Türkiye'den 10 şahane bahçe düzenlemesi

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Türkiye'den 10 şahane bahçe düzenlemesi

Meral Eser Meral Eser
House E - E Evi Modern Bahçe HANDE KOKSAL INTERIORS Modern
Loading admin actions …

Baharın mis kokularını içine çekeceğiniz Türkiye'den şık 10 bahçe düzenlemesi ile karşınızdayız. Yaza doğru açık alanlara yönelenlere bahçe dizaynı ve düzenlemeleri hakkında örnek teşkil edecek bazı modeller derledik, ilginizi çekeceğini umuyoruz.

Bahçe yolu

Sultan Konakları Villa Projesi Tasarımı Ve Uygulaması Modern Bahçe asis mimarlık peyzaj inşaat a.ş. Modern
asis mimarlık peyzaj inşaat a.ş.

Sultan Konakları Villa Projesi Tasarımı Ve Uygulaması

asis mimarlık peyzaj inşaat a.ş.

Evlerin içi kadar dışının tasarımının da önemli olduğuna işaret ederken, peyzaj tasarımı açısından estetik algının çevre ile ilgisi bulunmaktadır. Bahçe ile ev girişi arasındaki sirkülasyon, çimden, çiçeklere, süs bitkileri ve ağaçların konumuna göre hattını belirleyebilir. Örnek görselde gördüğünüz şık bahçe düzenlemesi, ASİS MİMARLIK PEYZAJ İNŞAAT A.Ş. imzası taşıyor.

Şık bir bahçe

Klasik Bahçe homify Klasik

Bahar akşamlarının keyfini çıkarmak isteyenler için şık bahçe düzenlemeleri estetik ve işlevsel detaylarla tasarlanıyor. Herkesin bahçe düzenlemesi yaptıracak şansı olmasa da, ilginizi çeken bahçe düzenlemelerini takip edebilir, ileride sahip olmak istediğiniz bahçe düzenlemeleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bahçe düzenlemeleri ile ilgilenenler için, yazın sıcağında yeşil ile iç içe bir ev ve göze hitap eden peyzaj uygulamaları oldukça ilgi çekiyor. 

Gece ışıklandırması

Bahçelerin dekorasyonuna önem verilirken gece ışıklandırması da unutulmamalıdır. Süs bitkileri ve çiçeklerin konumlanışı, oturma alanı ile ilişkisi, peyzaj ile ilgili ışıklandırma unsurları göz önüne alınmalıdır. Işıklandırma unsurları aynı şekilde duvar dekoru ya da oturma alanını aydınlatan dekoratif fikirler içerebilir.

Çimler

Genel olarak peyzaj mimarisi ile ilgilenenler için geniş yelpazeye yayılan süs bitkileri, çiçekler ve ağaç modelleri bulunmaktadır. Çimlerle ilgili bakım önerilerini düzenli olarak yerine getirmeli, yaza ve bahara bahçenizi hazırlamanız gerekebilir.

Bahçe şöminesi

Meda Home – XL Bahçe Şöminesi: modern tarz , Modern
Meda Home

XL Bahçe Şöminesi

Meda Home

Bahçenizde kullanılabilecek işlevsel ve dekoratif öğeleri değerlendirebilirsiniz. Keyifli bir bahar akşamına renk katacak bahçe şömineleri bunlardan biridir.

Farklı tür süs bitkileri

Taşlar ve süs bitkileri ile peyzaj tasarımına şık bir örnek. Yürüme yolunda aksları devam eden taşlar ve hatları belirleyen geçitler göze hitap eden farklı süs bitkilerini barındırıyor.

Baharı davet eden bir bahçe

Modern Bahçe homify Modern

Göz alıcı renkleri ile çiçek türlerini belli bir alanda değerlendirebilirsiniz. Yemek masası veya salıncak karşısında nefis bir manzaraya bakmak istiyorsanız peyzajın önemini göz ardı etmeyiniz.

Havuz keyfi

RETRON BODRUM PEYZAJ PROJESİ Modern Bahçe Studio BEMS Modern
Studio BEMS

RETRON BODRUM PEYZAJ PROJESİ

Studio BEMS

Bahçe dizaynı deyince, bitkiler ve ağaçların yanı sıra havuz keyfini de düşleyenler mutlaka vardır. Sıcak yaz akşamlarını ferahlatan bir bahçe dizaynı modeli ile karşınızdayız. Özellikle ortak kullanım alanları için sunulan bahçe dizaynları için, havuzun bulunduğu konum ve açı önem teşkil edecektir. Ulaşım ve sirkülasyonu kolaylıkla sağlayan dinlenme alanları ve yeşil alan iç içe.

Göz alıcı bir bahçe

homify Klasik

İstanbul Kartal'da bulunan MSF Dizayn Peyzaj peyzaj ve kentsel tasarım çalışmalarından biri ile devam ediyoruz. Gölet, şelale ve saksı çeşitlerinin kullanıldığı bahçe düzenlemesi göz alıcı. Süs bitkileri ve ağaç türlerinde çeşitlilik bakımından zengin bir bahçe düzenlemesi. Doğa ile iç içe yaşamayı sevenler için şık bir bahçe düzenlemesi alternatifi. Bu resimde gördüğünüz bahçe Sultanbeyli'de bir fabrikada bulunuyor. Doğal taşlarla düzenlenen bahçe yolu renkleri ile dikkat çekiyor.

Huzur veren yeşil alan

 Asis Mimarlık'a ait olan bu bahçe tasarımı göze hitap eden modellerden. Doğal taşlar ustalıkla kullanılıyor. Süs bitkileri, ağaçlar ve çimlerin kullanıldığı bahçe düzenlemesinde dinlenme alanları için bank ve çardak modelleri değerlendiriliyor. Bu yazımızda sizlere Türkiye'den bazı bahçe düzenlemeleri örnekleri sunduk.

Bu yazıyı beğendiyseniz, ayrıca ’Göz kamaştıran bahçe tasarımları’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu bahçe düzenlemesi örneklerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!