Hafta sonu yapabileceğiniz 5 ilginç şey

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Hafta sonu yapabileceğiniz 5 ilginç şey

homify.com.tr homify.com.tr
Populous:  tarz Stadyumlar
Loading admin actions …

Hafta sonu yaklaşıyor, muhtemelen planlarınızı yapmaya başladınız ya da bu hafta sonu farklı bir şey yapmak istiyor ama ne yapacağınızı tam bilmiyorsunuz. Eğer durum buysa ve bütün haftayı çalışarak geçirdiyseniz, hafta sonunuzu evde televizyon karşısında pinekleyerek harcamayın. Ortalamalara bakıldığında, yılın yaklaşık 104 günü hafta sonu iken, 260 gününde çalışıyoruz. Dolayısıyla bize ait olan bu sınırlı sayıda günün olabildiğince tadını çıkarmalı, hafta sonundan maksimum verim almanın yollarını aramalıyız. 

Yalnızca mimari ve dekorasyon değil, bir yaşam rehberi olarak da tasarladığımız homify'da bu kez sizin için bir hafta sonu rehberi hazırladık. İşte size hem yetişkinler, hem de çocuklar için uygun olabilecek 5 hafta sonu etkinliği.

1. Otel kaçamağı

Bilirsiniz, tedbil-i mekânda ferahlık vardır derler. Dolayısıyla zaman zaman, bütçenize de fazla yüklenmeden, günlük hayatın monotonluğundan sıyrılmak hepimize iyi gelebilir. Bunun en iyi yöntemlerinden biri de elbette mekân değişikliği yapmak. Zira alışkanlıklarımızın yönettiği insanlarız ve belirli bir rutinin güdümüne kapıldığımız zaman, başımızı kaldırıp nerede olduğumuza ne yaptığımıza bakmak bile aklımıza gelmeyebiliyor. Belki kimse karışmadan ya da çocuk dırdırı duymadan eşinizle baş başa zaman geçirmek istiyorsanız ya da belki kendinizi biraz şımartmak oda servisinden tutun da güzel bir otel barına dek bütün o ayrıcalıkların tadını çıkarmak istiyorsanız. Sebebiniz ne olursa olsun, yumuşacık yastıklar, sakız gibi çarşaf ve nevresimler ve rahat bir yatağa hiç kimse hayır diyemez herhalde, hele de sonrasında bu yatağı toplamak zorunda değilseniz. Ruhunuza ve bedeninize bir kıyak yapmak, rutinden kurtulmak istiyorsanız, hafta sonu yapılacak bir kaçamaktan daha iyi bir seçenek olamaz herhalde. Örneğin burada fotoğrafını gördüğünüz Portekiz'de bulunan Conrad Algarve Otel, 2012 yılında Dünya Seyahat Ödülü'ne kayık görülmüş olan şahane bir otel. Lüks malzeme, zarif ve zevkli mobilya seçimi ve modası hiç geçmeyecek klasik dekorasyonuyla böyle bir otel odasında geçireceğiniz bir hafta sonunu muhtemelen hayatınız boyunca unutmayacaksınız.

2. Mahallenizde yeni bir mekânı keşfedin

White Linen Interiors Ltd:  tarz Yeme & İçme
White Linen Interiors Ltd

Charming Pub on Kew Green

White Linen Interiors Ltd

Internet sağolsun artık gizli saklı kalmadı. Dolayısıyla emin olun, sizin yaşadığınız yerde de hâlen keşfedilmeyi bekleyen bir kafe, restoran ya da bar vardır. Tek yapmanız gereken Internet'teki bloglara ya da uygulamalara şöyle bir göz gezdirmek ya da arkadaşlarınıza danışmak ve bu gizli mekânları keşfetmek. Tamam mahallenizde müdavimi olduğunuz, kendinizi her seferinde evinizde hissettiğiniz mekânlarınız olabilir, risk almak istemeyebilirsiniz; ama bir kereden bir şey olmaz. Bu hafta sonu bildiğiniz tüm mekânları unutun ve araştırmanızı yapıp, kahvenizi ya da biranızı yepyeni bir mekânda için ya da köşe başında yeni açılan füzyon restoranın yemeklerini deneyip bir Vedat Milor edasıyla yemeklere not verin. Bu fotoğrafta gördüğünüz, modern ve geleneksel unsurların çok zevkli biçimde harmanlandığı, müthiş sıcak bir atmosfer sunan mekânın bir benzerinin de sizin yaşadığınız yerde bulunmadığına dair hiçbir kanıt yok. Zaman keşif zamanıdır.

