Küçük ama göz alıcı 10 ev | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Küçük ama göz alıcı 10 ev

Homify Homify
Home In The Woods Facit Homes Modern
Loading admin actions …

Şehirlerin kalabalığından ve yüksek binaların kasvetinden sıkılıp bahçeli ve müstakil ev arayışına girdiyseniz bu yazı tam size göre. Birbirinden güzel 10 müstakil konut modelini sizler için derledik. Türkiye'den ve dünyadan örnekler içeren bu 10 ev size hayallerinizin evini belirlemenizde yardımcı olabilir. Müstakil, iki katlı, çatılı, modern, dağ evi, ekolojik ve daha birçok özelliği barındıran bu modeller sayesinde birçok farklı konut özelliği keşfedeceksiniz. Gelin birlikte tek tek inceleyelim.

Ayrıca farklı mimarileri ile dikkat çeken evlere merak duyuyorsanız “Avrupa mimarisinden çarpıcı örnekler” başlıklı yazımızda sizler için de birçok model bulabilirsiniz.

Sevimli bir ev

Modern Evler homify Modern

Farklı yüksekliklerde tasarlanan iki tarafı ve tek eğimli çatısı ile dikkat çeken bu sevimli evin dış cephesinde de farklı materyallerin birleşiminden faydalanılmış. Ahşap ve metal ögelerin beyaz renk buluşturulduğu bu evin iç mekan tasarımına da mutlaka göz atın. Güney Kore'de bulunan ve Woodsun adlı mimarlık ofisi tarafından tasarlanan ev gören herkesin içini ısıtacak güzellikte.

Siyah cephesiyle sıradışı bir ev

Japon mimarisi ile rustik stilin özelliklerinin birleştiği bu sıradışı yapı tek eğim çatısı ve iki katlı yapısı ile en basit ve en çok sevilen modellerden biri. Üstelik bu evin iç mekan tasarımı da şaşırtıcı özelliklerle dolu. Bir göz atmadan geçmeyin.

Modüler ve ekolojik

Timber Clad Exterior Facit Homes Modern
Facit Homes

Timber Clad Exterior

Facit Homes

İnşasından tasarım sürecine, sürdürülebilirliğinden doğa dostu özelliklerine kadar birçok yönü ile akıllara kazınan modüler ve ekolojik evler son yılların en çok ilgi gören modellerinden. Doğal malzemelerin kullanıldığı ve sürdürülebilirlik özelliği taşıyan bu modeller doğaya olan borcumuzu ödemenin ufak bir yolu gibi de görülüyor. İnşa süreci betonarmeler gibi zararlı olmayan ve çok fazla moloz atık bırakmayan modüler evlerin izolasyon ve enerji tasarrufu için yaratıcı çözümleri de mevcut.

Masalsı bir karşılama

Church Mews, Hartland, Devon Modern Evler The Bazeley Partnership Modern
The Bazeley Partnership

Church Mews, Hartland, Devon

The Bazeley Partnership

Bu şirin evin en büyük özelliği farklı ön cephesi ile konuklarına sıcak ve masalsı bir karşılama sunması olabilir. Taş, beton ve ahşap ögelerin yaratıcı bir üslupla bir araya getirildiği bu tasarımda bahçe duvarlarından çatıya, alınlıktan kapı ve pencerelere kadar her detay ayrı ayrı dikkat çekiyor.

Ferah bir ev

Farklı ve oldukça geniş çatı yapısı ile dikkat çeken bu evin iç açıcı bir ferahlığı var. Dış cephesinde beyaz renk seçilmiş olmasından kaynaklanıyor gibi görünse de gri ağırlıklı renk dengesi ve modern mimarisinin de bu izlenimde rolü büyük. Ahşap detaylar ile sıcaklık kazandırılan evin girişi ise çok şık bir tasarıma sahip.

Modern tasarım

CCT 175 Villa Project in Yalova Modern Evler CCT INVESTMENTS Modern
CCT INVESTMENTS

CCT 175 Villa Project in Yalova

CCT INVESTMENTS

Betonarme yapı üzerine cam ve metal ögelerle hazırlanmış bu modern tasarım her yönüyle muhteşem bir aile evi. Özellikle kalabalık aileler için uygun olacak bu iki katlı yapının geniş sayılabilecek bir de bahçesi var. Canlı renkleri ile dikkat çeken ve güçlü bitkilendirmesi iç açan harika bir ev modeli.

Etkileyici bir cephe

CCT 175 Villa Project in Yalova Modern Evler CCT INVESTMENTS Modern
CCT INVESTMENTS

CCT 175 Villa Project in Yalova

CCT INVESTMENTS

İki katlı bir yapıya sahip olan bu modern ev iki farklı bölümden oluşan şık verandası ile göze çarpıyor. Betonarme yapı üzerine ahşap ve cam ögelerin kullanıldığı etkileyici bir mimariye sahip. Modern bir tarza sahip olduğu halde doğal görüntüsünden ödün vermeyen başarılı bir tasarım.

Klasik çatılı ev tipi

Çatılı ve bahçeli ev dendiği zaman hemen herkesin ilk aklına gelen ev modeli bu olsa gerek. Klasik A tipi çatısı, tek katlı ve bir de çatı katı içeren yapısı ile hem son derece basit hem de oldukça kullanışlı.

En ideal ev modeli

Küçük görüntüsüne rağmen içinde birçok oda barındıran bu çok çatılı ve iki katlı ev modeli diğer bütün modeller içerisinde en çok tercih edileni olabilir. Özellikle çatı yapısı ve dış cephe kaplama özelliği ile dikkat çeken bu modeller fonksiyonel ve sağlam müstakil evin tanımı olabilir.

Peri masallarındaki orman evi

Modern Evler homify Modern

Modern mimarinin göz alıcı modelleri aklımızı çelse de hiçbirimizin vazgeçemediği ve çocukluk hayalimiz olan bu orman evlerini de saymadan geçmeyelim. Onlarca büyük ağacın arasında saklanan ve farklı çatı yapısı ile şirin bir görünüme sahip olan bu ev, yıllar geçse de ev modelleri arasındaki önemli yerini koruyacak.

Bu 10 müstakil konut modelinden siz hangisini beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!