Bursa'nın merkezinde yeni bir şehir | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Bursa'nın merkezinde yeni bir şehir

Homify TR Homify TR
DOWNTOWN BURSA Modern Evler TAG DESIGN LAB Modern
Loading admin actions …

Bir şehrin oluşumunda iki temel unsur etkilidir. Bunlardan ilki bir ekonomik faaliyet olur. Kimi zaman yeni bir madenin çevresinde, bazen bir fabrikanın ya da tarım havzasında etrafında şekillenir şehirler. İkinci unsur ise elbette insan unsuru ve konutlardır. Ekonomik faaliyeti ve konutları bir arada barındıran, bunun yanı sıra sosyal alanları ile içinde yaşayanlara çeşitli imkânlar sunan bir projeye küçük bir şehir demek mümkündür. Bu yazımızda tüm bu özellikleri ve daha fazlasını birlikte sunmayı başaran, üstelik Bursa'nın merkezi bir noktasında yer alan bir projeyi inceledik. Çok isabetli bir şekilde Downtown Bursa olarak isimlendirilmiş bu karma projede yine Bursa merkezli bir mimarlık ofisi olan TAG Design Lab imzası bulunuyor.

Büyük bir yaşam alanı, küçük bir şehir

Downtown Bursa Modern Evler TAG DESIGN LAB Modern
TAG DESIGN LAB

Downtown Bursa

TAG DESIGN LAB

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde kentin yeni merkezlerinden biri olmaya aday bir bölgede yaklaşık 460 bin metrekare üzerine kurulu Downtown Bursa toplam 16 bloktan oluşuyor. 8'i konut, 3'ü rezidans, sonuncusu ise home office, otel, AVM, yatay ofis, müze gibi birden fazla mekânı birlikte barındıracak olan 16 bloğun her biri diğerlerinin bakış yönünü kesmeyecek şekilde konumlandırılmış. Üst üste yığılmış binalar görüntüsünden uzaklaşılmasını sağlayan bu yaklaşım projeye oldukça ferah bir hava veriyor.

Yüzü geleceğe dönük bir mekân algısı

Downtown Bursa Modern Evler TAG DESIGN LAB Modern
TAG DESIGN LAB

Downtown Bursa

TAG DESIGN LAB

Bursa'nın yeni merkezi olarak tanımlanabilecek Odunluk mevkiine ve yanı sıra bu bölgede öne çıkan pek çok yapıya yakın bir konumda bulunan projenin bir kısmında yalnız yaya trafiğine açık bir meydan düşünülmüş. Bölgede bulunan önemli noktalarla bir geçiş sağlayacak bu alan ileriki yıllarda kentin önemli meydanlarından biri olmaya da aday.

Geleneksel çarşıları andıran ticari alanlar

Downtown Bursa Modern Evler TAG DESIGN LAB Modern
TAG DESIGN LAB

Downtown Bursa

TAG DESIGN LAB

Mağazaların bulunduğu bölümler klasik bir AVM mimarisinden ziyade geleneksel çarşı konseptini andıracak şekilde yüzleri dışa bakacak şekilde tasarlanmış. Böylelikle dışa dönük ve sokakla kaynaşan bir anlayış vurgulanıyor.

Yaşayan bir proje

DOWNTOWN BURSA Modern Evler TAG DESIGN LAB Modern
TAG DESIGN LAB

DOWNTOWN BURSA

TAG DESIGN LAB

Yalnızca konut ve ofislerden değil, aynı zamanda müzeden balo salonuna, sanat galerisinden sinemaya kadar pek çok farklı sosyal alandan oluşan karma bir proje olan Downtown Bursa her yönüyle yaşayan bir şehir olarak tasarlanmış. Sakinlerinin temel ihtiyaçlarına yanıt vermenin ötesine geçerek şehrin yeni çekim alanlarından biri olma hedefini de taşıyor.

Kent kültürünü yaşatma projeksiyonu

DOWNTOWN BURSA Modern Evler TAG DESIGN LAB Modern
TAG DESIGN LAB

DOWNTOWN BURSA

TAG DESIGN LAB

Projenin konumlandığı arazide daha önceden yer alan kiremit fabrikasının makinelerinin de sergileneceği müze, kent kültürüyle bağ kurma ve onu geliştirme çabasını yansıtıyor.

Seçkin iç mekânlar

DOWNTOWN BURSA Modern Oturma Odası TAG DESIGN LAB Modern
TAG DESIGN LAB

DOWNTOWN BURSA

TAG DESIGN LAB

Yapısal olarak her türlü donatının düşünüldüğü ve en güncel tekniklerle yapılan projenin iç mekânları da seçkin bir tasarım çizgisini ortaya koyuyor. Her noktasında kaliteli malzemelerin kullanıldığını örnek dairenin oturma odasına bakarak rahatlıkla söyleyebiliriz.

Manzarayla bütünleşen alanlar

DOWNTOWN BURSA Modern Mutfak TAG DESIGN LAB Modern
TAG DESIGN LAB

DOWNTOWN BURSA

TAG DESIGN LAB

Dairelerin mümkün olan her cephesinde yerden tavana kadar uzanan çok geniş pencereler ve cam kapılar kullanılmış. Bu sayede gün ışığından maksimum seviyede yararlanılırken manzaranın evin bir parçası haline gelmesi de sağlanmış.

Standartlara uyan değil, standart yaratan bir firma

DOWNTOWN BURSA Modern Banyo TAG DESIGN LAB Modern
TAG DESIGN LAB

DOWNTOWN BURSA

TAG DESIGN LAB

Sektöre 2004 yılında giriş yapan TAG Design Lab, genç ve dinamik ekibiyle yalnızca iyi işler çıkaran değil, aynı zamanda projeleriyle sektöre yeni standartlar getirmeyi hedefleyen bir firma. İnşaat sektörünün en canlı olduğu şehirler arasında yer alan Bursa'da otel, konut, ofis ve AVM gibi farklı projelerde edindikleri deneyimi Downtown Bursa'da harmanlayarak muhteşem bir karma proje ortaya çıkarmışlar. Bursa'nın yeni merkezi olmaya aday bu yeni şehri yakından görmek için sabırsızlanıyoruz desek pek de abartmış olmayız.

Ev projesi olanlar için farklı malzemelerin kullanıldığı ev modelleri yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu sıradışı konut projesini beğendiniz mi?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!