Yerlerine özel tasarlanan mobilyalar | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Yerlerine özel tasarlanan mobilyalar

Homify TR Homify TR
Hazine Dekorasyon – Ahşap Mobilya Dekorasyon Ürünleri: modern tarz , Modern
Loading admin actions …

Mobilyalar evlerimizin en önemli parçalarıdır. İçinde mobilyaların olmadığı bir evi hayal etmek bile güçtür. Orası ancak henüz ev haline gelmemiş boş bir daire olabilir. Evin içinde oturmak, yatmak, yemek yemek, depolamak ve akla gelebilecek her türlü temel eylemimiz mobilyalarla doğrudan ilişkilidir. Haliyle her ev ve her insan farklı olduğu gibi mobilyalar da buna göre farklı olmalıdır. Peki ama durum gerçekte böyle mi? Bugün pek çok insan aynısından milyonlarca adet üretilmiş son derece basit fabrikasyon mobilyalar kullanıyor. Üstelik bu basit, sıradan ve evinizle hiçbir bağ kuramayan mobilyalar maliyet avantajı bile sağlamıyorlar. Oysa bugün çoğumuzun hatırlayabileceği kadar yakın bir geçmişte mobilyalar gerçek marangozlar tarafından yapılır ve özel olarak üretildikleri için yerlerine eldiven gibi otururlardı. Bu yazımızda işte bu kaybolmakta olan geleneği yaşatmaya çalışan ve bu alanda harika işler çıkaran bir firmayı sizlere tanıtacağız.

Her eve özel çözümler

Hazine Dekorasyon – Yatak Odası Dolabı: modern tarz , Modern Ahşap Ahşap rengi
Hazine Dekorasyon

Yatak Odası Dolabı

Hazine Dekorasyon

İstanbul merkezli mobilya ve aksesuar firması Hazine Dekorasyon, sektörde yarım asırı geride bırakan tecrübesiyle alanında oldukça iddialı bir firma. Aslında bu iddianın çoğu doğru bir iş yapıyor ve işini doğru yapıyor olmaktan ileri geliyor. Evlerimizin tam olarak ihtiyaçlarımıza yanıt veren ve özgünlükleriyle sıradanlıktan uzaklaşan gerçek mobilyalara ihtiyacı var. İşte onlar da tam olarak bunu yapıyorlar. Çatı eğimine milimetrik bir kesinlikle uyum sağlayan ve küçük televizyonunuzun ekranı için tam da gereken boyutta boşluğu bırakan böyle bir gardrobu bir yapı markette bulabilir misiniz?

Klasik çizgiler

Hazine Dekorasyon – Makyaj Masası: modern tarz , Modern Ahşap Ahşap rengi
Hazine Dekorasyon

Makyaj Masası

Hazine Dekorasyon

Adeta bir Yeşilçam filminin setinden alınmış gibi görünen bu şık makyaj masası harika bir klasik mobilya örneği.

Sınırsız renk seçeneği

Fabrikasyon mobilyalar dünyasında çoğu kez sınırsız seçeneğe sahip olduğumuz yanılgısına düşeriz. Gerçekten de zaman zaman önümüze tuğla kalınlığında kataloglar düşer. Ve diyelim ki oradan bir şifonyer beğendiniz. Ama yatak odanıza uyması için mutlaka mavi renkte olmasını istiyorsunuz. Üzgünüz, hazır mobilyalarda dilediğiniz rengi talep edemezsiniz. Oysa evinize ve size özel üretilen mobilyalar siz ne renk istiyorsanız o renkte olur, ne bir ton açığı, ne de bir ton koyusu.

Özel ihtiyaçlara özel yanıtlar

Bugünlerde büyük mobilya firmalarının kataloglarında kütüphane modellerine rastlamak pek kolay değil. Doğrusu kaç kişinin gerçek bir kitap koleksiyonu olduğu ve bir kütüphaneye gereksindiği de ayrı bir tartışma konusu. Ama birkaç açık rafın ötesine geçen şık ve işlevsel bir kütüphane istiyorsanız bunu fabrikasyon mobilya dünyasında bulmanız bir hayli zor. İşte özel tasarım ve üretim bu noktada devreye giriyor. Tam istediğiniz ölçülerde ve tam istediğiniz özelliklerde kütüphanenizi hazırlayıp size sunuyorlar. İhtiyacınız neyse, mobilyanız da buna göre oluyor.

Geçmişi anımsatan üstün kalite

Hazine Dekorasyon – Yemek Masası: modern tarz , Modern Ahşap Ahşap rengi
Hazine Dekorasyon

Yemek Masası

Hazine Dekorasyon

Hazine Dekorasyon imzası taşıyan bu mobilyaların bir diğer özel yanı da bugünlerde görmeye hiç alışkın olmadığımız, pek çoğumuz için artık mazide kalmış bir kaliteye sahip olmaları. Geçmişte mobilyaların onlarca yıl kullanımda olması olağan bir durumdu. Şimdiyse birkaç yılda eskiyen mobilyalara alıştık maalesef. Bu özel tasarım ve üretim mobilyalar bize o eski günlerin özlenen kalitesini sunuyor.

