Bursa'da görkemli bir villa projesi | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3566:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Bursa'da görkemli bir villa projesi

Homify TR Homify TR
Teras Loft Villa - Mimari Tasarım, Nilüferköy-Bursa CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu Modern
Loading admin actions …

Marmara Bölgesi ülke ekonomisinin yükünü büyük oranda sırtlıyor. Yalnızca sanayi üretimi ile değil, ticaret, finans ve hatta turizm gelirleriyle de pek çok Avrupa ekonomisini sollayacak büyüklükte bir değerin üretildiği bölgede İstanbul'dan sonra en önemli kent konumunda Bursa bulunuyor. Yeşil Bursa olarak da bilinen bu tarihi şehir özellikle otomotiv ve metal sanayiinin yükünü sırtlayarak ülke ekonomisine büyük katkıda bulunuyor. Bu durum aynı zamanda şehrin de durmaksızın büyümesine ve gelişmesine olanak tanıyor. Doksanlı yıllardan bu yana aralıksız bir genişleme trendinin yaşandığı Bursa'da inşaat sektörü de oldukça iddialı projeler üretiyor. Bu yazımızda Bursa'nın dikkat çeken mimarlık firmalarından CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu imzası taşıyan görkemli bir villa projesini inceledik. Şehrin gelişmişlik düzeyini ve özellikle konut sektöründe gelinen noktayı anlamak için örnek olabilecek bu villanın ortalamanın üzerinde bir tasarımla benzerleri arasından sıyrıldığını da belirtmek gerekiyor.

Kişiye özel tasarımın değeri

CM² Mimarlık son dönemde birbiri ardına iddialı işlere imza atan ve bunlarla adından epeyce söz ettiren bir firma. Genç ve dinamik ekibiyle Bursa'da hızla yükselen ve başka illerde de çeşitli projelerle ilgilenen firmanın özellikle villa tipi konutlarda iddialı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Kişiye özel tasarımlar üreten ve yoğun çalışma tempolarına karşın fabrika tipi değil butik üretim modelini benimseyen bu ekibin imzasını taşıyan projelerin her biri terzi elinden çıkmış elbiseleri andırıyor. Müşteri talepleriyle mimari gereksinimleri ve estetik değeri dengeli bir şekilde harmanlayarak orijinal işler ortaya koyuyorlar.

İlk adımdan en sona kadar eksiksiz hizmet anlayışı

Bu villanın yalnızca mimari tasarımında değil, aynı zamanda iç mekân tasarımı ve 3D görselleştirmesinde de CM² Mimarlık imzası bulunuyor. 875 metrekare bir alan üzerine kurulu olan projenin baştan sona kadar aynı ekip tarafından tasarlanması her yönüyle uyumlu ve müşteri beklentilerini mükemmel şekilde karşılayan bir iş ortaya çıkarmış.

Fonksiyonel mekânlar

İkiz olarak tasarlanmış bu villa, aynı zamanda ikiz villa konseptine de hayli sıradışı bir yorum getiriyor. Tamamen bağımsız iki ayrı yüzme havuzu bulunan iki bölümü birbirinden ayıran detaylar oldukça iyi gizlenmiş. Villanın özellikle dış mekânlarında dikkat çeken bir diğer özellik de oldukça fonksiyonel alanlar tasarlanmış olması. Orta katın terası, giriş katı için özellikle yaz aylarında çok işe yarayacak bir gölge alan yaratıyor. Aynı şekilde çatı katı balkonu da orta kat terasını kısmen gölgeliyor. Tüm bunlar basit ve simetrik apartman mimarisi yerine akıcı ve uyumlu bir tasarımla gerçekleştirilmiş

Bahçeyle bütünleşen mimari

Müstakil konutlarda yaşamanın belki de en cazip tarafı kendinize ait bir bahçeye rahatça erişebilmenizdir. Bu anlayıştan hareketle villanın bahçeyle bulunduğu bölüm olan giriş katının tasarımı iç – dış mekân bağlantısını silikleştiren bir tarzda yapılmış. Bahçeyle bütünleşen bu tasarım hem fonksiyonelliği arttırıyor, hem de dış cepheden görünümü daha şık hale getiriyor.

Özel havuz keyfi

Yüzme havuzları her insan için oldukça caziptir. Özellikle evlerde bulunan havuzlar bir anlamda lüks sembolüdür. Evinizin bahçesinde size özel bir havuzun keyfini günün istediğiniz saatte çıkarabilirsiniz. Bu gerçekten benzersiz bir imkan.

Çok yönlü, dinamik ve iddialı bir firma

CM² Mimarlık henüz 2016 yılında kurulan genç bir firma olmasına karşın bu kısa zamanda farklı alanlarda büyük projeler gerçekleştirerek rüştünü ispat etmiş bir ekip olarak dikkat çekiyor. Konut projelerinden mağazalara, iç mekân dekorasyonlarından camilere, müzelerden kültür merkezlerine ve elbette villalara kadar uzanan çok geniş bir alanda faaliyet yürüten ekibin dinamizmi projelerine de yansıyor. Modern, özgün ve iddialı projelerle yollarına devam ediyorlar. Büyük hedefler koymak için 50 yıllık bir deneyimden ziyade çok geniş bir hayal gücünüz olması gerektiğini bize en güzel şekilde anlatıyorlar.

Bu geniş hayal gücünün bir başka ürününü incelediğimiz Etkileyici iç tasarımıyla yüksek yaşam kalitesi sunan bir villa yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu projeyi nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!