Ev dekorasyonunda yeni bir dönem: Sürgülü ahır kapıları | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Ev dekorasyonunda yeni bir dönem: Sürgülü ahır kapıları

Homify TR Homify TR
SÜRGÜLÜ AHIR KAPISI ORMAN TASARIM
Loading admin actions …

Ev dekorasyonu yüzlerce yıldan beri var olan bir tasarım alanı. Elbette bundan 200 yıl önce evini dekore edebilecek eşyalara ve maddi imkânlara sahip olan seçkin azınlık nüfusun çok az bir kısmını oluşturuyordu. Ancak aradan geçen onlarca yılın ardından bugün çok daha fazla insan evini dekore edebilecek ya da bu iş için bir uzman tutacak olanaklara sahip durumda. Öyle ya da böyle dekorasyon oldukça eski ve köklü prensipleri olan bir alan. Kuşkusuz bu prensipler toplumların yaşam tarzları doğrultusunda dönemlere ve coğrafyalara göre değişebilir. Buna rağmen bu denli oturmuş bir tasarım alanında devrim niteliğinde bir fikir yaratmak daima zor bir iş olmuştur. Bu yazımızda işte bu güç işi başaran bir fikir ve ürünü inceleyeceğiz. Devrim niteliğindeki hemen her şey gibi gücünü sadeliğinden ve basitliğinden alan bu ürünler iç mekân ahır kapıları. Böyle söyleyince biraz ilginç oldu galiba, dilerseniz bu ürünü görselleriyle birlikte biraz daha yakından inceleyelim.

Yalın ve etkileyici tasarım

MASİF SÜRGÜLÜ AHIR KAPISI ORMAN TASARIM
ORMAN TASARIM

MASİF SÜRGÜLÜ AHIR KAPISI

ORMAN TASARIM

İstanbul merkezli mobilya ve aksesuar firması Orman Tasarım'ın patentli ürünü olan sürgülü ahır kapıları çok basit bir mekaniğe sahip. Masif ahşaptan üretilen kapılar üstten sürgülü bir mekanizma ile tıpkı bir perde gibi hareket ettiriliyor. Kapıların ağırlığı sistemin akıcı ve sağlam çalışmasını garantiliyor. Metal aksamların yüksek kaliteli çelikten yapılıyor olmasıyla da pratik olarak sınırsız denebilecek bir kullanım ömrü ortaya çıkıyor.

Geniş ürün yelpazesi

ahşap sürgülü ahır kapısı ORMAN TASARIM
ORMAN TASARIM

ahşap sürgülü ahır kapısı

ORMAN TASARIM

Ana malzemeler daima ahşap ve çelik olmakla birlikte Orman Tasarım oldukça geniş ve pek çok farklı tarza hitap eden bir ürün yelpazesi sunuyor. Tamamı aynı basit prensiple çalışan ve hepsi de son derece dayanıklı olan bu ürünler arasından ihtiyacınıza en uygun olanları seçip evinize dilediğiniz şekilde uyarlayabilirsiniz.

Deniz çapası modeli preslenmiş ahşap sürgülü kapı

DENİZ ÇAPASI MODELİ AHŞAP PRESLENMİŞ AHIR KAPISI ORMAN TASARIM
ORMAN TASARIM

DENİZ ÇAPASI MODELİ AHŞAP PRESLENMİŞ AHIR KAPISI

ORMAN TASARIM

Apartman daireleri veya ofisler gibi iç hacmin sınırlı olduğu ve ancak normal kapıların kullanılabileceği mekânlar için bir alternatif olabilecek bu model preslenmiş ahşaptan üretilmiş. Çapa formundaki taşıyıcılar ile çok şık bir görüntü sunarken yalın tasarımıyla da mekânın kalan dekorasyon unsurlarıyla rahatlıkla uyum sağlama potansiyeli taşıyor.

At nalı Z köknar ahır kapısı

AT NALI Z MODELİ KÖKNAR AHIR KAPISI ORMAN TASARIM
ORMAN TASARIM

AT NALI Z MODELİ KÖKNAR AHIR KAPISI

ORMAN TASARIM

İsminden de anlaşılacağı üzere dikey ahşap parçaların Z formunda yatay ve çapraz parçalarla birbirine bağlandığı bu model köknar ağacından üretilmiş. At nalı formunda şık taşıyıcıları ile rüstik bir tarz sevenlere hitap eden bir model.