Hatırlanmaya değer çizgiler

Hazine Dekorasyon – Çalışma Masası: modern tarz , Modern Ahşap Ahşap rengi
Hazine Dekorasyon

Çalışma Masası

Hazine Dekorasyon

İnsanı bir şeyler yazmaya ve çizmeye teşvik edecek, bir romanda tasvir edilecek türden yalın şıklığıyla göz dolduran bir masa. Muhtemelen çok uzun yıllar hizmet vermeye devam edecek kadar da sağlam.

İnce ahşap işçiliği

Bir sektörde yarım asırı geçen bir deneyim biriktirmek hiç kolay bir iş değil. 1968 faaliyete başlayan Hazine Dekorasyon ahşap ürünleri alanında gerçekten ciddi bir tecrübe sahibi. Ve bu tecrübe hiç kuşkusuz üretimlerinde kendini gösteriyor. Yapıldığı yerin kusurlarına rağmen mükemmel tasarlanmış bu merdivende ince ahşap işçiliği buna örnek sayılabilir.

Günün tasarım anlayışı deneyimle buluşuyor

Hazine Dekorasyon – ceviz agacı masa ve sandalyeler: modern tarz , Modern Ahşap Ahşap rengi
Hazine Dekorasyon

ceviz agacı masa ve sandalyeler

Hazine Dekorasyon

Doğal kütük kesitlerinden yapılan masa ve sehpalar son yıllarda oldukça revaçta. Burada ise benzerlerinin aksine özel üretilmiş ve çok şık bir ayak tasarımının eklendiğini görüyoruz.

Kusurları örten tasarımlar

Hazine Dekorasyon – dogalgaz kombi dolabı: modern tarz , Modern Ahşap Ahşap rengi
Hazine Dekorasyon

dogalgaz kombi dolabı

Hazine Dekorasyon

Panjurlu kapak tasarımına sahip bu dolabın arkasında bir kombi var. Burada yerimiz kısıtlı olduğu için önceki halini paylaşamıyoruz ama pek de şık olmadığını belirtelim. Kusur gizlemenin ötesinde ekstra depolama alanı da sunan bu basit ama etkili dolap sorunu ustaca ortadan kaldırmayı başarmış.

Mini çamaşırhane

Hazine Dekorasyon – bonyo dolabı: modern tarz , Modern Ahşap Ahşap rengi
Hazine Dekorasyon

bonyo dolabı

Hazine Dekorasyon

Banyoda kolon ve duvar arasında kalan ve normal şartlarında neredeyse tamamen ölü ve kullanışsız olan bir alanda yapılan bu dolap sistemi kendi içinde mini bir çamaşırhaneyi andırıyor. Bunun hiçbir hazır mobilyanın size veremeyeceği bir çözüm olduğunda hemfikir olacağımızı sanıyoruz.

Evinizin her bölümü için

Hazine Dekorasyon – bonyo dolabı: modern tarz , Modern Ahşap Ahşap rengi
Hazine Dekorasyon

bonyo dolabı

Hazine Dekorasyon

Yerlerine özel tasarlanan bu mobilyalar evinizin her odasına hitap ediyor. Mermer tezgahlı bu şık banyo dolabına baktığımızda banyo ve mutfağın da buna dahil olduğunu görüyoruz.

Mobilya dünyasının unutulan değerleri

Beyaz mermer tablası ve masif üzerine siyah rengiyle etkileyici bir tasarıma sahip bu dresuar mobilya dünyasının kaybolmaya yüz tutmuş ürünlerinden biri. Kıymetini bilecek olanlar içinse böyle tasarımlara ulaşmak hâlâ mümkün.

Çok amaçlı büfe

Büyük salonlar için ideal olabilecek bu büfe modeli geniş üst bölümüyle açık bir vitrin işlevi görürken çok geniş bir depolama alanını da beraberinde sunuyor. Hazine Dekorasyon'un koleksiyonundan bazı ürünleri sizlerle paylaştık ve özel tasarımların farkını vurgulamaya çalıştık. Aslında kendini anlatan bir konu bu, açıklamaya çok da ihtiyaç yok. Her biri özgün ve tam olarak yerlerine uygun üretilen mobilyalar kendilerini yeterince anlatıyor.

Aynı firmanın imzasını taşıyan dış mekân mobilyalarına göz attığımız Beykoz'da muhteşem bir villanın özel üretim bahçe mobilyaları yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu mobilya tasarımlarından en çok hangisini beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!