Türkiye'den 15 etkileyici müstakil ev tasarımı | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Türkiye'den 15 etkileyici müstakil ev tasarımı

Homify TR Homify TR
ADAY MODEL 3 - ₺ 260.000 ADAY GRUP Hafif Çelik Yapılar A.Ş. / LGS CONSTRUCTION Modern
Loading admin actions …

Ev yaptıracaklar için mimari tarz ve dış cephe özellikleri de iç yaşam alanlarının tasarımı ve fonksiyonelliği kadar önemlidir. Ev yaptırmadan önce malzeme seçiminden mimari stile, kat sayısından dış mekanların mimari form ile ilişkisine karar verilecek pek çok nokta var. Elbette ev yaptırmak için ayırdığınız bütçe de bu konularda oldukça belirleyici oluyor.

Bu yazımızda farklı bütçelere uygun, oldukça farklı tarzlarda dizayn edilmiş birbirinden güzel 15 müstakil ev projesini derledik. Bakalım siz en çok hangisini beğeneceksiniz.

1- Karakteristik bir stil

Farklı dokuların ve renklerin uyumlu geçişleri ile oldukça sıra dışı ve karakteristik bir stile sahip olan bu şık müstakil ev, özellikle giriş kapısının yanından uzanan koridorla terasa bağlanan tasarımı ile dikkat çekiyor. İki katlı evin ilk katında geniş cam cephelerle içerideki yaşam alanlarının dış yaşam alanları ile ilişkisi maksimum düzeyde tutulmuş. 

2- Modern ve ferah

Koyu renkli beşik çatısı ve bembeyaz pürüzsüz dış cephesi ile modern tarzın oldukça çarpıcı bir örneği olan bu ev iki katlı yaşam alanlarıyla oldukça geniş ve ferah bir tasarıma sahip. Giriş kısmının üstünde yer alan balkon da bu ferah tasarıma şık bir dokunuş olarak öne çıkıyor.

3- L tasarım

İç içe geçmen katmanlar, zeminden tavana uzanan cam kapı ve pencere uygulamaları, farklı malzemelerin bir arada kullanılması ve özellikle L tasarımın ön kısmını kaplayan sıra dışı ve sanatsal iskelet uygulaması ile bu yapı, çağdaş mimarinin sayfalarımızdaki en başarılı örneklerinden biri diyebiliriz. 

4- Kesme taş ev

Doğal taş evler zamana meydan okuyan ve her zaman ev yaptıranların en çok tercih ettiği mimari yapıların arasında yer alıyor. Bu örnekteki gibi kesme taştan inşa edilen evler görkemli bir estetik sunuyor. 

5- Görkemli ve lüks

ACS Mimarlık, İzmir Narlıdere Villa Projesi Modern Evler ACS Mimarlık Modern
ACS Mimarlık

ACS Mimarlık, İzmir Narlıdere Villa Projesi

ACS Mimarlık

Geniş bir oturum alanına yayılan bu iki katlı ev, sakinlerine köşk tarzı bir konfor ve lüks sunuyor. Katmanlı mimari formu ve yumuşak renk geçişleriyle oldukça şık bir kent villası örneği. 

6- Minimalist bir yazlık projesi

Muhteşem bir yazlık projesi olarak niteleyebileceğimiz bu evde ise iki katlı minimalist bir mimari form tercih edilmiş. İlk katın ikinci kattan daha geniş olması dışarıdan çok daha ferah ve iç açıcı bir görünüm oluşturuyor. 

7- Doğallık ve huzur bir arada

Huzurun İçinde Bir Ev Hayal Edin... Gürsoy Kerestecilik Rustik Ahşap Ahşap rengi
Gürsoy Kerestecilik

Huzurun İçinde Bir Ev Hayal Edin…

Gürsoy Kerestecilik

Doğal mimarileri sevenler için harika seçeneklerden biri de pek tabii ki kırma taş yapılar. Adeta huzurun sembolü olan bu harika tek katlı ev, taşın ahşapla bir araya gelmesiyle çok daha çekici hale gelmiş. 

8- Ezber bozan bir stil

Yenilikçi ve ezber bozan bir mimari model arıyorsanız bu ev ilham almak için ideal! Zeminden tavana uzanan cam cepheler eve benzersiz bir görünüm ve zarafet kazandırmış. İki katlı evin iç mimarisinde, salon yüksek tavanlı bir tek kat olarak tasarlanırken diğer yaşam alanları asma katla birlikte iki kata yayılmış. Dış cephe de iç mimariye uygun şekilde dizayn edilmiş. 

9- Prefabrik çelik ev

Çelik evler de son yılların en gözde mimari formlarını oluşturuyor. Hem sağlam, hem de prefabrik kurulum özellikleri ile ekonomik ve hızlı inşaat avantajı sunan çelik evler, bu örnekteki gibi oldukça şık ve modern tasarımlara sahip olabiliyor. 

10- Yeni nesil mimari

Çağdaş ve yeni nesil mimarilerde geniş bir oturum alanına yayılan katmanlı geçişler önemli bir yer tutuyor. Bu şık müstakil ev tasarımında da iki ayrı binanın şık bir geçiş ve aradaki dış yaşam alanları ile bir araya geldiği dikkat çekici bir formla karşılaşıyoruz. 

11- Hareketli ve yenilikçi bir tasarım

Çanakkale - Villa ANTE MİMARLIK Modern
ANTE MİMARLIK

Çanakkale – Villa

ANTE MİMARLIK

Katmanlı geçişlerden söz ederken Çanakkale’de yer alan bu muhteşem villaya da göz gezdirmenizi öneririz. İki katlı yaşam alanları ile muhteşem bir yaşam deneyimi sunan bu evde taş, ahşap ve beton malzemelerinin iç içe geçtiği hareketli ve çağdaş bir tasarım ortaya konuyor. 

12- Üçgen ev sıcaklığı

Eğer arazinize ekonomik, küçük ve pratik bir ev inşa ettirmek istiyorsanız üçgen ev modellerini de mutlaka değerlendirmelisiniz. Üçgen evler minimum oturum alanına maksimum yaşam alanı sağlayan, üstelik inşaları oldukça kolay yapılardır. Üstelik çok samimi, modern ve ezber bozan bir görünüm sunuyorlar. 

13- Hayalleri süsleyecek bir ev

Muhteşem bir ışıklandırma ile bembeyaz bir modern köşk… Özellikle yazlık bölgeler için ideal bir lüks mimari tasarım. İki katlı, gölgelik dış mekanları ve balkon alanları oldukça fazla ve çevresindeki doğa ile ilişkili bir tasarım. 

14- Sıra dışı ve etkileyici

Ezber bozan bir mimariye sahip olan bu ev tek yöne eğimli çatısıyla iç yaşam alanlarında muhteşem bir akıcılık sağlıyor. Ön cephenin tamamen camdan olması da evin benzersiz bir görünüme kavuşmasına neden olan ayrıntılardan. 

15- Doğal ve sağlıklı ahşap evler

VİLLA PROJESİ homify Modern
homify

VİLLA PROJESİ

homify

Elbette müstakil ev modellerinden söz ederken ahşap evleri es geçmek olmaz. Ahşabın doğallığı, sağlıklı yapısı, şık ve sıcak görünümü kır evlerinin vazgeçilmez yapılarını oluşturuyor. 

Eğer siz de böyle bir ev hayal ediyorsanız Ahşap ev güzelliği: 15 göz kamaştıran örnek başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu listede en çok beğendiniz ev hangisi oldu?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!