Evinizin havasını değiştirecek asma tavan modelleri | homify

Evinizin havasını değiştirecek asma tavan modelleri

Homify TR Homify TR
Asma Tavan Malatya Gökçe Yapı Modern Duvar & Zemin Kireçtaşı Şeffaf
Loading admin actions …

Evinizi dekore ederken tavan için birbirinden modern, rustik, otantik tasarımlara sahip asma tavan modelleri tercih edebilirsiniz. Asma tavan aynı zamanda aydınlatma tasarımlarına yardımcı olan unsurlar olduğundan özellikle oturma odası başta olmak üzere tüm odalarda uygulanmaktadır. Tavan tasarımı yaparken gergi tavan, asma tavan veya alçı pan tavan tercih ederek dekorasyona zarafet kazandırabilirsiniz. Asma tavan olarak ahşap, metal, plastik, plastik kaplanmış metal gibi farklı malzemeler tercih edebilirsiniz. Dekorasyon içerisinde yer alan diğer mobilyalar ile uyumlu tavan modelleri muhteşem dekorasyonlar yapmanıza yardımcı olacaktır.

Birbirinden zarif tavan modelleri için dilediğiniz asma tavan malzemesini tercih edebilir veya eviniz için en doğru seçimi yapabilmek için iç mimarlar ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz. Asma tavan uygulaması profesyoneller tarafından yapıldığında, tasarımı eksiksiz olduğunda ortaya harika dekorasyonlar çıkar.

İnşaat sektörü teknolojik gelişmelerden en çok yararlanan sektörlerin başında geliyor. Özellikle yeni nesil malzemeler, gelişmiş üretim ve uygulama teknikleri sektörün çehresini değiştiriyor. Geçmişte yapımı seneler süren binalar aylar içinde, aylara yayılan tadilat ve tamiratlar haftalar içinde bitirilebiliyor. Bu gelişmeler elbette iç mekânlara ve ev dekorasyonuna da yansıyor. Bundan birkaç on yıl önce çok sınırlı malzeme seçeneğine sahip olan zemin döşemeleri gibi alanlarda bugün neredeyse sınırsız denecek kadar çok seçenek var. Duvar boyaları, kapı ve pencereler, aydınlatmalar ve daha pek çok şey için benzerini söylemek mümkün. Tüm bu yeni imkânlar beraberinde yeni nesil tasarımları ve fonksiyonel uygulamaları da getirdi. Evinizin veya iş yerinizin havasını bir anda değiştirebilecek asma tavanlar buna oldukça iyi bir örnek. Zahmetli ve çok pahalı tadilatlar gerekmeden hızla yapılabilen asma tavan uygulamalarının örneklerini incelediğimiz bu yazımızda ilham verici fikirler bulacaksınız.

Modern ahşap tavanlar

Asma tavan dekorasyonu için ahşap kullanarak evinize daha otantik bir hava kazandırabilirsiniz. Ahşap tavan tasarımını led aydınlatmalar ile destekleyerek muhteşem tavanlara sahip olabilirsiniz.

Beyaz tavanlar

Tavan dekorasyonu Damla Yapı Teknik Ev İçiAksesuarlar & Dekorasyon
Damla Yapı Teknik

Tavan dekorasyonu

Damla Yapı Teknik

Evinizi dekore ederken kırık beyaz rengi tercih edebilir, beyaz gün ışığı aydınlatmalar ile kusursuz tavan dekorasyonlarına imza atabilirsiniz. Renk uyumu konusunda alternatif fikirlere ihtiyaç duymanız halinde '' Kırık beyaz tonlarını ev dekorasyonlarında kullanmanın 10 şık örneği '' yazımıza göz atabilirsiniz.

Tek sınırınız hayal gücünüz

Asma Tavan Uygulama Gökçe Yapı Modern Duvar & Zemin Kireçtaşı Metalik/Gümüş
Gökçe Yapı

Asma Tavan Uygulama

Gökçe Yapı

Bu derlemede bulunan asma tavanlar Malatya merkezli Gökçe Yapı imzası taşıyor. Kendi bölgesinde çok sayıda asma tavan uygulamasına imza atan firma, bu deneyimini yeni projelere taşıyarak yoluna devam ediyor. Aklınıza gelebilecek her türlü formda yapılabilen asma tavanlar için aslında tek sınırınız hayal gücünüz. Dilerseniz hazır modellerden seçebilir, dilerseniz kendi tasarlayacağınız bir modeli yaptırabilirsiniz.

Koridorda asma tavan uygulaması

Asma tavan koridor Gökçe Yapı Modern Duvar & Zemin Kireçtaşı Beyaz
Gökçe Yapı

Asma tavan koridor

Gökçe Yapı

Asma tavanların belki de en önemli özellikleri normal şartlarda dekorasyonun konusu olmayan standart bir alanı dekoratif bir unsur haline getirmeleridir. Geçmişte tavanlar için lambri ya da kartonpiyer gibi birkaç istisna hariç hemen hiçbir dekoratif uygulama yapılmazdı. Asma tavanlar bu durumu tamamen değiştirdi ve tavanlar da dekorasyonun konusu haline geldiler.

