Pastel renklerle banyo dekorasyonu: 8 muhteşem örnek

Homify TR Homify TR
Selfi Lavabosu, LUNES YAPI İÇ MİMARLIK LUNES YAPI İÇ MİMARLIK Modern Banyo
Loading admin actions …

Pastel renklerin en önemli özelliği etraflarına yaydıkları sakinleştirici ve pozitif enerjidir. Bu yüzden ev dekorasyonlarımızda kullandığımız pastel tonlar da göz yormayan, zihnimizi dinlendiren ve ruh halimizi iyileştiren yaşam alanları yaratırlar. Pastel renkler iç mekanlara uyumlu ve huzurlu bir stil katarlar. Temel renklere az ya da çok miktarda beyaz eklenerek elde edilen yumuşak pastel renkler, aynı zamanda ışığı iyi yansıtan renklerdir ve bu yüzden küçük odalar için de en ideal tonları oluştururlar. 

Pastel renk tonları aslında hemen hemen her tarza ve her yaşam alanına uyum sağlayan çok fonksiyonlu ve uyumlu renkler.  Ancak özellikle banyolar söz konusu olduğunda, pastel renkler her zaman en ideal fikirlerden biri haline geliyor çünkü banyolar genellikle diğer odalara göre daha küçük metrekarelere sahiptir ve daha ferah, dinlendirici ve iyileştirici bir enerji banyo alanlarını her zaman daha güzel kılar. 

Peki banyolarınızda pastel renkleri nasıl kullanabilirsiniz? Duvarlarda, dolaplarda, fayanslarda ya da aksesuarlarda; geniş bir yüzeyde ya da küçük dokunuşlarla banyolarınıza pastel yumuşaklığı katabilirsiniz. İşte size bu konuda ilham verecek 8 örnek banyo dekorasyonu…  

1- Doğal, sıcak ve etkileyici

H.B. EVİ BANYO PROJESİ, WALL INTERIOR DESIGN WALL INTERIOR DESIGN Rustik Banyo
WALL INTERIOR DESIGN

H.B. EVİ BANYO PROJESİ

WALL INTERIOR DESIGN

Pastel yeşili, hem yumuşak ve modern hem de doğal bir doku yaratırlar ve bu yüzden banyo dekorasyonları için bu tonlar her zaman harikadır. Banyodaki metal aksesuarlarda gördüğümüz küçük siyah dokunuşlarla sıcaklık kazandırılan bu renk kombinasyonunda griye çalan pastel yeşilinin tamamlayıcı rengi olarak da beyaz seçilmiş.

2- Derinlik yaratan bir kombinasyon

Pastel tonları beyaz gibi daha açık tonlarla kombinlemek mümkün; ancak daha koyu tonlarla yapılan dekorasyonlar da oldukça dikkat çekici. Hem zeminde hem de duvarın alt kısımlarındaki fayanslarda kullanılan pastel tonlara eşlik eden koyu yeşil duvarlar etkileyici bir görünüm sunuyor ve bu küçük banyoya görsel derinlik kazandırıyor.

3- İç açıcı tasarım

Aydınlık, ferah ve huzur veren bir banyo dekorasyonu… Mermer görünümlü zemin kaplaması, geniş çerçevesiz ayna, siyah ve altın renklerinin bir araya geldiği lavabo ünitesi, parlak ışıklandırma ve tabii ki tüm bunları tamamlayan pastel duvar.

4- Şeker gibi bir banyo!

Pembe ve yeşilin pastel tonların bir araya geldiği bu göz alıcı ve ezber bozan banyo dekorasyonunda doğallık muhteşem bir pozitif modernlikle bir araya geliyor. Taş duvar görünümlü duvar kağıdı, modern ayaklı lavabolar ve ahşap tezgah yeşil bitkilerle bir araya geliyor ve harika bir dekorasyon ortaya koyuyor zaten. Ama tüm bunlara bir de pastel pembe duvarlar ve yeşil kapı eklendiğinde bu banyo dekorasyonu benzersiz bir atmosfere kavuşmuş ve parmakla gösterilecek kadar güzelleşmiş.

5- Nötr pastel tonlar

Pastel renk tonları denilince ilk olarak aklımıza mavi, yeşil ve pembe gibi canlı renklerin dinlendirici ve yumuşak tonları gelse de daha sakin ve iddiasız bir estetik stili benimseyenler için nötr pastel renkler de oldukça şık seçenekler oluşturuyor. Pastel tonlar özellikle siyah dokunuşlar ile bir araya geldiklerinde çağdaş, etkileyici ve güçlü bir doku yaratırlar. Bu banyo dekorasyonunda da bunun çarpıcı bir örneğini görüyoruz.

6- Küçük dokunuşlar

Pastel tonlarını pek çok farklı şekilde, doğrudan iç mimari unsurlarda da detaylarda da kullanabilirsiniz. Bu minimalist banyo dekorasyonunda oldukça doğal ve modern bir tarza pastel dokunuşlarla sıcak ve samimi bir enerji katılmış.

7- Mavi enerjisi

CCT 175 Villa Project in Yalova, CCT INVESTMENTS CCT INVESTMENTS Modern Banyo
CCT INVESTMENTS

CCT 175 Villa Project in Yalova

CCT INVESTMENTS

Mavi her zaman dinginliği çağrıştırır ve iyileştirici bir doku yaratır. Pastel mavi tonlu fayansların daha koyu mavilerle bir araya geldiği bu banyoda da bu dingin ve şık atmosferi görebiliyoruz.

8- Klasik tarz banyolar için de ideal

Pastel tonları banyonuzda kullanırken her zaman mat doku ve renklerle bir araya getirmek zorunda değilsiniz elbette. Genelde pastel tonlar daha modern ve minialist tarzlarda kullanıldığı için bu şekilde bir ezber olsa da aslında bu örnekteki gibi ışıltılı dokunuşlarla bir araya gelen pastel renkler klasik stil dekorasyonlara da bir hayli yakışıyor.

Banyo dekorasyonları ile ilgileniyorsanız En kullanışlı ve şık banyo dolapları başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.


Bu banyolardan en güzeli sizce hangisi?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!