Farklı bahçe dekorasyonları

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Farklı bahçe dekorasyonları

ümit  atdağ ümit atdağ
Urban Courtyard for Entertaining Modern Bahçe Bestall & Co Landscape Design Ltd Modern
Loading admin actions …

Ev dekorasyonları kadar bahçe dekorasyonları da çok emek isteyen ve bahçe sahibinin tarzına, zevkine, kişiliğine ve beğenilerine göre ypılması gereken dekorasyonlardır. Bahçe dekorasyonlarını ev dekorasyonlarından ayıran en önemli nokta; bahçe içerisinde kullanılan canlı yeşil bitkiler ve bu bitkilerin dört mevsim yeşil kalmasını sağlayarak bahçenin görselliğini yıl boyunca koruyabilmektir. Bu faktörün dışında bahçe dekorasyonunu etkiileyen bir diğer etken bahçe içerisinde oturum alanının yapılacak olmasıdır. Eğer oturum alanı yapılacak ise evden oturum alanına kadar bi yürüyüş yolu olmak zorundadır. Bu durumda bahçe içerisinde dekore edilecek alan azalacak ve yeniden bir şekillendirme yapılması gerekecektir. Bu etkenler göz önüne alınıp dekorasyon yapıldığında bahçe istenilen estetik ve yeşil bahçe halinme gelecektir.  Bahçe dekorasyonlrında alternatif düşünce çoktur. ancak bu düşünceleri evinize uygulamadan önce bahçenizin genişliği, yapısı, evinize olan uzaklığı, kişisel istekleriniz gibi göz önünde bulundurmanız gereken detaylar vardır. Eğer evinizin bahçesini çok görsel, dört mevsim canlı ve görenlerin ağzını açık bırakacakkadar muhteşem bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız örnek bahçe dekorasyonlarını incelemeli, sonrasında bahçe dekorasyonuna başlamalısınız.

Taş, çim ve ağaç birlemşimi

Sultan Konakları Villa Projesi Tasarımı Ve Uygulaması Modern Bahçe asis mimarlık peyzaj inşaat a.ş. Modern
asis mimarlık peyzaj inşaat a.ş.

Sultan Konakları Villa Projesi Tasarımı Ve Uygulaması

asis mimarlık peyzaj inşaat a.ş.

Bir bahçe de olması gereken  yeşil bitkiler, ağaçlar, ve taş dizaynı
gibi unsurların tamamı bu bahçe dekorasyonunda yer alıyor.  Özel bir peyzaj ile hem yürüyüş yolu hem bahçe sınırı doğal bir şekilde yapılmış ve estetik açıdn kusursuz bir bahçe ortaya çıkarılırken renklilik de ihmal edilmemiş.

Taş ve yeşilin birleşimi

Bahçe denilince aklınıza sadece yeşil alanların ve toprağın geldiği dekorasyonlar çağımızda yerini doğal taşların ve yeşilin bir arada kullanılması ile dekore edilen bahçelere bıraktı. Artık günümüzde bahçenin doğalğını artırmak için doğal taşlara bahçe içerisinde daha fazla yer verilmektedir. Örnek resimde baahçe ortasına bir adet süs havuzu yerleştirilmiş ve  bahçe kenarı canlı yeşil bitkilerle görsel hale getirilerek ortaya muhteşem bir bahçe çıkarılmış. Oturum alanı olarak da kullanılabilmesi için Kayrak taşları ile düz bir yüzey oluşturulmuş.

Taş bahçeleri

Evlerinde yeşil bir bahçe yerine taş bahçesi tercih edenler ise taş bahçleriile çok az yeşil bitkilerin olduğu bahçe kombinasyonları yapıyorlar. Örnek resimde küçük bir bahçe alanı üçe bölünerek iki tarafı yeşil alan ve arada kalan alan ise mıcır taşların olduğu taş bahçesi şeklinde dekore edilmiş. Taş alanın ortasına bir taş saksı yerleştirilmiş ve kenarına dört adet büyük taş yerleştirilerek görsellik oluşturulmuş.  Çim alanların kenarlrı da mıcır taşlar ile çevrilmiş ve görsel açıdan muhteşem bir görüntü oluşturulmuş.

