Modern tasarım sevenlere muhteşem örnekler | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Modern tasarım sevenlere muhteşem örnekler

Homify TR Homify TR
Wellness Outlook Modern Oturma Odası MENTAL ARC DESIGN Modern
Loading admin actions …

Bu yazımızda sizlerle biri Levent’te, biri Başakşehir’de ve diğeri ise Amerika’nın Georgia’sında üç farklı konuttan örnek yaşam alanlarının dekorasyonlarına konuk olacağız. Bu üç farklı evin ortak noktası ise, hepsinin yaşam alanlarının sayfalarımızda öne çıkan İstanbul merkezli Mental Arc Design tarafından, eşsiz bir modern bakış açısı ile dizayn edilmesi. İsterseniz lafı fazla uzatmadan bu örnek yaşam alanlarına göz gezdirelim. 

Zemin kaplaması başrolde

Salon ( sonra ) MENTAL ARC DESIGN
MENTAL ARC DESIGN

Salon ( sonra )

MENTAL ARC DESIGN

İstanbul, Başakşehir'in villalar bölgesinde üretilmiş olan bu 3 katlı villa projesi her detayıyla dikkat çekici. Bu şık villanın salon tasarımında öncelikle muhteşem zemin kaplaması ilgimizi çekiyor. Mermer dokusunun yarattığı görkemli duruşa duvar dekorasyonları eşlik ederken modern ve konforlu oturma grubu da tasarımı tamamlıyor. 

Ayrıntıların çekiciliği

Salon ( sonra ) MENTAL ARC DESIGN
MENTAL ARC DESIGN

Salon ( sonra )

MENTAL ARC DESIGN

Detaylar özellikle iç mimari tasarım söz konusu olduğunda çok büyük önem taşır. Bu salonda da detaylar üzerinde titizlikle durulmuş. Duvar nişleri ile oluşturulan ve ahşap sıcaklığını yansıtan raflar oldukça şık ve etkileyici. Aydınlatma ise odanın dokusunu tamamlayan ayrıntıların başında geliyor. 

Işıl ışıl bir antre

Antre ( sonra ) MENTAL ARC DESIGN
MENTAL ARC DESIGN

Antre ( sonra )

MENTAL ARC DESIGN

Antrede ışıltılı ve şık dokunuşlar gözümüze çarpıyor. Metal ayaklı modern bir dresuar ve oval bir aynaya altın renkli duvar eşlik ediyor. 

Siyah metal ile çağdaş dokunuşlar

Wc ( sonra ) MENTAL ARC DESIGN
MENTAL ARC DESIGN

Wc ( sonra )

MENTAL ARC DESIGN

Çağdaş metal dokunuşlar banyoda da etkisini sürdürüyor. Siyah tasarım unsurları bu banyonun ana karakterini oluşturmuş ve estetik olarak oldukça sıra dışı bir görünüm ortaya çıkarmış. 

Işıltılı bir görkem

Merdiven Bölgesi ( Sonra ) MENTAL ARC DESIGN
MENTAL ARC DESIGN

Merdiven Bölgesi ( Sonra )

MENTAL ARC DESIGN

Üst katın holünde de antrede olduğu gibi ışıltılı ve görkemli bir şıklık çıkıyor karşımıza. Özellikle zemindeki parlak mermer dokusu muhteşem görünüyor. 

Renk seçimleri öne çıkıyor

Oturma Odası Modern Oturma Odası MENTAL ARC DESIGN Modern Masif Ahşap Rengarenk
MENTAL ARC DESIGN

Oturma Odası

MENTAL ARC DESIGN

Levent'de bulunan bir rezidans dairesindeki bu oturma odası tasarımı ise renk geçişleri, yenilikçi tasarım unsurları ve ferahlık sağlayan iç mimari ögeleriyle tek kelimeyle kusursuz diyebiliriz. Tavan aydınlatmasından konforlu modern koltuklara, renk tercihlerinden geniş camlara kadar her şeyiyle yeni nesil bir tasarım…

Yuvarlak masa ile modern yemek alanı

Yemek Odası Minimalist Yemek Odası MENTAL ARC DESIGN Minimalist Masif Ahşap Rengarenk
MENTAL ARC DESIGN

Yemek Odası

MENTAL ARC DESIGN

Bu yeni nesil tasarımın yemek odasında ise sadelikle bir araya gelen ferah ve iç açıcı bir tasarım ile karşılaşıyoruz. Yuvarlak yemek masasının verdiği sıcaklık nötr renklerle tamamlanıyor. Her şey çok zarif, etkileyici ve yenilikçi bir tarzda organize edilmiş. 

Muhteşem geçişler

Oturma Odası- Yemek Odası Modern Oturma Odası MENTAL ARC DESIGN Modern Ahşap Ahşap rengi
MENTAL ARC DESIGN

Oturma Odası- Yemek Odası

MENTAL ARC DESIGN

Gelelim Amerika’da yer alan bu muhteşem müstakil evin iç tasarımına. Mental Arc Design bu evde de, diğer örneklerdeki gibi çarpıcı bir tasarım ortaya çıkarmış. Muhteşem bir bahçeye bakan cam duvarlar salonun harika bir derinlik ve ferahlığa sahip olmasını sağlıyor. Yuvarlak masanın etrafında oluşan akıcı geçişler, iç mimari proje tasarımları için adeta ders niteliğinde. Mutfak kısmı ise bar tabureleri ile fonksiyonelleştirilmiş ve alanda bütünlük oluşturan bir tasarım oluşturulmuş. 

İşlevsel tasarım

Wellness Outlook -2 MENTAL ARC DESIGN Modern
MENTAL ARC DESIGN

Wellness Outlook -2

MENTAL ARC DESIGN

Yatak odası da daha bakar bakmaz içinizi ısıtan modern, etkileyici, yalın ve dinlendirici bir iç tasarım ile dizayn edilmiş. İki pencerenin ortasına konumlandırılmış yatak, oldukça şık ve konforlu bir tarza sahip. Yatak odasında dikkat çeken en önemli unsur ise odanın olabilecek en verimli ve işlevli şekilde tasarlanmış olması. Yatağın bir tarafında gece lambası olarak kullanılacak bir abajur ve sıra dışı modern komodinler yer alıyor. Diğer tarafında ise ev sahiplerinin ihtiyacı doğrultusunda minimalist ve odanın genel dokusuna uygun bir çalışma masası yerleştirilmiş. Harika, değil mi? 

Wellness Outlook- 1 Modern Çalışma Odası MENTAL ARC DESIGN Modern
MENTAL ARC DESIGN

Wellness Outlook- 1

MENTAL ARC DESIGN

Mental Arc Design’ın bir başka çarpıcı projesi için bkz: İstanbul'da seçkin bir firmadan Star Wars temalı modern bir dekorasyon

Bu modern ve yeni nesil tasarımları nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!