3. Manzaranın tadını çıkarın

Datography:  tarz
Datography

View from the Altitude Building, East London

Datography

Malûm, koca bir yazı arkamızda bıraktık, ama havalar hâlen soğumadı ve belki de bunlar dışarıda geçirebileceğimiz ya da bulutsuz bir manzaranın tadını çıkarabileceğimiz son günler. Şimdi cevaplamanız gereken soru şu. Belki de avcunuzun içi gibi bildiğiniz şehrinize, hiç başka bir açıdan, tamamen farklı bir perspektiften, mesela yukarıdan bakmayı denediniz mi? Özellikle büyük şehirlerde sayıları artan gökdelenler, artık yukarıdan şehrin seyrine bakmak isteyenler için de seyir terasları yapıyor ve bunlar sadece turistlere hitap etmiyor. Bu hafta sonu şehre bambaşka bir açıdan bakabileceğiniz yüksek bir bina seçin; bu bir restoran ya da cafe olabilir ya da bir gökdelenin seyir terası. Tek başınıza ya da ailenizle, dostlarınızla oraya gidin ve şehrinizi başka bir açıdan yeniden keşfetmenin zevkine varın.

4. Maça gidin

Populous:  tarz Stadyumlar
Populous

World Cup 2014 Arena das Dunas

Populous

Eğer daha önce hiç bir stadyum ya da spor salonunda bulunmadıysanız, bu hafta sonu altın fırsat olabilir. İllâ ki o sporu bilmenize ya da sevmenize, takımlardan herhangi birini desteklemenize gerek yok. Maksat o kalabalıkla birlikte olmak, o adrenalini damarlarınızda hissetmek, insanların basit bir oyun uğruna nasıl kendilerinden geçtiklerini gözlemlemek. Maça gitmek deyince illâ ki aklınıza futbol da gelmesin. Bulunduğunuz şehre bağlı olarak, basketbol, voleybol gibi salon sporlarından tutun da hayatta aklınıza gelmeyecek bir yelken müsabakasına kadar birçok seçeneğiniz var. Hele de çocuklu aileler için daha heyecan verici bir hafta sonu aktivitesi daha olamaz herhalde.

5. Bir ortak çalışma grubuna katılın

Hampstead Design Hub:  tarz Ofis Alanları
Hampstead Design Hub

Hampstead Design Hub

Hampstead Design Hub

Eğer yaratıcı bir sektörde iseniz ya da bağımsız çalışıyorsanız ya da diyelim ki iyi anlaşabileceğiniz yeni insanlarla tanışmak istiyorsanız, son zamanlarda sayıları artan yerel, ortak çalışma gruplarından birine katılmayı deneyebilirsiniz. Genellikle geniş, ortak kullanılan ofislerde toplanan bunun gibi gruplar hem ilham verici konuşmalara tanık olmak, hem de karşılıklı fikir alışverişinde bulunabileceğiniz başka profesyonellerle tanışmak için ideal ortamlar olabilir. Katıldığınız gruba bağlı olarak, ortak ofiste siz de bir çalışma alanı kiralayıp bilgisayarınızla oraya gidebilir, hafta sonunu verimli geçirmenin yollarını arayabilirsiniz. Ama burada illâ ki çalışmak zorunda da değilsiniz. Gidip kitabınızı okuyabilir, bir şeyler atıştırabilir ya da oturup tefekkürde bulunabilirsiniz. Hele bu fotoğraftaki gibi geniş bir dergi ve gazete arşivinin yanısıra, böylesine zevkli ve rahat mobilyalara sahip bir ortak ofis bulursanız, bütün hafta sonunu burada geçirmeyi bile düşünebilirsiniz.

Hafta sonunuzu değerlendirmek için 5 ilginç fikir.
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!