Bursa'da nefis kesici bir butik villa projesi | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Bursa'da nefis kesici bir butik villa projesi

Homify TR Homify TR
Villa Çamlıca TAG DESIGN LAB Modern
Loading admin actions …

Müstakil ve bahçeli evler yaşadığımız coğrafyada binlerce yıl boyunca en yaygın kullanılan konut tipi olagelmiştir. Ancak bu durum 1950 ve sonrasında önemli ölçüde değişti ve apartmanlar büyük bir hızla müstakil evlerin yerini aldı. Apartmanlar ilk yaygınlaştığı dönemde su ve elektrik altyapısı, kalorifer, ev içinde tuvalet ve mutfak gibi donatılardan ötürü hemen herkes bu çok katlı yapıları medeniyet gereği olarak kabul etti ve benimsedi. Oysa ki yer seviyesine yakın, komşularla belli bir mesafesi olan, kendine ait bahçesi bulunan müstakil bir ev insan doğasına çok daha uygundur. Nitekim bunu destekleyen pek çok bilimsel araştırma yıllar içinde yayınlandı. Bugün dünyanın gelişmiş kabul edilen pek çok ülkesinde nüfusun önemli bir bölümü müstakil tipte konutlarda yaşamaktadır. Ülkemizde de özellikle son 10 yılda villa ve diğer müstakil evlerin yalnızca yazlıklar için değil, dört mevsim kullanım için de cazip bir alternatif olduğu kabul görmeye başladı. Bugünlerde ise müstakil konut mimarisinde oldukça iddialı bir noktaya geldiğimizi söylemek yanlış olmaz. Bu yazımızda sizler için bu iddialı projelerden birini inceledik. Bursa merkezli Tab Design Lab imzası taşıyan bu nefes kesici evlere dilerseniz biraz daha yakından bakalım.

Seçkin bir villa sitesi

Villa Çamlıca TAG DESIGN LAB Modern
TAG DESIGN LAB

Villa Çamlıca

TAG DESIGN LAB

Bursa'nın Nilüfer ilçesi sınırları içinde bulunan ve 30 lüks villadan oluşan proje özellikle tasarım yönüyle çok dikkat çekici. Köşeli hatların ön planda olduğu son derece modern bir tasarıma sahip villalarda brüt beton, doğal taş kaplamaları ve ahşap unsurları bir arada kullanılmış. Bu da alışılagelmiş betonarme villaların çok ötesinde bir cazibeye kapı aralıyor.

Her eve özel yüzme havuzu

Villa Çamlıca TAG DESIGN LAB Modern
TAG DESIGN LAB

Villa Çamlıca

TAG DESIGN LAB

Villaların giriş katında bulunan salon geniş cam kapılarla doğrudan bahçeye açılıyor. Modern tasarıma paralel sade bir peyzajın tercih edildiği bahçenin en önemli bölümü ise hiç şüphesiz her evde bulunan özel yüzme havuzu. Bahçeyle ve giriş katıyla son derece akıcı bir şekilde birleşen havuz günün yorgunluğunu atmak için bire bir.

Düzenli yaya yolları

Villa Çamlıca TAG DESIGN LAB Modern
TAG DESIGN LAB

Villa Çamlıca

TAG DESIGN LAB

Sitenin ortak alanlarındaki yürüme yolları araçların kullandığı yollardan tamamen ayrı olarak tasarlanmış. Böylece yaya alanları hem daha güvenli hem de daha konforlu bir hale getirilmiş.

Güvenli ve keyifli bir yaşam

Villa Çamlıca TAG DESIGN LAB Modern
TAG DESIGN LAB

Villa Çamlıca

TAG DESIGN LAB

Sınırlı sayıda villadan oluşan sitenin kendine ait özel güvenliği ve meraklı gözleri dışarıda tutan yüksek duvarları ev sahiplerine güvenli ve keyifli bir yaşam vaat ediyor.

Manzaraya hakim yerleşim

Villa çamlıca TAG DESIGN LAB Modern
TAG DESIGN LAB

Villa çamlıca

TAG DESIGN LAB

Tab Design Lab bu projede oldukça titiz ve üst düzey bir çalışma ortaya koymuş. Bu emeğin sonucunda 30 adet villanın tamamı sanki her biri tek başınaymış gibi doğrudan manzaraya hakim bir konumda yer alıyor. Diğer evlerin duvarlarını manzara kabul etmek zorunda kalan pek çok siteye kıyasla bu gerçekten önemli bir artı.

Eksiksiz altyapı

Villa Çamlıca TAG DESIGN LAB Modern
TAG DESIGN LAB

Villa Çamlıca

TAG DESIGN LAB

Projenin tasarımı ilk bakışta bile anlaşılabilecek kadar güzel, bu konuda söylenecek fazla söz yok. Bununla birlikte görünmeyen kısımlarda bulunan donatılar için de oldukça yoğun bir emek harcanmış. Elektrik, su, ısınma tesisatları, yollar ve otoparklar gibi her türlü detay en ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlanmış.

Manzarayla bütünleşen yatak odası

Villa Çamlıca Yatak Odası Modern Yatak Odası TAG DESIGN LAB Modern
TAG DESIGN LAB

Villa Çamlıca Yatak Odası

TAG DESIGN LAB

Bir duvarı tamamen ahşap kaplama ve manzaraya bakan cephesi tamamen cam kapılardan oluşan yatak odası insanın aklını çelecek kadar şık. Yine ahşap zeminli teras ise güne merhaba demek için tek kelimeyle mükemmel.

Yarı açık mutfak

Villa çamlıca Mutfak TAG DESIGN LAB Modern
TAG DESIGN LAB

Villa çamlıca Mutfak

TAG DESIGN LAB

Tıpkı dış mekânlarda olduğu gibi ahşap ve brüt betonun bir arada kullanıldığı modern bir dizayna sahip mutfak gerektiğinde cam kapılarla salondan ayrılabilen yarı açık bir şekilde konumlandırılmış.

Ferah ve konforlu salon

Villa Çamlıca salon Modern Oturma Odası TAG DESIGN LAB Modern
TAG DESIGN LAB

Villa Çamlıca salon

TAG DESIGN LAB

Oldukça geniş bir alana yayılan salon son derece ferah ve bir o kadar konforlu. Salonun bir köşesinde cam perdelerle ayrılmış mutfağı ve diğer uçta da üst kat merdivenlerini görebiliyoruz.

Baştan sonra tutarlı ve güçlü bir tasarım anlayışı

Villa Çamlıca Banyo Modern Banyo TAG DESIGN LAB Modern
TAG DESIGN LAB

Villa Çamlıca Banyo

TAG DESIGN LAB

Bu projenin en dikkat çeken yönlerinden biri sitenin dış cehpesinden tutun ortak alanlara, evlerin iç mekânlarından bahçe düzenlemelerine kadar en küçüğünden en büyüğüne her detayın son derece tutarlı bir tasarım anlayışı yansıtıyor olması. Projede benimsenen formu her şeyiyle hayata geçirmeyi başaran Tab Design Lab gerçekten de kendi segmentinde adından söz ettirecek iddialı bir iş ortaya koymuş.

Bursa'nın bu güçlü firmasının bir diğer projesini incelediğimiz Bursa'nın merkezinde yeni bir şehir yazımız da ilginizi çekebilir.


Böyle bir villada yaşamak ister miydiniz? 
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!