Sade bahçeler

Evlerinde kalabalık bahçe görüntüsü istemeyen ancak yeşilin doğallığını yaşamak isteyenler ise sade bahçe dekorasyonları yaparak bu duruma çözüm bulmuşlar. Örnek resimdeki gibi büyük taş sakıslar veya normal saksılar kullanarak bahça alanının taş kaplı yüzeyinin üzerine yerleştirip bir bahçe oluşturarak doğallığı ve sadeliği bir arada yaşayabiliyorlar. Sizde sadelikten yanaysanız benzer4 bir bahçe dekorasyonu yaparak  bahçe sorununu çözebilirsiniz.

Yürüyüş yollar

TOSKANA VADİSİ- VİLLA PEYZAJ PROJE&UYGULAMA // TOSKANA VADISI - VILLA LANDSCAPE PROJECT&APPLICATION Modern Bahçe AYTÜL TEMİZ LANDSCAPE DESIGN Modern
AYTÜL TEMİZ LANDSCAPE DESIGN

TOSKANA VADİSİ- VİLLA PEYZAJ PROJE&UYGULAMA // TOSKANA VADISI – VILLA LANDSCAPE PROJECT&APPLICATION

AYTÜL TEMİZ LANDSCAPE DESIGN

Bahçeler insan ruhunu aydınlatan ve deşarj eden alanlar olduğu için olabildiğince bu alanlardan yararlanmak gereklidir. Bu nedenle bahçe içerisinde bahçenin her alanına ulaşabileceğiniz yürüyüş yolları yaparak hem bahçeyi daha işlevsel ve daha estetik hale getirebilirsiniz hem de bahçe içerisinde dolaşarak stres atabilirsiniz. Örnek resimde çim alan içerisine doğal taşlar ile yapılmış yürüyüş yolu bahçenin görselliğini artırarak estetik bir bahçe olmasını sağlamış.

Rengarenk bir bahçe

SİNPAŞ İSTANBUL SARAYLARI / HALKALI - İSTANBUL Modern Bahçe ANİKYA İZNİK ÇİNİ Modern Kuvars
ANİKYA İZNİK ÇİNİ

SİNPAŞ İSTANBUL SARAYLARI / HALKALI – İSTANBUL

ANİKYA İZNİK ÇİNİ

Bahçe içinde renklilik oluşturmak ve bahçenin görselliğini artırmak için çiçekler dışında taşlardan yararlanabilir ve bahçenizin doğal bir bahçe olarak rengarenk olmasını sağlayabilirsiniz. Örnek resimde çini tarzında imal edilmiş olan taşlar bahçe içerisinde kullanılmış ve yeşil ile birlikte bahçenin renkliliğine katkıda bulunulmuş.

Taş bahçeler

GREENLİNE PEYZAJ ALMANYA UYGULAMAMIZ. Modern Bahçe GREENLİNE PEYZAJ Modern
GREENLİNE PEYZAJ

GREENLİNE PEYZAJ ALMANYA UYGULAMAMIZ.

GREENLİNE PEYZAJ

Bahçe alanı geniş ise bahçe içerisinde bir alan belirleyerek  özel bir taş alan yapabilir, çim alan içinde kalan bu alanın renklerini doğal renklere yakın tonlarda seçerek bahçenin görselliğini artırabilirsiniz.  Oturum lanı etrafına yeşil bodur bitkiler koyarak bahçe konseptinin havasını oluşturabilirsiniz.

Havuz estetiği

GREENLİNE PEYZAJ ALMANYA UYGULAMAMIZ. Modern Bahçe GREENLİNE PEYZAJ Modern
GREENLİNE PEYZAJ

GREENLİNE PEYZAJ ALMANYA UYGULAMAMIZ.

GREENLİNE PEYZAJ

Bahçe içerisinde yeşiller içinde mavi bir havuzu kim istemez ki ? havuzlar her zaman bahçelere değer katan, görsel açıdan muhteşem olmalarını sağlayan unsurlardır. Bu nedenle bahçenizde yeriniz var ise mutlaka bir havzu tasarımı yapmalı ve bahçenizin her açıdan kusursuz olmasını sağlamalısınız.

Bu bahçe dekorasyonlarını siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!