Yüzen hareketli ve farklı evler

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Yüzen hareketli ve farklı evler

ümit  atdağ ümit atdağ
Park House Eklektik Evler another APARTMENT LTD. / アナザーアパートメント Eklektik
Loading admin actions …

Bir birey için konut, hayatında çözülmesi gereken en önemli sorundur. Bu yüzden insanlar, her şeyden önce konut ile ilgili problemi çözmeye odaklanır. İnsanlar, nerede yaşamalıyım, nasıl yaşamalıyım ve istediğim gibi bir evi nasıl yaratabilirim sorularının cevabını verebilmek için hayatları boyunca çabalarlar. Bu konuda aykırı düşünen insanlar ise karada sabit bir temel üzerine yapılan evlerden ziyade çok daha rahat aykırı yüzen evleri terci eder ve bu evleri normal evlerden çok daha farklı tasarıma sahip evler haline getirirler. Özellikle yüzen evler için nehirler, deniz kenarları, göletler çok uygun ve ideal alanlar olduğu için istenilen genişlikte ve istenilen uzunlukta evler inşa etmek, aykırı ve farklı tasarımlar yaparak hayal edilen evi ortaya çıkarmak mümkündür. Bu durumu gezginler, macereperestler veya çingenelerin yaşam tarzları ile tanımlayan insanlar yaptıkları tasarımlar ile de insanların hayranlıklarını kazanırlar. Şimdi sizlere yüzer ve hareketli evlerden oluşan bir derlemeyi homify farkı ile sunuyoruz.

Tasarım harikası

Çocukken hayalini kurduğunuz ağaç evi ormanın içine yapılmış olan dış cephesi tamamen ayna kaplanmış olan bu ev gerçekleştirebilir. Tüm dış cephesinin ayna ile kaplanması sonucu ormanın bir parçası gibi görünen bu evin alt katı görünmüyor. Üst katı ise tekil ve havada duran bir ev havasına sahip. Gerçeklerin bu şekilde olmadığını biliyor olmamız bu evin görsel açıdan mükemmelliğini örtmüyor.

Yüzen ev

Bu ev ise nehir veya gölet üzerinde dubaların temel olarak kullanılması ile yapılmış ve hareket edebilme özelliği olan bir ev. Amerika'da bu tür evlere houseboat adı veriliyor. Houseboatlar, belirli büyüklükleri aşmamak kaydı ile isteyen herkes tarafından yapılabiliyor.

Tekerlekli evler

Huts Kırsal Evler Plankbridge Kırsal/Country

Geceleri uyurken gökyüzünde dolaşmak istediğiniz zamanları hatırlayın. Bu ev ile geceleri uyurken yer yüzünde dolaşabiliyorsunuz. At arabası konseptinden oluşan bu ev sayesinde istediğiniz zaman başka bir yere taşınabilir ve istediğiniz manzaraya karşı uyuyabilirsiniz. Dört tekerleğin üzerinde modern bir ev şeklinde düzenlenmiş olan bu ev bir araba yardımıyla hareket edebiliyor.

Mantar evler

The Exbury Egg in Location Modern Evler PAD studio Modern
PAD studio

The Exbury Egg in Location

PAD studio

Yüzen ve hareketli evlere bir örnekte mantar evler. Bu evler tasarımlarının farklılığı ve şıklığı ile su üzerinde hareket eden, şekli ile mantara benzediği için mantar evler olarak adlandırılan evler.Bu evlerde ek sorun rüzgara karşı sürekli dikkatli olmanız ve evinizi sabit bir yere bağlamanız. Aksi durumda beklemediğiniz bir yerde bulabilirsiniz kendiniz.

Toprak evler

Hareketli evler gibi farklı tasarımlara sahip bir ev modeli de toprak evlerdir. Toprak evler resimdeki gibi toprağın oyulması ile elde edilmiş olan  küçük penceresi ve hava delikleri ile hava sirkülasyonu sağlanan, uzaktan bakıldığında toprak parçası gibi görünen gizemli evlerdir.

Minimal evler

Bir evin bulunduğu arazi üzerinde en verimli şekilde kurulması ve uygulanması çok önemlidir. Bu tür evler her türlü imkanı kullanarak en konforlu ev haline getirilir. Bu tür evlerde tasarımcılar genellikle ev sahibini memnun etmek adına tasarımda aykırılığa kaçarlar. tasarımın estetik olması ve farklı bir görünüme sahip olması adına resimdeki gibi farklı bir ev tasarımı ortaya çıkarırlar. Bu durum ev sahibinin minimal ölçülerde olan evinin daha görsel olmasını istemesinden kaynaklanır. Resimde yer alan ev 2.5 metre genişliğinde ve tasarımı ile insanların beğenisi kazanmış farklı bir eve örnektir.

Bu enteresan evleri siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!