Rüstik sürgülü ahır kapısı

RÜSTİK SÜRGÜLÜ AHIR KAPISI ORMAN TASARIM
ORMAN TASARIM

RÜSTİK SÜRGÜLÜ AHIR KAPISI

ORMAN TASARIM

Burada üç farklı ahır kapısı modelini bir arada görüyoruz. Tek taraflı olarak üretilen ve ortalama bir kapıdan çok büyük olmayan bu modeller yine rüstik tarz severlere hitap eden oldukça şık iç mekân alternatifleri. Kapıların kendileri kadar sürgü mekanizmaları da oldukça ilgi çekici.

Egzotik ahşap ürünleri

AZOBE AĞACINDAN SÜRGÜLÜ AHIR KAPISI ORMAN TASARIM
ORMAN TASARIM

AZOBE AĞACINDAN SÜRGÜLÜ AHIR KAPISI

ORMAN TASARIM

Orman Tasarım'ın ürün gamında aklınıza gelebilecek hemen her türden ahşap yer alıyor. Azobe ağacından yapılmış bu oldukça iddialı model buna iyi bir örnek.

Camlı ahır kapısı

AHŞAP CAMLI SÜRGÜLÜ AHIR KAPISI ORMAN TASARIM
ORMAN TASARIM

AHŞAP CAMLI SÜRGÜLÜ AHIR KAPISI

ORMAN TASARIM

Sürgülü ahır kapınızın ışığı geçirmesini istiyorsanız bu örnekteki çift kanatlı ahır kapısında olduğu gibi camlı modelleri tercih edebilirsiniz. Metal ızgaralı bir kasaya monteli tamamı camlı olan modeller de firmanın bünyesinde üretiliyor.

İstediğinizde birleşen mekânlar

AHŞAP+METAL+CAM SÜRGÜLÜ AHIR KAPISI ORMAN TASARIM
ORMAN TASARIM

AHŞAP+METAL+CAM SÜRGÜLÜ AHIR KAPISI

ORMAN TASARIM

Sürgülü ahır kapılarının sıradan kapılardan temel farklarından biri de tamamen açıldıkları zaman iki farklı odayı birbirlerine sanki ortada hiç kapı yokmuş gibi bağlamaları. Örneğin mutfak ve oturma odasını ayırmak için buradaki gibi bir model kullanırsanız dilediğiniz zaman mutfağınız neredeyse tamamen açık halde kullanılabilir.

Sürgülü mobilya kapıları

ahır kapısı modeli kütüphane dolap ORMAN TASARIM
ORMAN TASARIM

ahır kapısı modeli kütüphane dolap

ORMAN TASARIM

Firmanın ürünleri arasında aynı sürgü mekanizmasına sahip oldukça orjinal mobilyalar da bulunuyor. Burada gördüğümüz sürgülü raflı dolap bunlardan yalnızca biri. Dilerseniz sürgü mekanizmalarını alarak kendiniz de bunun gibi benzersiz mobilyalar yaratabilirsiniz.

Demir profil camlı ahır kapısı

DEMİR PROFİL AHŞAP SÜRGÜLÜ ÇİFT AHIR KAPISI ORMAN TASARIM
ORMAN TASARIM

DEMİR PROFİL AHŞAP SÜRGÜLÜ ÇİFT AHIR KAPISI

ORMAN TASARIM

Demir bir çerçevenin üst kısmı camlı, alt kısmı ahşap olacak şekilde kullanılmasıyla oluşturulan ve ışık geçirgenliği bir hayli yüksek olan bu model de iç mekânlar için iddialı bir alternatif. İşin doğrusu bu basit ve etkili mekanizma, özellikle de yüksek kaliteli ahşap ve metal malzemelerle birleşince dokunduğu her modelde benzersiz bir şıklık yaratıyor. Öyle ki evinizde yalnızca kapılarınızı bu ürünlerle değiştirerek bile büyük bir dekorasyon değişikliği yapmış kadar güçlü bir etki elde edebilirsiniz.

Orman Tasarım'ın farklı ürünlerini incelediğimiz Geleneksel tasarımları inovasyonla buluşturan kapılar yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu kapı modellerini nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!