Ebeveynlere ilham verecek bir çocuk odası tasarımı | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Ebeveynlere ilham verecek bir çocuk odası tasarımı

Homify TR Homify TR
ArchSia – Çocuk Odası Tasarımı: modern tarz , Modern
Loading admin actions …

Dekorasyon sanatı, insanların yaşam alanlarını daha konforlu, kullanışlı ve estetik hale getirir. Bunu yaparken de elbette kişisel zevkler, yaşam tarzı ve alışkanlıkları ön planda tutar. Aslında dekorasyon, her odada farklı uzmanlıklar gerektiren oldukça incelikli bir iştir. Örneğin bir mutfak tasarımı söz konusu ise, mutfağın tam olarak nasıl kullandığını, hangi işlevlerin hayati önem taşıdığını, estetik olarak kullanıcıya uygun bir görünümün nasıl yaratılabileceğini anlamak gereklidir. Aynı şekilde oturma odası tasarımında da kullanıcının istek ve ihtiyaçları estetik standartlarla bir araya getirilir. 

Çocuk odaları ise tüm diğer odalardan çok daha farklı bir konu çünkü çocuk odası tasarımlarında yalnızca estetik ve fonksiyon değil, aynı zamanda çocuğunuzun gelişimine etki eden faktörler bulunur. Uzmanlara göre sağlıklı, çocuğunuzun gelişimine olumlu yönde etki eden bir çocuk odasının birkaç özelliği olmalı: Öncelikle çocuğunuzun odasını kendi özel alanı olarak benimsemesi ve içinde kendini mutlu hissetmesi çok önemli. Bu yüzden eğlenceli ve onun zevklerini yansıtan bir proje olmalı. Ama aynı zamanda ders çalışacağı, odaklanabileceği bir çalışma alanı olması da şart. Bunların yanı sıra elbette uyku düzenini sağlayan sağlıklı bir de yatağa sahip olması gerekiyor. 

Tüm bunları bir araya getirmek ve aynı zamanda farklı bir tasarım ortaya çıkarmak çok da kolay bir iş değil. Bu yazımızda tam da böyle bir çocuk odası tasarımına konuk oluyoruz. Archsia Mimarlık, Gebze bölgesindeki bir evin çocuk odası tasarım ve uygulamasına imza atmış. Ortaya çıkan sonuç ise tüm ebeveynler için ilham verici…

Çalışma masası

ArchSia – Çocuk odası çalışma masası: modern tarz , Modern Ahşap Ahşap rengi
ArchSia

Çocuk odası çalışma masası

ArchSia

Çocuk odalarının en önemli noktalarından birinin çalışma alanı olduğunu belirtmiştik. Çocukların derslerini düzenli çalışması ve başarılı bir eğitim hayatı olması için onun seveceği ve düzenini sürdürebileceği bir çalışma alanı ortaya çıkarmalısınız. Archsia, iki kardeşin paylaştığı bu çocuk odasında oldukça ilgi çekici bir çalışma alanı tasarlamış. Hem hareketli ve eğlenceli, hem de huzurlu bir enerji yayan duvar kağıdı çalışma alanının odak noktasını oluşturuyor. Sade bir masa ve modern raf ünitesi de birbirini tamamlayarak oldukça sıradışı bir doku yaratıyor.

İlgi çekici bir ranza

ArchSia – çocuk odası tasarımı: modern tarz , Modern
ArchSia

çocuk odası tasarımı

ArchSia

Az alanda maksimum verim ve ferahlık sağlayan tasarım özellikleri çocuk odalarının olmazsa olmazlarıdır. Çok fonksiyonlu olan bu alanlarda huzurlu ve sağlıklı bir uyku alanı için yerden tasarruf ederken çocukların da çok sevdiği ranza modelleri tercih edilebilir. Pastel renklerle süslenen basamakları, sade ve eğlenceli modeli ve odanın akışına uygun yerleşimiyle Archsia Mimarlık da bu odada harika bir ranza modeliyle tasarımı tamamlamış.

Şahane bir depolama alanı tasarımı

ArchSia – çocuk odası tasarımı: modern tarz , Modern Ahşap Ahşap rengi
ArchSia

çocuk odası tasarımı

ArchSia
Elbette depolama alanları da oldukça büyük önem taşıyor. Dinamik dokusuyla geniş giysi dolabı çocuklar için tercih edilebilecek en şık mobilyalardan biri olarak dikkat çekiyor. Dolabın en dikkat çekici özelliği ise çocukların yataklarının baş uçlarına denk gelen kitap rafları. Bu raf tasarımları ile çocukların yatmadan önce kitap okumaları teşvik ediliyor. Hem harika görünüyor, hem de çok faydalı!

İki ayrı yatak

ArchSia – çocuk odası tasarımı: modern tarz , Modern Tekstil Altın Sarısı
ArchSia

çocuk odası tasarımı

ArchSia

Yine Archsia tarafından tasarlanan bir başka çocuk odası versiyonunda ise ranza yerine iki ayrı yatak tercih edilmiş. İki yatağın ortasında minimalist çizgisiyle dikkat çeken bir çalışma masası bulunuyor. Bu tasarımda odanın estetik olarak odak noktasını ise huzurlu ve dinlendirici duvar kağıdı oluşturuyor.

Düzen sağlayan tasarım

ArchSia – çocuk odası : modern tarz , Modern Ahşap Ahşap rengi
ArchSia

çocuk odası

ArchSia

Bu alternatif tasarımda da yine çocukların düzenlerini kolayca sağlayabilecekleri ve odalarını derli toplu tutabilecekleri bir dolap ve raf sistemi tasarlanmış. Oldukça eğlenceli ve şık görünüyor değil mi?

Archsia imzası taşıyan bir başka dekorasyon projesine daha göz gezdirmek ister misiniz? O halde bkz: Ebeveyn banyosu ve giyinme odasıyla dört dörtlük bir yatak odası

Bu çocuk odası tasarımını siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!