Önce & Sonra: Bayılacağınız 5 banyo tadilatı | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Önce & Sonra: Bayılacağınız 5 banyo tadilatı

Homify TR Homify TR
Çarşı Daire Yenileme Projesi Modern Banyo Orby İnşaat Mimarlık Modern
Loading admin actions …

Banyolar evlerimizin mutfaklarla birlikte en çok ve en hızlı yıpranan bölümleridir. Su, kir, nem, buhar, temizlik malzemeleri gibi pek çok dış etkene çok sık maruz kalan banyolar belli bir süre sonra tadilat gerektirirler. Banyonuzda ne kadar iyi kalite malzemeler kullanılmış olursa olsun hiçbir ürün bu tür bir ortamda sonsuza kadar dayanmaz. Görünürde hiçbir sorun yokmuş gibi görünse de ortalama 10-15 yıllık bir kullanım sonrasında bir banyoyu elden geçirmek genellikle iyi bir fikirdir. Ayrıca banyo tadilatı daha yeni bir tasarıma ve daha güncel renklere kavuşmak için de iyi bir fırsattır. Bu yazımızda sizler için farklı büyüklüklerde ve farklı tarzlarda yenilenmiş 5 banyo projesini inceledik. Siz da banyonuzda tadilat vaktinin yaklaştığını düşünüyorsanız bu listede mutlaka işinize yarayacak fikirler bulacaksınız.

1- Ömrünü tamamlamış sıradan bir banyo

Tarabya Banyo Tadilatı MEART ARCHITECTURE
MEART ARCHITECTURE

Tarabya Banyo Tadilatı

MEART ARCHITECTURE

Yeni yapıldığı dönemde belki de göz alıcı bir parlaklığa sahip olan bu banyo şu anda son derece sıradan görünüyor. Dahası pek çok detayından artık ömrünü tamamladığını kolaylıkla anlayabiliyoruz. Bununla birlikte derli toplu yapısı ve görece geniş sayılabilecek hacmi ile tadilat için iyi bir zemin oluşturuyor.

İddialı bir dönüşüm

Tarabya Banyo Tadilatı MEART ARCHITECTURE
MEART ARCHITECTURE

Tarabya Banyo Tadilatı

MEART ARCHITECTURE

Banyonun dönüşümünde zahmetten ve masraftan kaçınılmamış. Örneğin klozet ve lavabonun yeri değiştirilmiş. Normal şartlar altında banyo tadilatında yapılacak en zor işlerden biri tesisat yerlerini değiştirmeyi gerektirecek tasarım farklılıklarıdır. Ayrıca zemin, duvarlar, duşakabin tamamen değişerek çok daha şık ürünlerle yenilenmiş.

Banyoda ahşap dokunuşu

Tarabya Banyo Tadilatı MEART ARCHITECTURE
MEART ARCHITECTURE

Tarabya Banyo Tadilatı

MEART ARCHITECTURE

Banyoda yapılan değişiklikler bunlarla da sınırlı değil. Lavabo, lavabo bataryası, elektrik ve kalorifer altyapıları da yenilenmiş. Lavabo altında kullanılan ham ahşaptan naturel tezgah ise banyo dekorasyonunda tam bir imza niteliği taşıyor. Aynanın altında ve üstündeki ahşap parçalar da tezgahla hoş bir uyum içinde.

2- Yıkılmamak için direnen bir banyo

Banyoların zaman içinde nasıl yıprandığına canlı bir örnek teşkil eden bu banyo yıkılmamak için direniyor gibi görünüyor. Tavanından zeminine, duvarlarından elektrik tesisatına kadar her şeyin baştan aşağı değişmesi gerektiğini anlamak için bu işte uzman olmaya gerek yok.

Şaşırtıcı dönüşüm

Az önce gördüğümüz yıkıntıyı andıran banyonun tadilat sonrası bu hale geldiğine inanmak doğrusu hiç kolay değil. Ama gerçek bu. İyi bir tasarım ve titiz bir uygulama ile yapılan bir banyo tadilatı gerçek anlamda mucizeler yaratabiliyor.

3- Bir dönemin trendlerini yansıtan bir banyo

Eşkenar olmayan bir altıgen şeklindeki tezgahı ve banyo dolabı ile bir dönemin trendlerine göre yapıldığı belli olan bu banyo aslında halen kullanılır durumda. Ancak tadilat istediği ve çok daha iyi bir hale gelebilecek potansiyele sahip olduğu da açık.

Karanlıktan aydınlığa

Banyoda yapılan tadilat sonrası ortaya çıkan manzara gerçekten nefes kesici. Hiçbiri sıradan ve ortalama kalitede olmayan seçkin malzemelerle her santimi üzerine çalışıldığı belli olan proje sonrasında banyo sınıf atlamış demek yanlış olmaz. Özellikle aynanın arkasında kalan bölümdeki muhteşem desenli duvar kaplaması ve pirinç aydınlatma elemanları benzersiz bir şıklık oluşturuyor.

4- Yanlış tasarım mağduru bir banyo

homify

Gerek kullanılan malzemelerden, gerekse de yıpranma düzeyinden anladığımız kadarıyla bu banyo aslında çok eski ve yıpranmış değil. Ancak buradaki problem de küçümsenecek cinsten değil. Yanlış bir tasarım sonucu aslında hiç de küçük olmayan bu banyoda tabir yerindeyse adım atacak yer bırakılmamış. Bu yüzden iyi bir planlama ve tadilat kaçınılmaz görünüyor.

Aranan tasarım bulundu!

homify

Duşakabinin köşeli ve çok daha şık bir modelle, banyo tezgahının daha dar ve dikdörtgen bir banyo dolabıyla değiştirilmesi tasarım sorununu ortadan kaldırmış. Zeminde ve duvarlarda kullanılan malzeme ile ahşap banyo dolabı grubunun kontrastı ise ortaya gerçekten çok bir görüntü çıkarmış.

5- Tadilat zamanı gelmiş de geçiyor bile

Su tesisatının muhtemelen yenilenmesi gerektiği halde tam ortadan geçen borularla idareten tamir ediliği bu banyonun tadilat zamanı çoktan gelmiş ve geçmiş. Oldukça tuhaf bir tasarıma sahip olan banyonun bütün unsurları ciddi bir değişime gereksiniyor.

Sınıf atlatan bir tadilat

Burada da önceki haliyle kıyas dahi götüremeyecek kadar değişmiş bir banyo görüyoruz. Her şey tamamen değişmiş. Zemin, duvarlar, duşakabin, seramik ürünler ve armatürlerle modern bir banyodan beklenen her şeyi birleştiren bir tasarım yaratılmış.

Yenileme projelerini seviyorsanız Önce & Sonra: 5 etkileyici iç mekan yenileme projesi başlıklı yazımıza da tıklamanızı tavsiye ediyoruz.

Sizce en etkileyici değişim hangisi?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!