Yükseklik ve genişlik ilüzyonu yaratan bir uygulama

Asma tavan U şeklinde Salon Gökçe Yapı Modern Duvar & Zemin Kireçtaşı Beyaz
Gökçe Yapı

Asma tavan U şeklinde Salon

Gökçe Yapı

Asma tavanların bir diğer ilginç özelliği de tavanda ekstra bir katman yaratarak ve gizli aydınlatmalardan yararlanarak yükseklik ve genişlik ilüzyonu yaratmalarıdır. Bu uygulama ile salonunuzu olduğundan daha büyük, tavanını daha yüksek gösterebilir ve çok ferah bir aydınlatma elde edebilirsiniz.

Gözü yormayan aydınlatmalar

Asma tavan Kare Salon Gökçe Yapı Modern Duvar & Zemin Kireçtaşı Şeffaf
Gökçe Yapı

Asma tavan Kare Salon

Gökçe Yapı

Avize, abajur ve lambader gibi klasik aydınlatma elemanlarıyla aranız iyi değilse ve tavandan gözünüze giren ışıklardan da hoşlanmıyorsanız, asma tavanlar bu noktada da iyi bir çözüm sunuyor. Gerek spot ışıklar, gerekse de asma tavan içine gizlenen lambalar sayesinde hem çok iyi yayılan ve dengeli, hem de gözü yormayan bir aydınlatma elde edebilirsiniz.

Hızlı ve sorunsuz uygulama

Asma tavan modelleri Gökçe Yapı Modern Duvar & Zemin Kireçtaşı Sarı
Gökçe Yapı

Asma tavan modelleri

Gökçe Yapı

Bu örnekte gördüğümüz iç içe geçmiş karelerden oluşan asma tavan modeli en sofistike modellerden biri olarak öne çıkıyor. Bu tür kapsamlı uygulamaları dahi iki ila dört günlük bir sürede teslim edebilen Gökçe Yapı, yerinde keşiften başlayarak en son aşamaya kadar anahtar teslim bir hizmet veriyor.

Dilediğiniz renkte

Asma tavan modelleri Mavi ve beyaz spot uygulama Gökçe Yapı Modern Duvar & Zemin Kireçtaşı Mavi
Gökçe Yapı

Asma tavan modelleri Mavi ve beyaz spot uygulama

Gökçe Yapı

Asma tavanlarda sıradan ampuller gibi yalnızca beyaz ve sarı ışıkla sınırlı değilsiniz. Dilediğiniz her renkte uygulama talep edebilirsiniz. Bu örnekte mavi ve beyaz ışığın kombine olarak kullanıldığı bir asma tavan görüyoruz.

Farklı ürünlerle uyumlu

Asma tavan model kare iç içe Gökçe Yapı Modern Duvar & Zemin Kireçtaşı Altın Sarısı
Gökçe Yapı

Asma tavan model kare iç içe

Gökçe Yapı

Doğaları gereği oldukça esnek ve uyumlu bir uygulama olan asma tavanlar gerektiği durumlarda farklı aydınlatma elemanlarıyla da bir arada kullanılabiliyor. Bu örnekte dikdörtgen asma tavanın ortasında kare şeklinde iki spota yer verilmiş. Bunların yeri dilediğiniz gibi değişebileceği gibi, dilerseniz tamamen başka bir aydınlatma elemanı da asma tavana entegre olarak kullanılabilir.

Kirişli duvarlarda asma tavan

Asma tavan modeli kirişli duvar Gökçe Yapı Modern Duvar & Zemin Kireçtaşı Beyaz
Gökçe Yapı

Asma tavan modeli kirişli duvar

Gökçe Yapı

Kirişli duvarlarda köşelerin kapatılarak daha estetik bir görüntü elde edilebilmesi de asma tavanların dekoratif bir özelliği olarak dikkat çekiyor. Aslına bakarsanız asma tavanlar ev dekorasyonuna tümüyle yeni bir cephe açıyorlar. Tavan uygulamaları başka herhangi bir değişiklik yapmadan dahi evinizde bambaşka bir hava yaratabilir. Maliyetlerine kıyasla çok ciddi sonuçlar veren ve en önemlisi de kaliteli bir aydınlatma sunan asma tavanlar dekorasyon dünyasında iyi bir yeri sonuna kadar hak ediyorlar.

İç mekanlar için 10 yeni nesil aydınlatma fikri yazımız da ilginizi çekebilir.

Sizin evinizin tavanı için en uygun model hangisi?
Casas inHAUS Modern Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!