modern tarz , Modern
Letsup Teknoloji

Letsup İç Mekan 3D Modelleme

Letsup Teknoloji

Yeni teknolojilere en hızlı adapte olan, bunları kendi alanlarına en hızlı uyarlayan firmalar daima bundan büyük faydalar görmüşlerdir. Buharlı makinaların ilk kullanıldığı dönemde dahi bu geçerliydi. Bugün de durum farklı değil. Letsup Teknoloji gibi alanında uzman firmaların rehberliğinde yeni süreçlere katılmak, artan rekabet ortamında ayakta kalabilmek için büyük bir önem taşıyor.

Sektördeki bu yeni nesil gelişmelerle ilgileniyorsanız, Karşınızda high-tech evler! Yeni nesil konutlarda ileri teknoloji kullanımı başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu ufuk açıcı teknolojik yeniliği nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!