Seçkin evler için özel mekânlar | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Seçkin evler için özel mekânlar

Homify TR Homify TR
ArchSia – EV PROJESİ: modern tarz , Modern
Loading admin actions …

Ev dekorasyonu çok geniş bir alana yayılan tüm tasarım dünyasının belki de en zor dallarından biridir. İyi bir dekorasyon ortaya koyabilmek için pek çok farklı parametreyi incelemek, ihtiyaçları ve imkanları dengede tutarak en iyi sonuca ulaşabilmek gerekir. Ev sahibinin yaşam tarzı ve zevkleri, ilgili mekân için fikirleri ve gereksinimleri gibi unsurlar da mutlaka dikkate alınmalıdır. Bununla birlikte bütün bir evin dekorasyonunu yapmak tasarımcıya daha geniş bir alan sunar. Kimi noktalardan feragat ederek bazı alanları öne çıkarmak, farklı odalarda farklı vurgular yaparak daha güçlü bir ifade yaratmak gibi olanaklar mevcuttur. Başka bir uzman tarafından dekorasyonu yapılmış bir evin yalnızca bir bölümü için bir tasarım yapmak ise başlı başına zorlu bir iştir. Bu zorlu işin üstesinden gelmeyi başaran bir firmanın farklı mekânlarını bu yazıda sizler için inceledik. İstanbul merkezli Archsia Mimarlık imzası taşıyan bu mekânların detaylarına göz atmaya ne dersiniz?

Sıfırdan yaratılan bir teras

ArchSia – teras mutfak tasarımı: modern tarz , Modern Ahşap Ahşap rengi
ArchSia

teras mutfak tasarımı

ArchSia

Büyük kentlerde bulunan apartman dairelerinde balkon ve teraslar o evin sakinleri için büyük bir nimettir. Ne var ki pek çok ev sahibi bu nimetin farkında olmaz ve onu yeterince değerlendirmezler. Oysa özellikle teraslar iyi bir dekorasyonla şehrin ortasında küçük bir tatil mekânına bile dönüşebilecek potansiyele sahiptirler. Burada gördüğümüz teras projesinde ise Archsia Mimarlık ekibi çıtayı biraz daha yükseğe koymuş ve terasta süper lüks bir stüdyo daire yaratmayı başarmış. Evet, doğru duydunuz. Açık mutfağı, geniş yemek bölümü ve oturma odasıyla eksiksiz bir stüdyo daireyi andıran bu teras, aynı zamanda muhteşem manzarasıyla asıl görevini de sürdürüyor.

Tamamen yenilenen yaşam alanı

ArchSia – teras tasarımı: modern tarz , Modern Ahşap-Plastik Kompozit
ArchSia

teras tasarımı

ArchSia

Terasta daha önceden bulunan şömine iptal edilerek yerine çok daha modern ve daha az yer kaplayan bir şömine yerleştirilmiş. Bu yer tasarrufu şöminenin hemen üstünde bir TV ünitesi konulmasına da zemin hazırlamış. Sıradışı bir tavan pervanesinin de dikkat çektiği bu yaşam alanı lüks bir evin oturma odasında bulunabilecek her türlü detayı ve konforu içeriyor.

Ferahlıkta yeni ufuklar

teras oturma bölümü ArchSia
ArchSia

teras oturma bölümü

ArchSia

Bir stüdyo daireyi andırıyor olsa da sonuçta burası bir teras ve bu özelliğini de kaybetmemiş. Manzaraya bakan cepheler boydan boya cam kapılarla kaplı. Gerektiği takdirde sert güneş ışığının kesilmesi için her biri bağımsız kalın güneşliklerin kullanıldığı cam kapılar dört mevsimlik bir teras keyfi için ideal bir kullanım olanağı sunuyor. Geniş yekpare iç hacmin gereksiz bölümlemeler yapılmadan kullanılmış olması mekâna inanılmaz bir ferahlık katıyor.

Kalabalık arkadaş grupları için ideal

ArchSia – mutfak : modern tarz , Modern Ahşap-Plastik Kompozit
ArchSia

mutfak

ArchSia

10 kişilik kapasitesiyle çok sık karşılaşmadığımız büyüklükteki yemek odası takımı modern çizgileriyle tek kelimeyle muhteşem bir tasarıma sahip. Mutfağın hemen önünde konumlanan ve her iki cepheden manzaraya hakim bu bölüm kalabalık arkadaş gruplarını davet etmek için harika bir alan sunuyor.

