Ahşabın en güzel hali | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Ahşabın en güzel hali

Homify TR Homify TR
Lantana Parke – BEYKOZ KONUT ( OAK AMBER ): modern tarz , Modern
Loading admin actions …

Doğanın bize sunduğu kaynakların en kıymetlilerinden biri ahşaptır. Hem ürettikleri oksijenle, hem gölgelerinde serpilip gelişen ekosistemlerle dünyanın taşıyıcı kolonları rolünü üstlenen ağaçların en rafine hali olan ahşap ev döşeme ve dekorasyonun da ana unsurlarından biridir. Üstelik bu alanda malzemelerin inanılmaz bir boyutta çeşitlendiği ve bollaştığı şu dönemde bile ahşap önemini biraz olsun yitirmemiştir. Bu kıymetli, dayanıklı ve her şeyden öte çok güzel olan malzemeyi evlerimizin pek çok bölümünde kullanıyoruz. En önemli kullanım alanlarından birini de zemin döşemeleri oluşturuyor. Ahşap zemin döşemeleri yüzlerce yıldır dünyanın dört bir tarafında kullanılıyor. Ancak son otuz yılda ahşap zeminler de önemli değişimlere uğradı. Ahşabın gelişmiş teknikler ve katkı malzemeleri kullanılarak daha dayanıklı ve daha kolay uygulanır bir versiyonu olan lamine parkeler de bu değişimin en önemli ürünleri.

Deneyimli bir firma, seçkin bir koleksiyon

Lantana Parke – OAK AMBER: modern tarz , Modern Ahşap Ahşap rengi
Lantana Parke

OAK AMBER

Lantana Parke

Lamine parkeler bugün ülkemizde yapılan hemen her gelir grubuna yönelik evlerin zemininde en yaygın kullanılan malzeme olarak büyük bir öneme sahip. Piyasada çok çeşitli desen ve renklerde lamine parke bulmak son derece kolay bir hale geldi. Ancak iş gerçekten üst düzey bir lamine parkeye gelince bu alanda ürün bulmak o kadar da kolay değil. Bu yazıda sizler için konuk olduğumuz evin zemin döşemelerinde sektörde 20 yılı aşkın tecrübesiyle öne çıkan bir firma olan Lantana Parke'nin imzası bulunuyor. Lantana Parke işte o bulunması güç üstün kaliteli lamine parkelerin ithalatını ve uygulamasını yapan, seçkin koleksiyonuyla hayli iddialı olan bir firma.

Geleneksel değerleri yaşatan bir ustalık

Lantana Parke – OAK AMBER: modern tarz , Modern Ahşap Ahşap rengi
Lantana Parke

OAK AMBER

Lantana Parke

Dekorasyonundan da anlaşılacağı üzere ultra lüks konut segmentinde bulunan bu villanın salon zemininde Oak Amber desenli bir lamine parke uygulaması yapılmış. Bu geniş alanda kullanılan döşemelerin bir başka özelliği de oldukça köklü bir geçmişe sahip olan geleneksel ahşap sanatı marküteriden esinlenen bir yapıda olmaları. Hasır örgü gibi iç içe geçen parçalardan oluşan bu örüntü ak meşe ağacının kendine has tonlarıyla da birleşince muhteşem bir görüntü oluşturuyor.

Her tarza uygun seçenekler

Lantana Parke – OAK AMBER: modern tarz , Modern Ahşap Ahşap rengi
Lantana Parke

OAK AMBER

Lantana Parke

Lantana Parke yalnızca en yüksek kaliteli lamine parkeleri sunmakla kalmıyor. Esas olarak farklı dekorasyon tarzlarına ve zevklerine hitap edebilecek çok fazla seçenek sunmaları sektörde özel bir yere sahip olmalarını sağlıyor. Çeşitli alt koleksiyonlara bölünen ürün yelpazesinde her eve uygun bir lamine parke bulmak mümkün.

Uygulamada kusursuzluk

Lantana Parke – OAK AMBER: modern tarz , Modern Ahşap Ahşap rengi
Lantana Parke

OAK AMBER

Lantana Parke

Lamine parkelerin zemin döşemelerinde bu kadar yaygın bir hale gelmesinin bir dizi sebebi var. Başlangıçta en önemli sebep klasik ahşap parkelere göre daha yüksek dayanıklılık sunmalarıydı. Klasik parkelerin suyla en küçük temasta geri dönüşü çok güç şekilde zarar görmesi kullanıcılar için büyük bir sorundu. Lamine parkeler bu tarz sorunları ortadan kaldırırken aynı zamanda ciddi bir uygulama kolaylığı da getirdiler. Öte yandan uygulama kolaylığı maalesef işçilik kalitelerini de düşürdü. Ancak Lantana gibi firmalar yüksek nitelikli ürünlerin ancak çok iyi bir işçilikle kıymet bulacağını biliyor ve uygulamada hızdan ziyade kusursuzluğu hedefliyorlar.

Üstün dayanıklılık

Lantana Parke – BEYKOZ KONUT ( OAK AMBER ): modern tarz , Modern Ahşap Ahşap rengi
Lantana Parke

BEYKOZ KONUT ( OAK AMBER )

Lantana Parke

Lamine parkelerin dayanıklılığı yalnızca suya ve neme karşı değil elbette. Bugün ulaşılan gelişmiş üretim teknolojileri ile çok yüksek insan trafiğini bile kaldırabilecek lamine parkeler kullanıcılara sunuluyor. Görsel olarak bu kadar şık ama endüstriyel zeminler kadar dayanıklı olmaları lamine parkeleri yaygınlaştıran önemli etkenlerden.

Zor işlerin hakkından deneyim gelir

Lantana Parke – OAK AMBER: modern tarz , Modern Ahşap Ahşap rengi
Lantana Parke

OAK AMBER

Lantana Parke

Merdivenlerde zemin kaplaması oldukça hassas ve zahmetli bir iştir. Bunu herhangi bir mekândaki merdivene dikkatli baktığınızda hemen fark edersiniz. Çünkü pek çoğunda işçilik kusurları son derece görünür haldedir. Bu tarz zor işlerin hakkından ancak deneyimli ve ne yaptığını iyi bilen bir firma ve ekip gelebilir. Lamine parkede işte böyle bir tecrübe ve ustalık arıyorsanız, şıklığa da en az dayanıklılık kadar önem veriyorsanız, Lantana Parke'de çok büyük ihtimalle aradığınızı bulacaksınız.

Firmanın işleriyle ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz aynı ekibin imzasını taşıyan bir evi incelediğimiz Lamine parke konforuyla lüksü buluşturan deneyim yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bu evdeki yer döşemelerini beğendiniz mi? 
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!