Modern, şehirli ve stil sahibi bir daire | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Modern, şehirli ve stil sahibi bir daire

Homify TR Homify TR
Çalık Konsept Mimarlık – Doğan İnşaat Örnek Daire Tasarımı: modern tarz , Modern
Loading admin actions …

Tasarımıyla kendi dönemini yansıtan ama aynı zamanda farklılaşabilen, çağın ihtiyaçlarına yanıt verirken beklentilerin ötesinde bir konfor sunmayı da başaran ve nihayet özgün, benzersiz bir tarzı olan bir dekorasyon yaratabilmek bu sektörde faaliyet gösteren her profesyonelin hedefidir. Ancak bunu başarmak çoğu zaman hiç de kolay olmuyor. Pek çok tasarımcı ev dekorasyonlarında belli noktalarda başarı yakalayabilse de her açıdan mükemmele yaklaşan projeler gerçekleştirmek ciddi bir birikim ve deneyim gerektiriyor. Bugün sizler için her açıdan sınırları zorlayan ama günlük kullanılacak bir yaşam alanı deneyiminden de uzaklaşmayan çok şık bir daire dekorasyonunu inceledik. Adana'da gerçekleştirdiği pek çok farklı ve iddialı projeyle bölgenin önde gelen firmaları arasında gösterilen Çalık Konsept Mimarlık imzasını taşıyan ve bir konut projesinin örnek dairesi için yapılan bu dekorasyon, gerçekten de örnek alınacak pek çok özelliğe sahip. Dilerseniz bunlara biraz daha yakından bakalım.

Geniş renk yelpazesi

Dairenin dekorasyonuna genel olarak baktığımızda rengarenk bir manzara görmüyor olsak da aslında alışılmışın bir hayli üzerinde farklı renk kullanılmış. Çalık Konsept Mimarlık ekibi bunu çok dengeli ve zarif biçimde yaptığından olsa gerek bunu hemen algılamak kolay olmuyor. Ama ölçülü ve modern bir tasarım anlayışı içinde küçük bir çocuğun ruhunu gizleyen detaylar olduğunu hissediyorsunuz. Bu dekorasyon gerçekten de insana kendini iyi hissettiriyor.

Hacmin optimum kullanımı

Hemen her segmentteki konutun ortalama büyüklüğü neredeyse her 10 yılda bir belirgin biçimde azalıyor. Geçmişte standart bir aile evi 120 metrekare civarındayken bu sayı zamanla 100'e ve son zamanlarda 75'e kadar düştü. Kentlerde yoğunlaşan nüfus ve artan arazi maliyetleri bunun temel nedenleri. Tasarımcılar küçülen hacimlere daha fazla şey sığdırabilmek için ciddi bir çaba sarf ediyorlar. Mutfak, yemek odası ve oturma odasının bir arada bulunduğu bu görece küçük bir alana sahip salon, iç hacmin optimum kullanımı konusunda çok iyi bir örnek. Az alana çok şey sığdırılmış ama hiçbir şekilde kalabalık bir görünüm söz konusu değil.

Şık ve güçlü aydınlatmalar

Salonun dar olan cephesinde oldukça geniş bir pencere bulunuyor ve mekân buradan bolca gün ışığı alabiliyor. Bu aydınlık ortamın gece saatlerinde de korunması için güçlü bir aydınlatma kurgusu yapılmış. Tavana gizlenmiş led aydınlatmalara çeşitli spotlar ve hoş bir avize grubu eşlik ediyor. Gün ışığı pek çok açıdan sağlığımız için önem arz ediyor olsa da yapay aydınlatmalar da özellikle göz sağlığı ve huzurlu bir ortam için belirleyicidir. Bu yüzden yoğun kullanılan oturma odası ve mutfak gibi alanları iyi aydınlatmak daima iyi bir fikirdir.

Birinci sınıf malzemeler

Dairenin dekorasyonunda dikkat çeken yönlerden biri de mobilyalardan aksesuarlara, zeminlerden aydınlatma elemanlarına kadar her şeyin birinci sınıf malzemelerden seçilmiş olması. Bu durum tek başına bir fayda sağlamasa da deneyimli bir tasarım ve uygulama ekibinin emeğiyle ortaya harika bir manzara çıkmasına vesile olabilmiş. Özellikle ahşap ürünlerinde oldukça titiz bir uygulama çalışmasının yapıldığı kolaylıkla fark ediliyor.

Çukurova'nın uzman ekibi yine şaşırtmadı

Çalık Konsept Mimarlık – Oturma Odası ve Mutfak: modern tarz , Modern
Çalık Konsept Mimarlık

Oturma Odası ve Mutfak

Çalık Konsept Mimarlık

Daha önce de çeşitli yazılarımızda Çalık Konsept Mimarlık projelerini ele almıştık. Bir hayli geniş bir yelpazede olan bu projelerin ortak özellikleri ise hiçbirinin sıradan ve iddiasız olmaması. El attıkları her işte çok başarılı sonuçlar almayı alışkanlık haline getiren bu ekip bizi yine şaşırtmadı ve harika örnek daire projesiyle bir kez daha bizden tam puan aldı.

Bu proje ilginizi çektiyse aynı ekibin elinden çıkan bir başka daireyi incelediğimiz Çağdaş konfor, modern estetik, muhteşem dekorasyon yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

Bu dekorasyonda en çok ilginizi çeken tasarım unsuru ne oldu?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!