Bir terastan beklenenden fazlası

teras tasarım ArchSia
ArchSia

teras tasarım

ArchSia

Archsia Mimarlık bu geniş terasta herhangi birinin bekleyebileceğinin çok ötesine geçerek oldukça orjinal ve etkileyici bir çalışmaya imza atmış. Teras özelliğini kaybetmeden eksiksiz bir stüdyo daireye dönüşen alan, aynı zamanda bağımsız bir misafir evi olarak da kullanılabilecek potansiyele sahip.

İddialı bir yatak odası

ArchSia – yatak odası tasarımı: modern tarz , Modern Ahşap Ahşap rengi
ArchSia

yatak odası tasarımı

ArchSia

Bu yatak odasının dekorasyonunu yine odaya bağlı bulunan giyinme odası ve ebeveyn banyosu ile birlikte üstlenen Archsia Mimarlık oldukça iddialı bir tarz oluşturmuş. Yatağın dayandığı duvarda kullanılan siyah hem diğer duvarlarla hem de karyolayla güçlü bir kontrast oluşturuyor. Yatak başında dikey olarak gizlenmiş aydınlatmalar ise gözden kaçmaması gereken önemli bir detay.

Güne başlamak için keyifli bir oturma alanı

ArchSia – yatak odası: modern tarz , Modern
ArchSia

yatak odası

ArchSia

Lüks bir otel odasını da andıran yatak odasının pencereye yakın kısmında iki berjer ve bir sehpadan oluşan oldukça şık bir oturma alanı bulunuyor. Sabah kahvenizi yudumlarken yeni güne uyanmak için gerçekten ideal bir bölüm.

Renk uyumu

ArchSia – yatak odası : modern tarz , Modern
ArchSia

yatak odası

ArchSia

Yatak odasında kullanılan renklerin her biri özel olarak dikkat çekici. Her şeyden önce siyah gibi nadir kullanılan bir duvar rengine oldukça geniş bir yüzeyde yer verilmiş. Karyola ve nevresim takımında dengeli bir gri, yine desenli bir gri renkteki halı ve koyu füme renkte berjerler. Tüm bunlara sehpa ve diğer duvarlarda beyaz eşlik ediyor. Sehpa üzerindeki şık vazoya konulan sarı çiçek ise odanın bütünüyle nefis bir kontrast oluşturuyor.

Sınırlı alanda verimli tasarım

ArchSia – EV PROJESİ: modern tarz , Modern
ArchSia

EV PROJESİ

ArchSia

Yatak odasında giyinme bölümü olarak ayrılan kısım aslında çok geniş bir hacme sahip değil. Ancak Archsia Mimarlık ekibi yaratıcı bir çözümle bunun da üstesinden gelmiş. Görece dar bir koridor şeklinde uzanan giyinme odasını yatak odasından ayıran duvar aslında geniş bir dolaptan ibaret. Yani hem bir ayırıcı panel hem de dolap işlevini tek gövdede birleştiriyor. Buna eş bir diğer dolap da tam karşısında yer alıyor. Koyu renk cam kapaklı siyah dolaplar, zemindeki açık renk halıyla dengeli bir uyum içindeler.

Ebeveyn banyosunda siyah beyaz uyumu

ArchSia – banyo: modern tarz , Modern
ArchSia

banyo

ArchSia

Yatak odası ve onun devamındaki giyinme odasında iddialı bir tarz olduğunu daha önce de belirtmiştik. Bu iddia banyoda da aynen devam ediyor. Siyah ve beyazın uyumunu keskin çizgilerle vurgulayan ebeveyn banyosu bu alanda gerçekten öne çıkabilecek bir tasarıma sahip. Duş başlığı ve bataryalarda kullanılan bakır rengi ise mekânın imzası niteliğinde.

Yine bu ekibin imzasını taşıyan bir diğer ilginç projeyi incelediğimiz Ebeveynlere ilham verecek bir çocuk odası tasarımı yazımız da ilginizi çekebilir.


Bu şık tasarımları beğendiniz mi?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!