Hepsi birbirinden güzel havuz modelleri | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Hepsi birbirinden güzel havuz modelleri

Homify TR Homify TR
Örnek Projeler Kırsal Havuz Bio Göl Havuz (Biyolojik Gölet ve Havuz Yapısalları) Kırsal/Country
Loading admin actions …

Yaz mevsiminin keyfinin en çok çıkarıldığı, huzurun, lüksün ve konforun temsilcisi havuzlu evler herkesin hayallerini süsler. Özellikle giderek artan mevsim normalleri artık yaz aylarının çok daha sıcak olmasına neden oluyor ve bahçeli ve havuzlu bir evde yaşamak da elbette çok daha kıymetli hale geliyor. Özellikle şehirden daha kırsal bölgelere kaçışın da popülerleştiği günümüzde arazi alıp ev ve havuz yaptıran ev sahipleri çoğalıyor. 

Tıpkı evler gibi, aslında havuzların da pek çok farklı tür ve modeli bulunuyor. Eğer sizin de gelecek planlarınız arasında  havuzlu bir ev yaptırmak varsa aşağıda hayallerinize ilham verecek farklı havuz tip ve modellerini bulabilirsiniz…  

Havuz ve peyzaj tasarımının önemi

proland peyzaj Proland Peyzaj Minimalist
Proland Peyzaj

proland peyzaj

Proland Peyzaj

Havuzlu bir ev yaptırırken öncelikle dikkat edilmesi gereken en önemli nokta havuzun konumu ve ev ve bahçe ile ilişkisidir. Doğru bir peyzaj tasarımı olmadan havuz hem yeterince konforlu bir deneyim sunmayacak hem de göze hoş görünmeyecektir. Bu yüzden havuz planını yaparken işinin ehli bir peyzaj mimarı ile çalışmanızı öneriyoruz. Bu örnekte evin arka cephesinde mükemmel konumlandırılmış ve etrafındaki peyzaj tasarımı ile de göz dolduran bir havuz tasarımı görüyoruz.

Doğal havuz modelleri

Eğer havuzunuzun doğal bir gölet gibi görünmesini istiyorsanız son yıllarda tüm dünyada oldukça popülerleşen ekolojik havuz modellerine göz gezdirmenizi öneriyoruz. Doğal havuzların muhteşem görünümleri bir yana, suyu sürekli temiz tutan bitkilerle inşa edildikleri için su tasarrufu da sağlamaları çevre sorunlarına duyarsız kalmayanlar için harika bir seçenek oluşturuyor.

Ortak havuzlar için muhteşem bir fikir

Havuzlu evler elbette yalnızca müstakil villalardan ibaret değil. Özellikle yazlık bölgelerde bitişik evlerden oluşan mimariler oldukça yaygın. Ortak havuzun çevresinde aynı zamanda mahrem alanlar oluşturan bu tasarım ise gerçekten bu konudaki en ilgi çekici örneklerden biri. Havuz alanı bitişik villaların önünde uzanacak şekilde tasarlanmış ve her evin terasının duvarları havuza kadar uzanıyor. Harika değil mi?

İç tasarım

Havuzun tipi ve modeli kadar iç tasarımının da önemli olduğunu umutmamak gerek. Havuzların iç tasarımı suyun renginin nasıl görüneceğinden derinlik hissine kadar pek çok şeyi değiştirir. Bu örnekte desenli mozaik bir tasarım var ve sıradan havuz içi tasarımlarından çok farklı ve çok daha şık görünüyor.

Teras içinde havuz

Engel & Voelkers Bodrum Modern Havuz Engel & Völkers Bodrum Modern
Engel & Völkers Bodrum

Engel & Voelkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Havuzlar genellikle terasın önüne, bahçeye konumlanır ama bu evde çok daha ezber bozan bir yerleşim ve tasarımla karşılaşıyoruz. Terasın bir parçası olarak küçük bir havuz alanı oluşturulmuş. Elbette büyük havuzlar için bu pek mümkün değil ama düşük bütçeli küçük bir havuz yaptırmak istiyorsanız teras alanına dahil ve gölgelikli bir havuz modeli düşünebilirsiniz.

Prefabrik havuzlar

32m2 PREFABRİK HAVUZ Modern Havuz ART HAVUZ SİSTEMLERİ Modern
ART HAVUZ SİSTEMLERİ

32m2 PREFABRİK HAVUZ

ART HAVUZ SİSTEMLERİ

Düşük bütçeli havuzlardan söz ederken prefabrik havuz modellerini es geçmek olmaz. Betonarme havuz inşalarına göre maliyetleri yüzde 30 oranında düşük olan prefabrik havuzlar aynı zamanda hızlı sonuç isteyenler için de vazgeçilmez bir seçenek çünkü kurulumları maksimum bir hafta içinde gerçekleşebiliyor. Üstelik prefabrik havuzlar kazı yapma yasağı olan yerlerde de yer üstü modelleri ile kullanılabiliyor. Küçük alanlar için özellikle ideal olan prefabrik havuzlar kapalı mekanlarda da kullanılabiliyor. Bu örnek prefabrik havuz ise 32 metrekare büyüklüğünde.

Kapalı havuzlar

Muhittin Toker evi Öncesi ve Sonrası Rustik Havuz Kayakapi Premium Caves - Cappadocia Rustik
Kayakapi Premium Caves – Cappadocia

Muhittin Toker evi Öncesi ve Sonrası

Kayakapi Premium Caves - Cappadocia

Havuz denilince aklımıza çoğu zaman bahçenin bir parçası olan açık havuzlar gelse de yaz kış havuz keyfinden yararlanmak isteyenler için her zaman kapalı havuz seçenekleri de mevcut. Elbette kapalı havuzların bakım ve inşa maliyeti açık havuzlara göre daha fazla. Ama gerçekten benzersiz bir lüks olduğu da bir gerçek.

Havuz gölgeleme sistemleri

50M2 PREFABRİK HAVUZ Modern Havuz ART HAVUZ SİSTEMLERİ Modern
ART HAVUZ SİSTEMLERİ

50M2 PREFABRİK HAVUZ

ART HAVUZ SİSTEMLERİ

Özellikle çocuklu aileler için günün en güneşli saatlerinde çocukları havuzdan çıkarmak oldukça zor oluyor. Havuz gölgeleme sistemleri günün en yakıcı saatlerinde bile hem çocuklarınızın hem de sizin çok daha keyifli ve güvenli bir şekilde havuzunuzun keyfini çıkarmanızı sağlar.

Yazın keyfini teras ve balkonlarda da daha konforlu sürebilmek için Bahçe ve verandanız için 10 muhteşem gölgeleme sistemi başlıklı yazımızdan da ilham alabilirsiniz.

Hangi havuz modeli size daha çok hitap ediyor?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!