Türkiye'de Amerikan tarzı yaşam | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Türkiye'de Amerikan tarzı yaşam

Homify Homify
K.M EVİ, SAKARYA Modern Garaj / Hangar NUUN MİMARLIK Modern
Loading admin actions …

Ülkemizde konut denince genelde akıllara apartman daireleri gelir. Şehirleşmenin hız kazandığı her dönemde ve her bölgede ilgi gören apartman daireleri, toplu konutların ilk adımının atıldığı yıllardan bu yana ülkemizin konut anlayışını şekillendiriyor. Toplu konut uygulamaları, çok sayıda ve bir arada üretilmeleri nedeniyle düşük maliyetli uygulamalar olduklarından ve hızlı nüfus artışı, kırsaldan kente göç artışı gibi nedenlerle konut ihtiyacının da hızlı bir şekilde artması sırasında sunulabilecek en uygun çözüm olduklarından, ülkemizin konut anlayışının temelini oluşturmuşlardır. Ülkemizde ilk toplu konut olarak, Sultan Abdülaziz tarafından saray hizmetlilerinin kullanımı için tasarlanan Beşiktaş Akaretler'i sayabiliriz. Yine erken örnekler arasında Taksim Surp Agop sıra evlerini, ayrıca, 1918 yangınından zarar görenler için 1921'de Laleli'de inşa edilen Harikzedegan Apartmanları'nı da ilk betonarme toplu konutlar olarak göstermek mümkün. İşte o yıllardan bu yana Türkiye'de konut denince ilk düşünülen betonarme apartman daireleri olagelmiştir. Fakat son yıllarda özellikle şehir hayatının keşmekeşinden sıkılan ve kırsal yaşama özlem duyanlar, konut anlayışını kökten değiştirebilecek adımlar atıyorlar. Amerikan tipi çatılı ve bahçeli müstakil evler son yıllarda ülkemizde daha önce hiç görmediği kadar rağbet görüyor. Ufak da olsa bir arsa alıp şehirden uzaklaşma şansı bulan herkes Amerikan tipi müstakil konutlara dönüş yapıyor. Eğer siz de konut anlayışını değiştirmekten yana olanlardansanız bu yazımızı takip edin. Türkiye'de müstakil konutlara gösterilebilecek en iyi örnekler bu yazımızda olacak. Birbirinden güzel müstakil, bahçeli, çatılı, verandalı evlerle Türkiye'de Amerikan tarzı yaşama şahit olacaksınız. Yalnızca konut tipi ile değil, çelik konstrüksiyon yapı gibi betonarmeye alternatif olacak yapı şekilleri ile de yenilikçi yaklaşımlar sunan Amerikan tipi evler sizin de hayallerinizi süsleyecek.

Yeni konut anlayışı deyince yalnızca sıfırdan inşa edilen evleri düşünmeyin, eğer kötü durumda bile olsa bir köy eviniz varsa, uzman eller tarafından yapılacak bir renovasyon ile muhteşem bir konuta dönüşebilir. İlginizi çekebilecek bir renovasyon projesi için “Köy evinin muhteşem renovasyonu” başlıklı yazımıza bir göz atabilirsiniz.

Dikkat çeken bir mimari

K.M EVİ, SAKARYA Modern Garaj / Hangar NUUN MİMARLIK Modern
NUUN MİMARLIK

K.M EVİ, SAKARYA

NUUN MİMARLIK

Geniş bir bahçenin içerisinde bulunan ve açık renkte dış cephesiyle ferah bir görünüme sahip olan bu ev, çatısı, garajı, bahçesi ve diğer tüm alanları ile dikkat çeken bir yapıya sahip. Amerikan tipi konutlara verilebilecek en güzel örneklerden olan bu muhteşem ev Nuun Mimarlık imzası taşıyor.

Amerikan tipi şık bir ev

GÜRSOY COTTAGE Kırsal Evler yücel partners Kırsal/Country Tuğla
yücel partners

GÜRSOY COTTAGE

yücel partners

Düzenli bahçesi ve masalsı mimarisi ile dikkat çeken bu evde, tuğla ve ahşap gibi yan malzemeler kullanılarak muhteşem bir dizayn yaratılmış. Kapı ve pencerelerinden şık verandasına kadar her detayında huzur bulabileceğiniz böyle bir evde yaşamayı apartman dairelerine tercih etmez miydiniz?

Klasik bahçeli konut

Dış Cephe Modern Evler Tulya Evleri Modern
Tulya Evleri

Dış Cephe

Tulya Evleri

Genelde kırsal alanlarda inşa edilen bu tip konutların oldukça geniş bahçeleri bulunuyor. Yalnızca süs amaçlı değil tarım amaçlı da bahçelerinizi kullanmak istiyorsanız siz de böyle bir ev düşünebilirsiniz.

Görkemli bir yapı

bolluca neogölpark evleri - 1.etapta 80 adet 400 m2 villanın ince yapı işleri uygulama kontrollüğü Kırsal Evler GETSA Mimarlık Kırsal/Country
GETSA Mimarlık

bolluca neogölpark evleri – 1.etapta 80 adet 400 m2 villanın ince yapı işleri uygulama kontrollüğü

GETSA Mimarlık

Amerikan tipi evleri kırsalda inşa edilmiş mütevazi yapılar olarak düşünmeyin. Bu fotoğraftaki gösterişli ev gibi lüks özellikler taşıyacak şekilde tasarlananlar da var. Eğer lüks ihtiyaçlarınızdan vazgeçemeyeceğinizi düşünüyorsanız tercihinizi bu tip evlerden yana yapabilirsiniz.

Modern ve kırsal ögelerin birleşimi

Bu evin en dikkat çeken özelliği country ve modern mimarinin unsurlarını birleştiren bir yapıya sahip olması olabilir. Dış cephesi, çatısı, bahçesi be diğer bütün özelliklerinde hem modern ve işlevsel bir çizgi hem de kırsal bir hava bulabilirsiniz.

Şık bir konak

Alsancak Mermer Modern Evler Alsancak Mermer Modern
Alsancak Mermer

Alsancak Mermer

Alsancak Mermer

Cumbalı konak tipinde inşa edilen bu yapı Amerikan tipi evlerle Türk tipi konakların bir birleşimi gibi görülebilir. Cumbalı konak tipi evlere hayranlığınız varsa müstakil evinizde bu mimari ögeyi kullanmaktan hiç çekinmeyin.

Orman evi

Tamamen ahşap bir yapıya sahip olan bu orman evi daha çok kırsal alanlara uygulanabilecek özellikte. Ormanın içerisinde ağaçların arasında saklanan masalsı bir ev hayali kuruyorsanız bu tip ahşap evleri değerlendirebilirsiniz.

Bu Amerikan tarzı evleri siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!