Kusursuz bir ofis merdiveni | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Kusursuz bir ofis merdiveni

Homify TR Homify TR
OFİS MERDİVEN Pİ METAL TASARIM MERDİVEN Modern
Loading admin actions …

Başlığımız size biraz ilginç gelmiş olabilir. Kusurlu bir merdiven de nasıl olur diye düşünebilirsiniz. Aslında konuya aşina olmayan hemen herkese çok basit gibi görünen merdivenler, hata toleransı çok düşük ve kesin hesaplamalar gerektiren konstrüksiyonlardır. Basamak boylarında veya aralarındaki bir milimlik bir sapma bile çeşitli kazalara yol açabilir. Dahası statik hesapları doğru yapılmaz, kullanılan malzemeler iyi seçilmez ve titiz bir uygulama aşaması düzgün bir merdiven elde etmek mümkün değildir. Ancak bugün incelediğimiz merdiven yalnızca bu temel gereklilikleri yerine getiren bir model değil. Burada uygulamanın yapıldığı ofisin dekorasyonuyla mükemmel bir uyum yakalayan, en küçük bağlantı elemanına kadar özenle seçilmiş ve mükemmel bir işçilikle monte edilmiş gerçekten görülmeye değer bir merdivenden söz ediyoruz. Dilerseniz bu uygulamaya biraz daha yakından bakalım, böylece ne demek istediğimizi siz de anlayacaksınız.

Alanında uzman bir firmanın elinden

Oldukça iddialı bir dekorasyona sahip dört katlı bir ofis için istenen bu üç kat merdiven uygulamasında bu alanda oldukça deneyimli bir firma olan Pi Metal Tasarım & Merdiven imzası bulunuyor. Pek çok elit projenin merdiven çözümlerini üreten ve uygulayan bir firma olarak bu türden üst düzey bir işin de kendilerine gelmesi sürpriz değil aslında. İşe taslak halindeki tasarımları müşteriye onaylatarak başladıktan sonra çelik omurga imalatını yapmışlar. ST37 çelikten 10 mm kalınlığında yapılan bu omurganın büküm ve kaynak işleri yapıldıktan sonra alt ve üst kısmı 2 mm sacla kaplanmış ve basamak altlarına 6 mm kalınlığında sac montajı yapılmış.

Titiz ve dikkatli montaj aşaması

İmalatın ardından epoksi astar boyası atılarak Levent'te bulunan ofis binasına götürülen ve üst kattan başlayarak montajı yapılan merdivenin son kat boya gibi uygulamaları da montaj sonrasına bırakılmış. Böylece nakliye sırasında oluşabilecek hasarların önüne geçiliyor ve müşteriye sıfır ve yıpranmamış ürün teslimatı gerçekleştiriliyor.

Masif ahşabın yalın güzelliği

Ortadan omurgalı bu merdiven modelinin basamaklarında dayanıklı gürgen ağacından üretilmiş 40 mm kalınlığında masif ahşaplar kullanılmış. Çok uzun bir kullanım ömrü sunmasının yanı sıra yalın güzelliğiyle de merdivenin kalbini oluşturan bu basamaklar fondaki ateş tuğlası duvar kaplamasıyla da harika bir uyum yakalamış. 

İnce işçilik

Merdiven uygulamalarının hata kaldırmadığını en baştan belirtmiştik. Buna karşın Pi Metal bu işi gerçekten ciddiye alıyor ve gerekliliklerin ötesinde ince bir işçilikle çalışıyorlar. Merdiven omurgasının kaynak yerleri ve çeşitli pürüzleri mükemmel hale gelene kadar zımparalanıp düzeltiliyor. Aynı uygulama ahşap için de yapılıyor. Cam korkuluklar ve bağlantı elemanlarına kadar en küçük detay bile maksimum güvenlik sağlayacak bir titizlikle monte edilmiş. 

Çelik, ahşap ve cam uyumu

Korkuluklar için oldukça zarif bir cam uygulaması yapılmış. 10 mm kalınlığındaki bu temperli camın montaj noktalarında 50 mm paslanmaz cam tutucular kullanımış. Merdiven dönüşünün olduğu ve birbirini dik açıyla kesen cam korkulukların bulunduğu noktalarda ise titreşim engelleyici özel ara parçalara yer verilmiş. 

İhtiyaçları estetikle buluşturan bir tasarım

Merdivenler çok katlı yapılar için en temel gerekliliklerden biridir. Bu anlamda zemin ya da duvarlar gibi yapının temel bileşenlerinden önem sıralamasında bir farkları yoktur denebilir. Pi Metal ise merdiven tasarım ve uygulamasındaki deneyimiyle bu yapı elemanını dekorasyonun gerçek bir unsuru ve estetik olarak da dikkat çeken bir ürüne dönüştürmeyi başarmış. Mekânın dekorasyonuyla yakalanan uyum da kendi alanı dışında genel olarak dekorasyon konseptine hakimiyeti gösteriyor.

Ciddi ve profesyonel bir çalışmanın olmazsa olmaz olduğu bu spesifik alanda adından söz ettirmeyi başaran Pi Metal'in diğer merdiven projeleri için bkz: İstanbul'da bir firmadan modern merdiven tasarımları

Siz bu ofis merdiveni tasarımını nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!